BIF CUP 3-Bold

BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 23. og 24. november 2019.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs

3-Bold stævne, med plads til 112 hold.

Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme

årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

U6 og U7 spiller med en Futsal-bold (Talento 9)

U8 spiller med en Futsal-bold (Talento 11)

Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

Der er ens POKALER til alle spillere.

Fru Møllers Julestue - Workshop for søskende

Kæmpe stor tombola

Der spilles i følgende rækker:

Række:

Køn:

Niveau:

Hold str.:

Bane-/bold str.:

Max antal hold:

U6 (2014)

23/11-2019      

Kl. 10:26-13:28

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

30

U7 (2013)

23/11-2019

Kl. 8:20-10:24

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

18

U7 (2013) 

 23/11-2019

Kl. 13:30-16:50

MIX

Åben

Max 4 (5)

13 x 20 mFutsal (Talento 9)

24

U8 B (2012) 

 24/11-2019

 Kl.   8:30-11:30

Drenge

B

Max 4 (5)

18 x 20 mFutsal (Talento 11)

16

U8 C (2012) 


24/11-2019

Kl. 11:30-15:00

Kl.11:30-15:00

Drenge


Piger

C

Åben

Max 4 (5)

18 x 20 mFutsal (Talento 11)

16


8

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt, ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.

  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.

  • spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.

  • alle spillere får ens præmier i puljen.

  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 350,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 300,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens POKALER til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 8. november 2019 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

I U7 er rene pige hold også velkommen og må deltage i rækken under

deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af
BIF CUP, skal betalingen ske på

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret

ikke, dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se videoen fra et tidligere stævne her:

www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/

Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8B 08:30-11:30 Mixed B 4 350,- Søndag 08:20 - 11:30 23 0
U7 13:30-16:50 Mixed 4 350,- Lørdag 12:30 - 16:50 26 1
U7 08:20 Udsolgt Mixed 4 350,- Lørdag 08:20 - 10:24 22 0
U6 10:26-13:28 Mixed 4 350,- Lørdag 10:26 - 12:28 30 0
U8Pi 11:30-15:00 Female 4 350,- Søndag 10:42 - 13:26 11 0
U8C 11:30-15:00 Mixed C 4 350,- Søndag 12:04 - 15:36 9 0

Signetud teams

U8B 08:30-11:30 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 08:20 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Kolding IF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF HVID Kolding IF Logo Kolding IF
Harlev IK 1 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Daugaard IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
SIFolinos 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIFolinos 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIFolinos 3 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
BMI 1 B Bmi
BMI 2 C Bmi
Ejstrupholm if 1
Ejstrupholm if 2 Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF

- 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 13:30-16:50 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12:30 - 16:50

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Harlev IK 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Øbg buskelund 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mg & bk 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg & bk 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
ØB Mælkevejen C Ølholm Boldklub
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Stensballe ik piger 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK Piger 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
BUF U7 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
KLG 1 B Klg
KLG 2 B Klg
KLG 3 Klg

U7 08:20 Udsolgt 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08:20 - 10:24

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gedved Ninjas 1 C Gedved IF Logo Gedved IF
Gedved Ninjas 2 Gedved IF Logo Gedved IF
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe Allstars Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Østbirk if Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harlev IK 1 Harlev IK Logo Harlev IK

U6 10:26-13:28 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 10:26 - 12:28

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vejle boldklub u6/u7 piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ikast FC1 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast fc2 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast fc3 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast fc4 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast fc5 Ikast FC Logo Ikast FC
Aabk piger U6/U7 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Fc horsens piger u7 A FC Horsens Logo FC Horsens
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
SIFolinos 1 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIFolinos 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Hatting Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev ik 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Egebjerg IF 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Stensballe IK A

U8Pi 11:30-15:00 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 10:42 - 13:26

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vejle boldklub Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub-2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HT piger C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Tjørring IF 1. B
Tjørring IF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Østbirk IF piger C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Fc horsens 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Fc horsens 2 Horsens FS Logo Horsens FS

U8C 11:30-15:00 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12:04 - 15:36

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup if 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Tørring IF Tørring IF Logo Tørring IF
Hover 2 Hover if Logo Hover if
LIK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lik-1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ss skjold C
Brædstrup if 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - November 24 2019

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview