Hareskov Forårs Cup 2019 – U9 drenge

Hareskov Forårs Cup 2019 – U9 drenge

Hareskov IF inviterer til forårets bedste stævne på vores dejlige anlæg i kanten af skoven.

Lørdag d. 4. maj spiller U9-drenge: Om formiddagen spilles række 1 for hold bestående af A- og B-spillere. Om eftermiddagen spilles række 2 for hold bestående af B- og C-spillere.


Vi tilbyder blandt andet:

-          Minimum fire kampe pr. hold

-          Knivskarp stævneafvikling i en god atmosfære

-          Medaljer til de fire bedste hold i hver række – pokal til vinderholdene

-          Udfordrende holdbaseret sparke- og driblekonkurrence undervejs

-          Dommere til alle kampe

-          Attraktive forhold for tilskuere og forældre

-          Lækkert sortiment i Café 3. halvleg og gang i grillen


Rækker:

Lørdag kl 9-12.30: U9-drenge (2010) A/B

Lørdag kl 13-16.30: U9-drenge (2010) B/C


Kampprogrammet er klar 1 uge før afvikling.

 

Stævneformat:

Der spilles indledende puljer med fire hold i hver pulje. Derefter placeringskampe for alle hold og semi-finale og finale/bronzekamp for de fire bedste hold.

Alle hold får dermed fire eller fem kampe.

Kamplængde 2x7 minutter.

Mellem de indledende kampe er der en hold-konkurrence med præmier til det vindende hold.

 

Pris, tilmelding og spørgsmål:

Early Bird-pris før 20. marts: 400 kr/hold

Herefter – senest d. 25. april: 450 kr/hold


Betaling på mobilepay 90811 HARESKOV IDRÆTS FORENING


Frist for tilmelding til stævnet er 25. april 2019

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk eller på mail til Frank Henriksen på hif.fodbold1@gmail.com

Mrk. klub og rk.


Har du spørgsmål til stævnet, så ring eller mail til Jacob Krarup på jkkrarup@gmail.com eller 6037 9752

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge A/B Mixed 8 450 Lørdag 9-13 15 0
U9 drenge B/C Mixed 8 450 Lørdag 13-17 18 1

Signetud teams

U9 drenge A/B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-13

Teamname LVL Logo Club
Bagværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HVB A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allerød Hvid A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov Zebras A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Bears A Hareskov IF Logo Hareskov IF
B73 raketterne B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U9 drenge B/C 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 13-17

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
NBU Spanien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HVB B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB krudtugle hvid B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB U9 Krudtugler Grøn C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Allerød Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov Lions B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Tigers C Hareskov IF Logo Hareskov IF
FB Rød 10 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Brede IF C Brede IF Logo Brede IF
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 4
Last signup
Thursday, April 25, 2019

Organisation
Hareskov IF
Place
Hareskov IF
Address
Birkevang 17
Postalcode
3500
City
Værløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jim.midjord@gmail.com
Hareskov Forårs Cup 2019 – U9 drenge map

Tournament overview