Dalby Mølle Pokal 2019

Dalby GF ved Kolding inviterer hermed til Dalby Mølle Pokal lørdag den 22. juni og søndag den 23. juni 2019

Stævnet er en del af en fantastisk fodbold weekend, hvor både børn og voksne vil dyste indenfor kridstregerne - se invitation på vores hjemmeside www.dalbygf.dk.

Der spilles i rækkerne U5 til og med U12 for både drenge og piger. Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. pladserne i 5-mands.

Vi glæder os til at lave et super godt og hyggeligt stævne for jer, og vi vil gøre alt for at lave nogle gode og jævnbyrdige kampe for alle - vi beder jer derfor om, at skrive jeres niveau ved tilmelding.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-mix Mixed 3 300 Lørdag formiddag 3 0
U6-mix Mixed 3 300 Lørdag formiddag 8 0
U7-mix Mixed 3 300 Søndag formiddag 13 0
U8 drenge Mixed 5 400 Lørdag 16 0
U8 piger Mixed 5 400 Lørdag 7 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 19 0
U9 piger Mixed 5 400 Søndag 8 0
U10 drenge Mixed 5 400 Lørdag 10 0
U10 piger Mixed 5 400 Lørdag 5 0
U11 drenge Mixed 5 400 Søndag 5 0
U11 piger Mixed 5 400 Søndag 1 0
U12 drenge Mixed 5 400 Lørdag 0 0
U12 piger Mixed 5 400 Søndag 0 0

Signetud teams

U5-mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ødis C Ødis IF
Dalby u5 mix-1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U6-mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Seest Boldklub Gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U7-mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KIF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
Vamdrup1 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup3 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
KIF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 5 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 4 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
De seje Erritsø tøser Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U8 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ødis C Ødis IF
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Skibet 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte U8 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bjert-pigerne B Bjert IF Logo Bjert IF

U9 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KIF BLÅ C Kolding IF Logo Kolding IF
Bjert if C Bjert IF Logo Bjert IF
Dalby Gf A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
KIF HVID B Kolding IF Logo Kolding IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Teletubbies B Brande IF Logo Brande IF
Dalby gf C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U9 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De seje Erritsø tøser C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Rødekro IF blå Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF grøn Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Årgang 2010 Piger B Dalby IF Logo Dalby IF

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Kolding IF C Kolding IF Logo Kolding IF
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby U10 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby U10 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bredballe IF 09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Seest B/KIF B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Peters drenge B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - June 23
Last signup
Sunday, June 9, 2019

Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
dalbygf2005@gmail.com
Dalby Mølle Pokal 2019 map

Tournament overview