BIF CUP/DBU 3-bold Tour

BIF CUP/DBU 3-bold Tour

Brædstrup IF er værtsklub for

DBU 3-bold Tour

Søndag den 1. september 2019

DBU 3-bold Tour er stævnet med

• Masser af spændende fodbold for børnehold fra U6-U10

• Få børn på en lille bane med bander som sikre fokus på    fodbolden

• Enkle regler og fokus på boldglæde frem for resultater

• Medalje til alle spillere

• Hurtig afvikling (ca. 2 timer)

• Masser af aktiviteter uden for banerne for hele familien

  • Hoppeborge
  • Klatrevæg
  • Fodboldtrampoliner
  • Fartmåler
  • BIF CUP Tombola
  • Konkurrencer
  • JYSKE BANK deler kaffe ud 
  • Boder med mad og drikke til hele familien

DBU 3-bold Tour er for hele familien, så fyld

bilen og tag af sted sammen med holdet

Fakta om stævnet:

Der spilles 3 mod 3 på 13 små baner med hårde bander

Hver kamp varer 8 minutter

Vi tæller ikke mål!

Vi kårer ingen mestre - alle deltagere er vindere

Der er ingen niveaudeling

Alle får medaljer

Hvert hold består af 3 spillere + evt. en udskifter

Der er både pigehold og drengehold i alderen 6-9 år

Deltagergebyr: 200,- pr. hold opkræves via DBU's månedsopkrævning til klubben.

Tilmelding her på siden eller på

BIF CUP

(Alle tilmeldinger her på siden videresendes til DBU som er administrator af stævnet)

Her på siden samler og opdatere vi løbende alle tilmeldte hold.

Sidste frist for tilmelding er den 25. august 2019.

Se meget mere om DBU 3-bold Tour

HER

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Piger (2008) Mixed 3 200 6 0
U11 Piger (2009) Mixed 3 200 3 0
U10 Piger (2010) Mixed 3 200 4 0
U9 Piger (2011) Mixed 3 200 3 0
U6 Drenge (2014) Mixed 3 200 18 0
U8 Piger (2012) Mixed 3 200 19 0
U7 Piger (2013) Mixed 3 200 5 0
U6 Piger (2014) Mixed 3 200 3 0
U10 Drenge (2010) Mixed 3 200 8 0
U9 Drenge (2011) Mixed 3 200 6 0
U8 Drenge (2012) Mixed 3 200 17 0
U7 Drenge (2013) Mixed 3 200 35 0

Signetud teams

U12 Piger (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger (2009) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2
Brædstrup IF 3

U10 Piger (2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry 1 Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 2 Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Korsholm IF

U9 Piger (2011) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Brædstrup IF 2

U6 Drenge (2014) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vinding SF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved IF Gedved IF Logo Gedved IF
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Tyrkisk Kulturcenter
Ikast FC 1 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 3 Ikast FC Logo Ikast FC
Egebjerg IF 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Gauerslund IF 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
ØBG Buskelund Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skødstrup 1
Skødstrup 2
Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF

U8 Piger (2012) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Egebjerg if Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Østbirk IF Østbirk
Lund if Lund If
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Juelsminde IF 1 Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde if 2 Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Them GF 2 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
ØBG Silkeborg 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U7 Piger (2013) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens

U6 Piger (2014) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens

U10 Drenge (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Aale U&I
FC Teletubbies Brande IF Logo Brande IF
FC Fraklerne Brande IF Logo Brande IF
Hei 10 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 Drenge (2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Ejstrupholm IF 1 Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ejstrupholm IF 2 Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Uldum IF Uldum Idrætsklub Logo Uldum Idrætsklub

U8 Drenge (2012) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Ry 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
TIF/ØB 1 Tørring IF Logo Tørring IF
TIF/ØB 2 Tørring IF Logo Tørring IF
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Grønbjerg/Langelund IF
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Them GF 1 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Strib if Strib IF Logo Strib IF
Brædstrup IF 3
Them GF 2 Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Stjær B

U7 Drenge (2013) 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gaarslev GF Gårslev GF Logo Gårslev GF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Auning IF 1 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Vinding SF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Skanderborg 1 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vedsted UF
Kolding bold klub
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hover If Hover if Logo Hover if
Hover If 2 Hover if Logo Hover if
Gui Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Grønbjerg/Langelund IF
Kolt/Hasselager IF
Hover if 3
Korsholm IF
Hedensted 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 1 2019

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup IF - Brædstrup Stadion
Address
Skovvejen 26
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP/DBU 3-bold Tour map

Tournament overview