Gladsaxe / CC Sportswear Cup FEB-2020

INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 21. februar til søndag den 23. februar 2020 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er U8/U9 splittet op i både A og B. Rækkerne U12/13 drenge på niveau ABC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Det tilstræbes at nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest lørdag den 15. februar 2020

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold),
som indsættes på reg./konto nr.: 1551-11379036 eller MobilePay: 21218680

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Turneringsansvarlig: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk 
Tilmelding og betaling: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 BC (2008) Mixed BC 6 400 Fredag ca. kl. 17-20 8 0
U13 BC (2007) Mixed BC 6 400 Fredag ca. kl. 19-22 6 0
U08 A (2012) Mixed A 7 400 Lørdag ca. kl. 08-12 23 0
U08 B (2012) RÆKKE 1 Mixed B 7 400 Lørdag ca. kl. 09-13 18 0
U08 B (2012) RÆKKE 2 Mixed B 7 400 Lørdag ca. kl. 11-15 8 0
U09 B (2011) RÆKKE 1 Mixed B 7 400 Lørdag ca. kl. 11-15 20 0
U09 B (2011) RÆKKE 2 Mixed B 7 400 Lørdag ca. kl. 11-15 16 0
U09 A (2011) Mixed A 7 400 Lørdag ca. kl. 14-17 10 0
U10 AB (2010) Mixed AB 6 400 Lørdag ca. kl. 16-19 1 0
U11 AB (2009) Mixed AB 6 400 Lørdag ca. kl. 18-21 0 0
U07 AB (2013) Mixed AB 7 400 Søndag ca. kl. 08-12 19 0
U07 B (2013) Mixed AB 7 400 Søndag ca. kl. 08-12 12 0
U07 C (2013) Mixed C 7 400 Søndag ca. kl. 09-13 20 0
U08 BC (2012) Mixed BC 7 400 Søndag ca. kl. 08-12 23 0
U08 C (2012) Mixed C 7 400 Søndag ca. kl. 08-12 8 0
U09 BC (2011) Mixed BC 7 400 Søndag ca. kl. 14-17 16 0
U10 BC (2010) Mixed BC 6 400 Søndag ca. kl. 15-18 14 0
U11 BC (2009) Mixed BC 6 400 Søndag ca. kl. 16-19 5 0
U00 (FEJL) Mixed 6 0 0

Signetud teams

U12 BC (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. kl. 17-20

Teamname LVL Logo Club
TFC C Taastrup Fc
Al - Falouja Hillerød B
Værløse C Værløse
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Hvid C

U13 BC (2007) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. kl. 19-22

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille
Kattinge caravan B
"De gamle drenge" B
Ringsted IF 2 B Ringsted If

U08 A (2012) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Avarta 1 A
B.1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Roskilde KFUM hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub 1921
GVI blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
U8 fix 2 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avedøre IF A
Sundby Boldklub 1 A
KB Q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 A A FA 2000 Logo FA 2000

U08 B (2012) RÆKKE 1 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 09-13

Teamname LVL Logo Club
Avarta 2
B.1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vallensbæk if - gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
U8 fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub 1921
GVI gul B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Jægersborg Boldklub 1 B Jægersborg Boldklub
Jægersborg Boldklub 2 B Jægersborg Boldklub
B1903 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bk Skjold - hold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk skjold - hold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U08 B (2012) RÆKKE 2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11-15

Teamname LVL Logo Club
Kastrup boldklub B Kastrup Boldklub
Hik B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bsv 2016 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B93 c B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev veddelev bk 1 B
Himmelev veddelev bk 2 B
A.g.f. blå B Aakanden Gf
Herlev if u8b B

U09 B (2011) RÆKKE 1 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11-15

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Fix 2 B Boldklubben Fix
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B.93 - Theis B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SGIF U9 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
If bytoften B IF Bytoften Logo IF Bytoften
B93 Emil B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød Blå B Solrød FC Logo Solrød FC
Brønshøj Bk B Brønshøj
JB 1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB 2 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby BK 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kfum BK Roskilde B Kfum Bk Roskilde

U09 B (2011) RÆKKE 2 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11-15

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fb sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Kb hvid 1
Kb hvid 2 B
Bk stefan x B Bk Stefan
Lundtofte 3 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 4 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Øbro avengers B Østerbro If
Bk stefan y B Bk Stefan
Vanløse if B
Frederiksværk Fodbold Klub B Frederiksværk
KB Hvid 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ålholm IF B Ålholm If Logo Ålholm If

U09 A (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Fix 1 A Boldklubben Fix
kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
if bytoften A IF Bytoften Logo IF Bytoften
B93 TDP Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Solrød Grøn A Solrød FC Logo Solrød FC

U10 AB (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 16-19

Teamname LVL Logo Club

U11 AB (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club

U07 AB (2013) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B 93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B1908 1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby Boldklub 1 A
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hovedstadens drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frederiksbergs flotte fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
The Green Team A Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK C
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB2013Q1a A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U07 B (2013) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
St. Lyngby IF B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Hjorten if B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lsf 1 B Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold
Rudersdal 1 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
B1903 - løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - geparterne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U07 C (2013) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 09-13

Teamname LVL Logo Club
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B 93 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1908 3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Skovbrynet C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Lyngby Boldklub 2
KB Q4 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A
HIK B
KBH Fighters C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rudersdal 2 Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
VBK-1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B1903 - Leoparderne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Tigerne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U08 BC (2012) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
U8 Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Roskilde KFUM blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodboldklub
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodboldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sundby Boldklub 3 C
Lyngby Boldklub 3 C Lyngby Boldklub 1921
Sundby Boldklub 2 B
FA 2000 B2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
HUI - 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI - 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B93 2012-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SGIF STJERNER Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Lynge Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U08 C (2012) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 08-12

Teamname LVL Logo Club
B.1973 herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bsv 2016 1 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
A.g.f. hvid C Aakanden Gf
Gvi rød C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B. 1973 herlev 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bytoften 2 C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Bytoften 1 C IF Bytoften Logo IF Bytoften
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U09 BC (2011) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
Lundtofte 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK GRØN C Hellerup Idræts Klub
KB Real Madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Rød C Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United Nørrebro United
Lundtofte 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Frederiksværk Fodbold Klub C Frederiksværk
JEMDAM B Rødovre
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
RB1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
kastrup 4 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Bramsnæs FB B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Stenløse bk 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse bk 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK

U10 BC (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Hareskov if 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Næstved I.F. B Næstved IF Logo Næstved IF
B82 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
B82 Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
SGIF U10 B Slagslunde Ganløse Idræftforening
Brønshøj Bk B Brønshøj
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vallensbæk 2 C Vallensbæk
Lynge Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Hareskov if 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U11 BC (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 16-19

Teamname LVL Logo Club
Ejby IF 1968
SVS 4.U. B
KB C
Bagsværd Boldklub U11 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - February 23
Last signup
Tuesday, February 18, 2020

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jorgen.franck@privat.dk
Gladsaxe / CC Sportswear Cup FEB-2020 map

Tournament overview