Danbolig Cup 2019 hos Funder GF

Funder GF, DGI Midtjylland og Danbolig byder drenge og piger velkommen til et lidt anderledes 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med 5 straffespark som tæller med i kampens endelige resultat.

Stævnet byder på masser af spille- og straffesparkstid statuetter til alle spillere. De bedst placerede hold modtager også holdpokaler.

3-mands rækker - mix (U5 og U6 spiller på oppustelige baner)
for U5, U6 - spilletid 1 x 10 min. - max 6 spillere på hvert hold.

5-mands rækker:
for U7, U8, U9 og U10 drenge samt for U8, U9 og U10 piger
spilletid 20 min. - max 8 spillere på hvert hold.

8-mands rækker:
U10, U11, U12 og U13 drenge og piger
spilletid 25 min. - max 10 spillere på hvert hold

Niveauinddeling A,B og C niveau fra U8:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A, B eller C niveau. Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer. Vi forbeholder os rette til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes afviklet inden for max 4 timer. Min. 4 kampe til alle hold. Funder GF stiller med dommere til alle kampene.

Forplejning:
Der er mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

Stævneprogrammet:
Udsendes senest d. 21maj. Her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Onlinebetaling til DGI Midtjylland:

http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201906404007


Tilmeldingsfrist er onsdag d. 15/5.


Vi ses i Funder til Danbolig Cup 2019!

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 15 0
U8 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 9 0
U9 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 8 0
U9 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 7 0
U10 Drenge 5 mands B Mixed 5 490 7 0
U10 Drenge 5 mands C Mixed 5 490 4 0
U8 Piger 5 mands B Mixed 5 490 3 0
U8 Piger 5 mands C Mixed 5 490 1 0
U9 Piger 5 mands B Mixed 5 490 3 0
U9 Piger 5 mands C Mixed 5 490 5 0
U5 mix 3 mands Mixed 3 390 7 0
U7 drenge 5 mands Mixed 5 490 17 0
U10 Piger 5 mands B Mixed 5 490 5 0
U10 Piger 5 mands C Mixed 5 490 1 0
U12 piger 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U12 drenge 8 mands A Mixed 8 590 3 0
U11 piger 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U11 drenge 8 mands A Mixed 8 590 0 0
U10 piger 8-mands A Mixed 8 590 0 0
U10 drenge 8-mands A Mixed 8 590 1 0
U10 piger 5-mands A Mixed 5 490 0 0
U10 drenge 5-mands A Mixed 5 490 1 0
U9 piger 5 mands A Mixed 5 490 0 0
U9 drenge 5 mands A Mixed 5 490 1 0
U8 piger 5 mands A Mixed 5 490 0 0
U8 drenge 5 mands A Mixed 5 490 5 0
U7 mix 3 mands Mixed 3 390 3 0
U6 mix 3 mands Mixed 3 390 9 0
U10 Drenge 8 mands B Mixed 8 590 3 0
U10 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 1 0
U11 drenge 8 mands B Mixed 8 590 1 0
U11 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 2 0
U12 Drenge 8 mands B Mixed 8 590 2 0
U12 Drenge 8 mands C Mixed 8 590 1 0
U10 Piger 8 mands B Mixed 8 590 0 0
U10 Piger 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U11 Piger 8 mands B Mixed 8 590 5 0
U11 Piger 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U12 Piger 8 mands B Mixed 8 590 0 0
U12 Piger 8 mands C Mixed 8 590 0 0
U7 Piger 5 mands Mixed 5 490 1 0

Signetud teams

U8 Drenge 5 mands B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TIF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad IF 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hammerum IF 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
SSIF U8 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ikast FC B Ikast FC Logo Ikast FC
Gl. Rye IF B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 Drenge 5 mands C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hammerum IF 3 C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
Hobro IK årgang 12 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 Drenge 5 mands B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gødvad IF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U9 Drenge 5 mands C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gødvad IF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF 3 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gjern IF 1 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Gjern IF 2 C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening

U10 Drenge 5 mands B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Løgstrup IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
Silkeborg KFUM B

U10 Drenge 5 mands C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HT 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hundslund IF C
Hundslund boldklub C Hundslund if 1

U8 Piger 5 mands B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG B
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 Piger 5 mands C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U9 Piger 5 mands B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U9 B Ikast FC Logo Ikast FC
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF

U9 Piger 5 mands C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs U9 Piger 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs U9 Piger 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U5 mix 3 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2
Sejs-Svejbæk IF 3
Funder 3 Funder GF Logo Funder GF
Funder 1 Funder GF Logo Funder GF
Funder 2 Funder GF Logo Funder GF
Sorring Toustrup - U5 C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U7 drenge 5 mands 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 1 B Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 B Ikast FC Logo Ikast FC
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
ØBG 1
ØBG 2
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Engesvang
Funder 1 Funder GF Logo Funder GF
Funder 2 Funder GF Logo Funder GF
Sorring Toustrup - U7 mix C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Engesvang
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U10 Piger 5 mands B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10 B Ikast FC Logo Ikast FC
ØBG 1 B
ØBG 2 B
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 Piger 5 mands C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U12 piger 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 8 mands A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
ØBG A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U11 piger 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 8 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 8-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 8-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 5-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 5-mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 5 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 5 mands A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U8 piger 5 mands A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 5 mands A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TIF 1 A Tjørring IF Logo Tjørring IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
ØBG 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hammerum IF 1 A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC

U7 mix 3 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 3 B Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 4 B Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 5 B Ikast FC Logo Ikast FC

U6 mix 3 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 1 A Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 A Ikast FC Logo Ikast FC
ØBG-pigerne C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Funder 2 Funder GF Logo Funder GF
Engesvang
Sorring Toustrup - U6 mix C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Funder 1 Funder GF Logo Funder GF
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 Drenge 8 mands B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
HT 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 Drenge 8 mands C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Engesvang Boldklub C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

U11 drenge 8 mands B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U11 Drenge 8 mands C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Engesvang

U12 Drenge 8 mands B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U12 Drenge 8 mands C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U10 Piger 8 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8 mands B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Engesvang
BGIF PIGERNE B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF

U11 Piger 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8 mands B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8 mands C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF Funder GF Logo Funder GF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 26

Organisation
Funder GF
Place
Funder GF Stadion
Address
Funder Skolevej 5-7
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Danbolig Cup 2019 hos Funder GF map

Tournament overview