Colourplus pinsecup 2019

Nykøbing FC afholder for 37 gang deres årlige meget populære pinsecupstævne for drenge i U10, U11 og U12 rækkerne. Der spilles på 20 baner rundt om anlægget I NFC syd, Østre alle'123 , og alle kampe har dommere fra DBU/LFBU. Der er kampe til alle hold Lørdag søndag og Mandag. Ellers henviser vi til vores hjemmeside. www.pinsecup.dk Opdateret 29-1-2019 Det er gået uhyggeligt stærkt i år med tilmeldinger så vi må i dag melde udsolgt i næsten alle rækker så der nu kun er få pladser tilbage i U10 D. Skriv venligst til os på www.pinsecup.dk hvis du vil på venteliste i de rækker der er udsolgt.. mvh Leif Trane, Formand

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 12 A Drenge Mixed 8 2000 14 0
U 10 C Drenge Mixed 8 2000 17 0
U 10 D Begynder dr. Mixed 8 2000 18 0
U 11 A Drenge Mixed 8 2000 14 0
U 11 B Drenge Mixed 8 2000 19 0
U 11 C Drenge Mixed 8 2000 18 0
U 12 C Drenge Mixed 8 2000 25 0
U 12 D Drenge Mixed 8 2000 16 0
U 12 B Drenge Mixed 8 2000 27 0
U 11 D Drenge Mixed 8 2000 14 0
U 10 A Drenge Mixed 8 2000 13 0
U 10 B Drenge Mixed 8 2000 18 0

Signetud teams

U 12 A Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 - 1 A FA 2000 Logo FA 2000
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum - 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ølstykke A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U 10 C Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge Nord FC - 1 C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Glostrup Fodboldklub C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Køge Nord FC - 2 C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U 10 D Begynder dr. 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup Fodboldklub Glostrup FK Logo Glostrup FK
Humlebæk BK C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Allerød Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Nakskov 2 NB/Velo
Glostrup Fodboldklub Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fyldt med kemi C Borup IF Logo Borup IF
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AIK Drengene C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U 11 A Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BSF-T A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 11 B Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF-1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B 1973 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U 11 C Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bsf-2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Karlslunde IF - 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF - 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum Boldklub C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hørsholm-Usserød IK C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 12 C Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø if C Præstø IF Logo Præstø IF
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
HUI C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby Fodbold C Viby IF Logo Viby IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA2000 C FA 2000 Logo FA 2000
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Allerød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hekla Boldklub C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Team Falster B1938 Logo B1938
Lyngby Boldklub-2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KB Vikingerne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Blovstrød IF C Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening

U 12 D Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve boy´s Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Præstø if C Præstø IF Logo Præstø IF
Farum Boldklub Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Team Falster B1938 Logo B1938
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
AIK Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U 12 B Drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Viby Fodbold B Viby IF Logo Viby IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
LUI B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hekla Boldklub B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kirke Værløse IF B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub-1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB Galacticos B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIK Strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ølstykke B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U 11 D Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tingsted BK Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Nakskov FC Nakskov Logo FC Nakskov
Køge Nord FC Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIK Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hørsholm-Usserød IK Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U 10 A Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Glostrup Fodboldklub A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hekla BK A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U 10 B Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FC Nakskov 1 NB/Velo
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
AIK Boyz B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - June 10
Last signup
Monday, February 18, 2019

Organisation
Nykøbing FC
Place
Nykøbing FC syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing F
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
pinsecup@pinsecup.dk
Colourplus pinsecup 2019 map

Tournament overview