Maliq Sommer Cup 2019

Maliq Sommer Cup

Sønderjyllands hyggeligste familiestævne

I ÅR 10 ÅRS JUBILÆUM

Lørdag den 25. maj 2019 på Broager Idrætscenter


 Traditionen tro afholder BUI Fodbold ’MALIQ SOMMER CUP’ på Broager Idrætscenter.

I år vil der være mange aktiviteter for hele familien, så kom og lad børnene hygge og boltre sig i stævnets nye ’MALIQ LAND’.

 

’MALIQ LAND’ tilbyder blandt andet:

  • Hoppeborg

  • Pannabane

  • Skudmåler

  • Måldug

  • Ansigtsmaling

  • Spil på oppustelig minifodboldbane

  • Snobrød

  • Kæphesteridning på springbane og ringridning

  • Loppemarked for børn


Forplejning

I cafételtet vil der være mulighed for køb af snacks, mad og drikke hele dagen.

Det praktiske

Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U13. U9-U13 opdeles i A og B/C rækker. Hvert hold er garanteret min. 3 kampe. Vi opfordrer alle til at stille med hold der niveaumæssigt svarer til de rækker de er tilmeldt.

 

Tilmelding senest d. 4. maj 2019 via www.staevner.dk

Deltagergebyr indbetales på konto 9797-8830021443 eller MobilePay 640652 ifm. tilmelding.
HUSK at oplyse ID nr. fra tilmeldingen på staevner.dk samt klubnavn og hold.

U6-U7 spiller 3 mands

250 kr. pr. hold – Pokaler til alle

U8-U9 spiller 5 mands

400 kr. pr. hold – Pokaler til alle

U10-U13 spiller 8 mands

500 kr. pr. hold – Pokaler til 1. og 2. plads


Spillerækker:

U6, U7 og U8

Ingen rækkeopdeling - blandede pige- og drengehold tilladt

U9, U10, U11, U12 og U13

Tilmelding foretages i A-række eller B/C række


Kampprogram fremsendes pr. e-mail efter tilmeldingsfristen er udløbet.

MALIQ SOMMER CUP afholdes i overensstemmelse med DBU’s regler og aldersgrænser med fokus på Fair Play. Dog afgøres uafgjorte kampe fra U8-U13 med ”amerikansk straffesparkskonkurrence”, hvor vinderholdet tildeles 1 ekstra point.

Puljens spiller

Vi fortsætter succesen fra MALIQ VINTER CUP. Den spiller som modtager flest nomineringer fra modstanderholdenes trænere, vinder den prestigefyldte ’Puljens Spiller T-shirt’ og en flot præmie til holdet.

Hvorfor vælge MALIQ SOMMER CUP


  • Kampledere på alle baner

  • Effektivt kampprogram uden lange ventetider

  • Sjove aktiviteter for hele familien

  • Hyggelig stemning i dejlige omgivelser          

 

Vi glæder os til at se jer!

 

Mange sportslige hilsner

MALIQ CUP Udvalget – BUI Fodbold

 

        

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 11 500 Lørdag 7 0
U12 Mixed 11 500 Lørdag 3 0
U12 Mixed 11 500 Lørdag 4 0
U10 Mixed 11 500 Lørdag 3 0
U9 Mixed 8 400 Lørdag 4 0
U9 Mixed 8 400 Lørdag 8 0
U11 Mixed 11 500 Lørdag 1 0
U11 Mixed 11 500 Lørdag 4 0
U11 Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U10 Mixed 11 500 Lørdag 2 0
U10 Mixed 11 500 Lørdag 9 0
U9 Mixed 8 400 Lørdag 1 0
U8 Mixed 8 400 Lørdag 12 0
U7 Mixed 5 250 Lørdag 15 0
U6 Mixed 5 250 Lørdag 19 0
U13 Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U13 Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U12 Mixed 11 500 Lørdag 2 0
U9 Mixed 8 400 Lørdag 2 0
U10 Mixed 11 500 Lørdag 3 0
U11 Mixed 11 500 Lørdag 0 0
U13 Mixed 11 500 Lørdag 1 0
U13 Mixed 11 500 Lørdag 2 0

Signetud teams

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EUI 1 B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI 2 C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
MUIF/TSF B MUIF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager UI B Broager UI Logo Broager UI
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
De seje C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager Jungs B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VBIF drengene hold 1 VBIF
VBIF drengene hold 2 VBIF
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
EUI Gul C Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB C SUB Sønderborg Inter

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
BUI C Broager UI Logo Broager UI
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VBIF piger VBIF
DGF Flensborg B DGF Flensborg

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
SUB Inter U10 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Gråsten b C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Hørup C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TSF U10 B Tønder SF Logo Tønder SF
Nordals boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl U8 piger C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg Inter 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
NB2 B NB Nordals Boldklub
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Gråsten Boldklud U8 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
NB1 B NB Nordals Boldklub

U7 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hørup ui Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Broager 3 Broager UI Logo Broager UI
Broager 4 C Broager UI Logo Broager UI
Nordals boldklub u7 (1) Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Nordals boldklub u7 (2) Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Dybbøl u7, 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl u7, 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Gråsten 1 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Gråsten 2 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U6 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Broager 2 C Broager UI Logo Broager UI
Nordals boldklub u6 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Broager 1 Broager UI Logo Broager UI
Nustrup U6 C Nustrup Ungdomsforening Logo Nustrup Ungdomsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Egen 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Egen 1 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 2 - U6 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Abild 1 Abild IF
Abild 2 Abild IF
Lysabild SG 2 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Lysabild SG 1 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl 1 - U6 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG/Midtals IF C Lysabild SG/Midtals IF
BUI/GB B Broager UI Logo Broager UI

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
PowerPuff Pigerne C Broager UI Logo Broager UI

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gråsten Boldklub 2 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Gråsten Boldklub 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BUI/GB C Broager UI Logo Broager UI

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hygge holdet C Felsted if

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 25

Organisation
Broager UI
Place
Broager Idrætscenter
Address
Nejs Møllevej
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
maliqcup.buifodbold@gmail.com

Tournament overview