Indoor Cup 2020



Velkommen til Indoor Cup 2020


Der er pokaler til alle deltagere &
vi garantere masser af spilletid.



Præmier
U9 -U13B/C: Pokaler til alle deltagere. Medaljer til vinderne af straffesparks konkurrencen.Præmie til rundens mål. Kåring af fighter i hver slutspil.


Turneringsform
Efter indledende runder, spiller alle enten A eller B slutspil, så alle får lige mange kampe, og niveauet blive parret bedst mulig.
U9 &U10 spiller vi med 5 på banen og målmanden må parere.
Der må benyttes en halvårs spiller pr. hold.
I A rækkerne, gives der ikke yderligere dispensation.


Tilmelding
De sidste par år har der været venteliste flere årgange, så meld jer til hurtigst muligt.
Vær venligst realistisk & objektiv når i tilmelder i niveau, det giver den bedste oplevelse for alle parter.


Betaling
Betalingen bliver først opkrævet ca en måneds tid før stævner afvikles.



Generl info

Efter finalerne, sparker alle spillere straffesparkskonkurence, hvor der også er præmier til vinderne.

Vores dommere har alle dommerkort og megen erfaring



Ved spørgsmål skriv da venligst en sms på 20573859.



Mvh. Stævneledelsen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Mixed 7 495 Søndag d. 15.3 kl. 9.00 7 0
U9 Drenge Male 7 495 Søndag d.15.3 kl. 12.30 25 0
U10 Drenge C Mixed 7 495 Søndag d. 15.3 kl. 16.00 4 0
U11 Drenge C Mixed 6 495 Søndag d. 8.3 kl. 12.30 4 0
U11 Drenge B Mixed 6 495 Søndag d. 8.3 kl.16.00 3 0
U10 Drenge B Mixed 7 495 Søndag d. 8.3 kl. 9.00 2 0
U11 Drenge A Mixed 6 495 Fredag d. 28.2 kl. 18.00 1 0
U12 drenge B Mixed 6 495 Søndag d. 1.3 kl . 9.00 5 0
U12 Drenge C Mixed 6 495 Søndag d. 1.3. kl. 16.00 2 0
U10 Drenge A Mixed 6 495 Søndag d. 1.3. kl. 13.30 1 0

Signetud teams

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15.3 kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Hover IF A Hover if Logo Hover if

U9 Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15.3 kl. 12.30

Teamname LVL Logo Club
Bjert if B
SfB1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Olsens drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
MG&BK3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Nr. Lyndelse - Søby B Nr. Lyndelse / Søby
Egebjerg Fodbold 2 C
MG&BK1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korup Ubberud Ungdom U9 C
SfB2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marienlyst 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
FC Horsens A Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens B Horsens FS Logo Horsens FS
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U10 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15.3 kl. 16.00

Teamname LVL Logo Club
KUU U10 C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8.3 kl. 12.30

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige BK (1) C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige BK (2) C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
KUU - 1 C C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U11 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8.3 kl.16.00

Teamname LVL Logo Club
KUU - 1 B B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Kasper & kratemutterne B B 67
Gauerslund B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U10 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8.3 kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 28.2 kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1.3 kl . 9.00

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1.3. kl. 16.00

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1.3. kl. 13.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 28 - March 15
Last signup
Monday, February 24, 2020

Organisation
No Club
Place
Ubberud Kultur og Bevægelseshus
Address
Ubberudvej 30
Postalcode
5491
City
Blommenslyst
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
finnbang@hotmail.com
Indoor Cup 2020 map

Tournament overview