BIF CUP 2019 B/C stævne

BIF CUP 2019 B/C stævne

Brædstrup IF indbyder til Fair Play stævnet
BIF CUP 2019 B/C stævne

16. og 17. november 2019 for U9, U10 og U11 Drenge

Der er ens POKALER til alle spillere samt

GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle 

OBS! 5 kampe til alle hold

Stævneform:

Stævnet er et breddestævne for B/C hold og afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser  Fair Play.
  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne hilser på modstanderne inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier i rækken.
  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Turneringsform:

Holdene bliver delt i 4-holds puljer. Nr 1 og 2 i de indledende

puljer går i A-finalepuljen, nr. 3 og 4 i B-finalepuljen. De hold

der har mødt hinanden i de indledende puljer, mødes ikke igen

i finalepuljerne, men tager deres indbyrdes resultat med til finalepuljen. Herved er alle hold garanteret 5 kampe.

Der er ens præmier til alle hold i rækken. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, ændre spilletidspunkter eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Regler:

U9+U10 spiller 5:5 og U11 spiller 4:4 efter DBU Jyllands regler for indefodbold, dog er spilletiden 8 min. og der må max være 1 udskifter

i U9+U10 og 2 udskifter i U11 pr. hold. Der må max være 1 halvårsspiller pr. hold.

Række:

Alle færdes over hele banen:

Kun udvisning ved slå, spark mm.:

Sænket overligger:

Ekstra spiller +3 mål:

Særregel målmand:

U9 Dr. (2011)

JA

JA

JA

JA

JA

U10 Dr. (2010)

JA

JA

JA

JA

JA

U11 Dr. (2009)

JA

JA

NEJ

JA

NEJ

Du kan se reglerne her: https://www.dbujylland.dk/turneringer-regler/love-og-regler/dbu-jyllands-love-og-regler/spilleregler/indefodbold/

Pris:

1 hold (6 spillere): kr. 500,-

Tilmelding:

Her på siden senest den 01.11.2019.

Der kan tilmeldes max. 8 hold i hver række efter "først til mølle" princippet.
Der må tilmeldes max. 2 hold fra samme klub på hvert niveau.

HUSK at tilmelde holdet til det reelle niveau (B eller C).

Rene pige hold er også velkommen og må deltage i rækken under deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:

Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på

reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret.

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:

Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Se mere om BIF CUP her: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9B (11) 8:20-11:10 Male B 6 500,- Lørdag 8:20 - 11:10 11 0
U9C (11) 14:16-17:06 Male C 6 500,- Lørdag 14:16 - 17:06 10 0
U10C (10)11:18-14:08 Male C 6 500,- Søndag 11:18 - 14:08 11 1
U10B (10) 8:20-11:10 Male B 6 500,- Søndag 8:20 - 11:10 11 1
U9B (11) 11:18-14:08 Male B 6 500,- Lørdag 11:18 - 14:08 9 0
U11C (09)14:16-17:06 Male C 6 500,- Søndag 14:16 - 17:06 15 2

Signetud teams

U9B (11) 8:20-11:10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8:20 - 11:10

Teamname LVL Logo Club
Allesø 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Harlev IK Harlev IK Logo Harlev IK
FK Auto, Skanderborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tørring/Ølholm IF Tørring IF Logo Tørring IF
Skibet if 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Skibet if 1 B Skibet IF Logo Skibet IF

U9C (11) 14:16-17:06 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14:16 - 17:06

Teamname LVL Logo Club
Grejs-Dalen IK C Grejs-Dalen IK
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tørring/Ølholm IF Tørring IF Logo Tørring IF
Solbjerg If Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg If Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
KIF U9 Kolding IF Logo Kolding IF
Brædstrup if 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Harlev IK Harlev IK Logo Harlev IK

U10C (10)11:18-14:08 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 11:18 - 14:08

Teamname LVL Logo Club
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
De Konge Blå 2 Løsning IF Logo Løsning IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brædstrup if C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding 1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FB Fodbold 1 C FB Fodbold

U10B (10) 8:20-11:10 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8:20 - 11:10

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Sammenholdet C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Lund if 1 Lund IF Logo Lund IF
3,6,9,12 Verdens bedste hold As If
Bording if Bording IF Logo Bording IF
De Konge Blå 1 Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9B (11) 11:18-14:08 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11:18 - 14:08

Teamname LVL Logo Club
Eif B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Hedensted if 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover if 1 B Hover if Logo Hover if
Hover if 2 B Hover if Logo Hover if
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hover if 3 Hover if Logo Hover if
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Brædstrup if 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U11C (09)14:16-17:06 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14:16 - 17:06

Teamname LVL Logo Club
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
De Kongeblå Løsning IF Logo Løsning IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sammenholdet
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP 2019 B/C stævne map

Tournament overview