Taulov Autoværksted Sommer Cup 2019

Taulov/Skærbæk IF inviterer sammen med hovedsponsor Taulov Autoværksted igen til et brag af en sommer fodboldfest! 

Rækkerne inddeles så vidt muligt i indledende gruppespil a 4 hold. Herefter spilles der placeringskampe, semifinaler og finaler. Hvert hold er garanteret min. 4 kampe. 

For U-7 og U-8 spilles der 1 x 10. min pr. kamp. I øvrige rækker spilles der 2 x 10 min. pr. kamp.


For U-11 og U-12 dømmes der udelukkende med sorte dommere! 

Der er præmier til nr. 1 nr. 2 og nr. 3 i hver række samt stor holdpokal til det vindende hold.


Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse spændende fodbold mod ligeværdige modstandere. 


- Kampprogrammet overholdes og ingen lange ventetider.

- Gratis rundstykker til de først 50 fremmødte!

- Gratis gavepose til alle spillere


www.tsifcup.dk

 

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret med årgang og holdnavn på konto: 2470-4393866964


Vel mødt til et fantastisk fodboldstævne! 

 

Christian Gadegaard tlf. 5050 4958, Ulf Diefenbach-Vork tlf. 2178 0027


 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 B - 3. mands Mixed 5 300 Søndag kl. 9.00-12.00 13 0
U-8 B - 5. mands Mixed 8 450 Lørdag kl. 9.00 - 12.00 11 0
U-9 B - 5. mands Mixed 8 450 Lørdag kl. 12.30 - 15.30 11 0
U-10 B - 5. mands Mixed 8 450 Søndag kl. 12.30 - 15.30 7 0
U-11 A - 8. mands Mixed 11 450 Søndag kl. 9.00 - 12.00 0 0
U-11 B - 8. mands Mixed 11 450 Søndag kl. 12.30 - 15.30 9 0
U-12 A - 8. mands Mixed 11 450 Lørdag kl. 12.30 - 15.30 2 0
U-12 B - 8. mands Mixed 11 450 Lørdag kl. 9.00 - 12.00 5 0

Signetud teams

U-7 B - 3. mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00-12.00

Teamname LVL Logo Club
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 3 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Middelfart 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U-8 B - 5. mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
TSIF1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ammitsbøl Fodbold C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
MG&BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U-9 B - 5. mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
S.K.F.I.F B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U-10 B - 5. mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
TSIF1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Fredericia KFUM Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ammitsbøl Fodbold U10 drenge B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
TSIF 3 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U-11 A - 8. mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club

U-11 B - 8. mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club
TSIF B B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
U-11 Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Team EDC B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
TSIF U-12 (C) C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U-12 A - 8. mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.30 - 15.30

Teamname LVL Logo Club

U-12 B - 8. mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 12.00

Teamname LVL Logo Club
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF - De seje B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
B67 Odense B B.67 Logo B.67
EGIF Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - June 23 2019

Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Taulov/Skærbæk IF
Address
Tingvejen 24
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Unknown
Taulov Autoværksted Sommer Cup 2019 map

Tournament overview