GFA PÅSKE CUP

GFA PÅSKE CUP
14. & 18. APRIL 2019


Gentofte Fodbold Akademi afvikler igen påske turnering, når det denne gang går løs på selve Gentofte Stadion for årgang 2009, 2010, 2011 og 2012. Alle hold kan se frem til en velafviklet turnering på selve stadionbanen med alt, hvad det indebærer af musik, tilskuere på tribunerne og gang i den med masser af bold på kunstgræsset.

Alle hold får 5-6 kampe, og holdene vil i løbet af turneringen blive fordelt, så alle hold får flest mulige kampe med hensigtsmæssig matchning. Der vil være dommere på alle baner til at sikre en ordentlig afvikling, så trænere, holdledere og forældre blot skal koncentrere sig om spillet på banen. Sidst, men ikke mindst arbejder vi på en overraskelse i stedet for den klassiske medalje.


Vi ses på Gentofte Stadion!

SPILLETID -  5-6 kampe pr. hold!
MATCHNING - Slutspil for alle hold!
KAMPLEDERE - I skal blot koncentrere jer om holdet!
EFFEKTIVT KAMPPROGRAM - Holdene skal blot være klar!
POKALER til nr. 1+2 i hver række!


PROGRAM
Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

U10 A (2009) - søndag d. 14/4 kl. 09.00-13.00 - udvidet til 24 hold!
U10 B (2009) - søndag d. 14/4 kl. 09.00-13.00 - udvidet til 24 hold!

U9 A (2010) - søndag d. 14/4 kl. 13.00-17.00
U9 B (2010) - søndag d. 14/4 kl. 13.00-17.00

U8 A (2011) - torsdag d. 18/4 kl. 13.00-17.00
U8 B (2011) - torsdag d. 18/4 kl. 13.00-17.00

U7 A (2012) - torsdag d. 18/4 kl. 09.00-13.00
U7 B (2012) - torsdag d. 18/4 kl. 09.00-13.00

U10 & U9 afvikles som 5v5 på store mål (8-mands), mens U8 & U7 spiller 5v5 på små mål (5-mands).


TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til vkoppel@hotmail.com.

Der er plads som udgangspunkt plads til 16 hold pr. række. Holdgebyret er 500 kr. pr. hold. Betalingsinfo sendes på mail.

Eventuelle spørgsmål kan rettes til Victor på ovenstående mail.
 

VELKOMMEN!
Gentofte Fodbold Akademi

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 A Mixed 5 500 Søndag 14/4 09.00-13.00 32 0
U10 B Mixed 5 500 Søndag 14/4 09.00-13.00 32 0
U9 A Mixed 5 500 Søndag 14/4 13.00-17.00 10 0
U9 B Mixed 5 500 Søndag 14/4 13.00-17.00 21 2
U8 A Mixed 5 500 Torsdag 18/4 13.00-17.00 10 0
U8 B/C Mixed 5 500 Torsdag 18/4 13.00-17.00 17 0
U7 A Mixed 5 500 Torsdag 18/4 09.00-13.00 14 0
U7 B/C Mixed 5 500 Torsdag 18/4 09.00-13.00 22 2

Signetud teams

U10 A 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/4 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby BK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 2 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Team TNH A Team TNH
GFA 2009 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Ålholm IF A Ålholm If Logo Ålholm If
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 S1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GVI I A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
B93 S2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ab A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Himmelev-Veddelev A1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Team Holstebro Frugtlager A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U10 B 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/4 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ålholm IF 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
B93 M&M B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GFA Grå B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
JB 1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB 2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Lyngby BK 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Hg B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GVI II B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hvidovre IF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Boldklubben FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/4 13.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
FCN 1 A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
FCN 2 A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
B93 - OK A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BS72 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Glostrup A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Falstarz1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

U9 B 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14/4 13.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Græshopperne B
KB 2010 T B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
b93 - ok Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC Holte - Blå B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte - hvid B FC Holte Logo FC Holte
Vanløse IF 3 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 - Jesper B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Falstarz2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 18/4 13.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Løveungerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RB1906-1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Bagsværd Boldklub A Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 18/4 13.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Blå Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
RB1906-2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ålholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kfum BK Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub, Nikolaj B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Rød C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
beco gruppen B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nørrebro United C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 18/4 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF A A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
GVI Hold 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
brøndby if 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HVB2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U7 B/C 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 18/4 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB U7Q4 - Raketterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Allerød FK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93 PMC 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
brøndby if 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF U6 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - April 18 2019

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Gentofte Stadion
Address
Ved Stadion 10
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown
GFA PÅSKE CUP map

Tournament overview