Jutlander Bank cup

 Jutlander Bank Cup

 

den 22 juni afholder vi igen stævne i DVIF. Vi håber at se lige så mange hold som vi plejer.

stævnet er udbudt som et gratis stævne for.

3 Mands for U-6, U-7, U-7Piger

5 Mands for U-8, U-9, U-9 Piger

8 Mands for U-10, U-11, U-12Piger

 

Der er medaljer til alle hold til og med U-9

fra U-10 og op medaljer til 1-2-3 pokal til vinderen og gaver

 

der er gratis kaffe og rundstykke mellem 9.30 og 10.30

gratis hoppeborg

 

sidste tilmelding Trisdag den 11 juni

afbud efter sidste tilmelding og udeblivelser koster 300 Per. Hold

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Piger Mixed 5 0 kr omkring kl 11 7 0
U-12 Piger Mixed 10 0 kr omkring kl 12 0 0
U-6 Mixed 5 0 kr 9:30 9 0
U-7 Mixed 5 0kr omkring kl 11 10 0
U-8 Mixed 8 0 kr 9:30 7 0
U-9 Mixed 8 0 kr omkring kl 11 10 0
U-10 Mixed 10 0 kr 9:30 6 0
U-11 Mixed 10 0 kr omkring kl 12 1 0
U-9 piger Mixed 8 0 kr omkring kl 11 4 0

Signetud teams

U-7 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 11

Teamname LVL Logo Club
Vh08 Hobro IK Logo Hobro IK
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Vh08 Hobro IK Logo Hobro IK

U-12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 12

Teamname LVL Logo Club

U-6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9:30

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
IF Jarl Arden U6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AAIF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 11

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden 1 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AAIF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 4 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Helsted 3C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9:30

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Helsted 5B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 11

Teamname LVL Logo Club
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
If Frem Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
If frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Årgang 2010 (1) B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Årgang 2010 ( 2) C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9:30

Teamname LVL Logo Club
Aars 1 B B Aars IK Logo Aars IK
Aars 2 C C Aars IK Logo Aars IK
Rebild Syd C Haverslev IF Logo Haverslev IF
Gug 2010 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 12

Teamname LVL Logo Club
Valsgård If B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83

U-9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: omkring kl 11

Teamname LVL Logo Club
Arden IF C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal pigerne C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Humørbomberne C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 22
Last signup
Tuesday, June 11, 2019

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforums baner
Address
Ndr. Truevej 14 A
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
juldanni@yahoo.dk
Jutlander Bank cup map

Tournament overview