SUNCHARTER Landsby-cup 2019

SUNCHARTER Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mandsstævne for de yngste fodboldspillere uanset styrke. Stævnet afvikles over to dage i weekenden 22-23. juni. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2018 deltog der ca. 1.300 fodboldspillere fordelt på 165 hold fra ca. 40 klubber. Da stævnet ligger tæt på sommerferien bruger mange hold/klubber stævnet til at afslutte forårssæsonen og ønske god ferie. Lørdag d. 22.06.19: U5 mix (årgang 14, 3-mands). U6 piger (årg. 13, 3-mands), U6 drenge (årg.13, 3-mands). U7 drenge (årg. 12, 3-mands), U7 piger (årg. 12, 3-mands). U11 drenge (årg.08, 8-mands), U11 piger (årg. 08, 8-mands). U12 drenge (årg. 07, 8-mands), U12 piger (årg. 07, 8-mands), U13 piger (årg. 06, 8-mands). Søndag d. 24.06.18:  U8 drenge (årg. 11, 5-mands), U8 piger (årg. 11, 5-mands). U9 drenge (årg. 10, 5-mands), U9 piger (årg. 10, 5-mands). U10 drenge (årg. 09, niveau A, 5-mands), U10 drenge (årg. 09, niveau B-C, 5-mands). U10 piger (årg. 09, 5-mands). Gebyr: 300 kr. for 3-mands og 400 kr. for 5-mands og 450 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. For mere information henvises til www.vfb-sport.dk eller landsbycup@gmail.com eller Jeppe Bülow Sørensen telefon 60496769.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 5 400 22 0
U8 Mixed 5 400 7 0
U8 Mixed 5 400 15 0
U7 Mixed 3 300 5 0
U7 Mixed 3 300 19 0
U12 Mixed 8 450 1 0
U11 Mixed 8 450 4 0
U12 Mixed 8 450 8 0
U11 Mixed 8 450 5 0
U10 Mixed 5 400 10 0
U10 Mixed 5 400 3 0
U6 Mixed 3 300 15 0
U13 Mixed 8 450 1 0
U10 Mixed 5 400 1 0
U9 Mixed 5 400 6 0
U11 Mixed 8 450 7 0
U6 Mixed 3 300 6 0
U5 Mixed 3 300 3 0

Signetud teams

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
St. Restrup IF 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Brønderslev 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
TSV Tylstrup Sulsted 2 C Sulsted IF Logo Sulsted IF
Terndrup A Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VFB/NFK B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
St. Restrup IF 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB Gistrup 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB GIstrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
TSV Tylstrup Sulsted B Sulsted IF Logo Sulsted IF
If Frem Skørping A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
If Frem Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
VFB/NFK Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
KFUM 1 A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaB B B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB C C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB A A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hjallerup 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
storvorde SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SGIF x B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF y C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Kongerslev IF C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF Svenstrup Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
U7 piger Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Støvring 1 Støvring Idrætsforening

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 5 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 6 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 7 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB4 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SSB 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Terndrup/Blenstrup 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Blenstrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skalborg - U10/11 C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
VFB Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
THA fc (terndrup-hadsund-Arden FC) B
Aalborg Freja U10 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
RKG 1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
SSB u10 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aabybro B Aabybro IF Logo Aabybro IF
LKB Gistrup U10 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup U10 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
1 A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RIF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gudumholm IF C Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gug B 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Terndrup B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De kvikke piger C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
LIF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SSB A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Blenstrup IF C Blenstrup IF Logo Blenstrup IF

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug B 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U6pigerne Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SSB U5 Hold 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U5 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - June 23

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
landsbycup@gmail.com
SUNCHARTER Landsby-cup 2019 map

Tournament overview