Vinter Champions League 2019/2020 (U9-U11 drenge)

Vinter Champions League 2019/2020 (U9-U11 drenge)

Bolden ruller igennem hele vinteren på kunstgræsset i Hinnerup!

HOG Hinnerups succesrige Vinter Champions League for U9, U10 og U11 drenge er nu åben for tilmelding til vintersæsonen 2019/2020.

Der spilles i A-, B- og C-rækker med 8 hold i hver række fordelt i 2 puljer. I puljen spilles der alle mod alle og derefter en finalerunde, hvor puljevinderne møder hinanden, 2'erne møder hinanden osv.

  • En kamp varer 2 x 25 minutter med 5 minutters pause (der spilles én kamp pr. runde)
  • Førstnævnte hold i 5-mands-rækkerne stiller med dommer. ALLE kampe i U11-rækkerne og finalerne (kampen om 1. pladsen) bliver dømt af sort dommer.
  • Der vil være personlige pokaler til 1. og 2. pladsen samt medaljer til alle andre hold.
  • Pris for deltagelse: 1000 kr. pr. 5-mands-hold. 1250kr pr. 8-mands-hold.

  • Tilmeldingsfrist d. 10/10-2019
  • U9 og U10 spiller 5:5 (max 8 spillere)
  • U11 spiller 8:8 (max 11 spillere)

U9 og U10 spiller lørdage; 26/10, 30/11, 11/1 og 7/3.

U11 spiller søndage; 27/10, 1/12, 12/1, og 8/3.

Husk at indbetale holdgebyr på konto 3627-3648507801 eller Mobilepay 50205495. Husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Spørgsmål kan rettes til VinterChampionsLeagueHOG@gmail.com

Vi glæder os til at se jer på kunstgræsbanen i Hinnerup til vinter!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9A Male 5 1000 11 1
U9B Male 5 1000 12 4
U9C Male 5 1000 11 0
U10A Male 5 1000 9 0
U10B Male 5 1000 10 1
U10C Male 5 1000 8 0
U11A Male 8 1250 9 0
U11B Male 8 1250 10 0
U11C Male 8 1250 9 0

Signetud teams

U9A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF Århus GF Logo Århus GF
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ry Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Lyseng IF IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten FS - Hold A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9B 7 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF U9 Sabro IF Logo Sabro IF
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF Århus GF Logo Århus GF
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2012D Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Fuglebakken KFUM Fuglebakken Kfum
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng IF IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Galten fs - hold b Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U10A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virup if 1 A Virup IF Logo Virup IF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
BMI A Beder Malling Idrætsforening
HOG 3 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ry Ry fodbold Logo Ry fodbold
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Stavtrup Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
Sabro if Sabro IF Logo Sabro IF
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U10C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Søften gf Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
IF Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virup if 2 Virup IF Logo Virup IF
Brabrand IF C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
TRIF 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U11A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Overlund GF 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Gl. Estrup Sammenlagt Hold Fra Flere Klubber
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VSK Aarhus VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Sejs-svejbæk if Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Tmg Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U11B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hasle B Hasle Boldklub Logo Hasle Boldklub
Stavtrup I.F. Stautrup IF Logo Stautrup IF
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Galten fs u11 drenge Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
AGF Århus GF Logo Århus GF
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
VSK VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Skødstrup SF C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HOG 3 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Galten fs u11 drenge Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Gødvad Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Trif10 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 1 2019 - March 1 2020
Last signup
Friday, October 25, 2019

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
Kunstgræsbanen i Hinnerup
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
VinterChampionsLeagueHOG@gmail.com
Vinter Champions League 2019/2020 (U9-U11 drenge) map

Tournament overview