Undløse Cup Uge 26 2019

Hej alle

Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup, i UGE 26 fra onsdag d. 26.juni til lørdag d. 29.juni med Herre-senior kampe alle dage & en større turnering fredag aften med pengepræmier til de to finalister, Old Boys & Girls samt masser af ungdomskampe, og lukker selvfølgelig det hele ned med Gadefodbold lørdag, inden vi om aftenen afholder årets store sommerfest.

Vi håber rigtig meget at I vil gå på ferie, med at bakke op om vores turnering, så vi igen i år kan se en masse glade børn og voksne på banerne i Undløse.

Vi søger samtidig klubber udefra, der ønsker at tage kampen op med vores mange senior- & ungdomshold. Og det er ganske gratis at deltage.

Vi søger følgende hold:

Tre-fire herresenior-hold på Serie 6-niveau til kampe onsdag aften

Seks herresenior-hold på Serie 2/3/4/5-niveau til kampe fredag aften

Fire-fem damesenior/Old Girls hold til kampe fredag aften

Et-tre Old Boys hold (8 mands) til kamp(e) torsdag aften

..samt Ungdomshold i årgangene U16, U15, U14, U13, U11/12, samt U9/10 drenge spredt ud over alle dagene, med et foreløbigt program der ser ud som følger:


Onsdag:
U13 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Torsdag:
U16 turnering på Kampbanen (så mange hold som muligt)
U14 turnering på Træningsbanen (så mange hold som muligt)

U11/12 turnering (8 mands) (så mange hold som muligt)

Lørdag:

U6/7/8 turnering på 3 mands (så mange hold som muligt)
U9/10 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)
U11/12 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Der vil være medaljer til alle vindende ungdomshold samt flere holdpræmier

Vi glæder os meget til at se jer.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11/12 drenge LUKKET Mixed 12 0 Lørdag 29.juni formiddag 7 0
U13 drenge LUKKET Mixed 12 0 Onsdag 26.juni aften 3 1
U14 drenge LUKKET Mixed 14 0 Torsdag 27.juni aften 2 0
U11/12 Tors LUKKET Mixed 12 0 Torsdag 27.juni aften 4 0
U9/10 mix LUKKET Mixed 8 0 Lørdag 29.juni formiddag 6 0
Old Boys LUKKET Mixed 12 0 Torsdag 27.juni aften 4 0
Old Girls LUKKET Mixed 12 0 Fredag 28.juni aften 3 0
Serie 6 LUKKET Mixed 14 0 Onsdag 26.juni aften 3 0
Senior Serie5 LUKKET Mixed 14 0 Fredag 28.juni aften 1 0
Senior Serie2 LUKKET Mixed 14 0 Fredag 28.juni aften 1 0
U16 drenge LUKKET Mixed 14 0 Torsdag 27.juni aften 3 0
U8 mix LUKKET Mixed 8 0 Lørdag 29.juni formiddag 5 0
U16 drenge 11 mands Mixed 14 0 Lørdag 29.juni formiddag 1 0
U15/16 piger 8 mands Mixed 12 0 Onsdag 26.juni aften 2 0
U7 mix LUKKET Mixed 8 0 Lørdag 29.juni formiddag 4 0
U16 drenge (lørdag) Mixed 14 0 Lørdag 29.juni formiddag 0 0

Signetud teams

U11/12 drenge LUKKET 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF Stenlille IF Logo Stenlille IF
B73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FFB 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 1 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U13 drenge LUKKET 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 26.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Jernløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U14 drenge LUKKET 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U11/12 Tors LUKKET 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U9/10 mix LUKKET 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Jernløse/Undløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

Old Boys LUKKET 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Old boys 8 mands Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

Old Girls LUKKET 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.juni aften

Teamname LVL Logo Club
FC 4340 Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
De Gyldne Damer C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

Serie 6 LUKKET 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 26.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Senior Serie 6 Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF

Senior Serie5 LUKKET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

Senior Serie2 LUKKET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U16 drenge LUKKET 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.juni aften

Teamname LVL Logo Club
Dunses Disciple u16 Elite C Dunses Disciple
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U8 mix LUKKET 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dianalund u8 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Mørkøv IF U7 C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Store Merløse Fodbold St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
SIF U8 C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

U16 drenge 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse BK/Undløse BK Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U15/16 piger 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 26.juni aften

Teamname LVL Logo Club
BG Glas A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 mix LUKKET 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 1 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte

U16 drenge (lørdag) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.juni formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - June 29
Last signup
Monday, June 10, 2019

Organisation
Undløse Boldklub 1901
Place
Undløse Stadion
Address
Øvej 3, Undløse
Postalcode
4340
City
Tølløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Jimmi.vaarskov@carlsberg.dk
Undløse Cup Uge 26 2019 map

Tournament overview