Føtex Pokal Cup 2019

FC Horsens & Føtex

indbyder til

PokalCup 2019

for U6 - U13 drenge den 31/8 og 1/9 2019

(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største en-dags drengestævner med 2200 deltagere og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om!

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2014-2013):

3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.

Holdgebyr kr. 400,-

U8-U9-U10 (årg. 2012-2011-2010):

5-mands, max. 8 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/12/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 800,-

U11-U12-U13 (årg. 2009-2008-2007. - I U13 INGEN mesterrække hold):

8-mands, max. 11 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/12/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 1100,-

Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau !

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 31. august

U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 1. september

Der spilles efter DBU Jyllands regler.

Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.

Tilmelding senest den 22. august 2019 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, ellers ryger man på venteliste. VIGTIGT !!!! husk ved tilmelding at skrive HU-xx + det 6-cifrede tilmeldingstal. Eks. HU-12 FC Horsens 255616. Der spilles efter DBU Jylland’s regler

For yderligere info, se løbende vores hjemmeside www.pokalcup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13-C (2007) Male C 11 1100 Søndag 14 0
U13-B (2007) Male B 11 1100 Søndag 10 1
U13-A (2007) Male A 11 1100 Søndag 1 0
U10-A (2010) Male A 8 800 Lørdag 8 0
U9-C (2011) Male C 8 800 Søndag 23 4
U9-B (2011) Male B 8 800 Søndag 19 4
U9-A (2011) Male A 8 800 Søndag 21 0
U8-C (2012) Male C 8 800 Lørdag 18 1
U8-B (2012) Male B 8 800 Lørdag 15 3
U7 (2013) Male 5 400 Søndag 22 1
U12-C (2008) Male C 11 1100 Lørdag 10 1
U12-B (2008) Male B 11 1100 Lørdag 12 1
U12-A (2008) Male A 11 1100 Lørdag 9 2
U11-C (2009) Male C 11 1100 Søndag 20 0
U11-B (2009) Male B 11 1100 Søndag 9 0
U11-A (2009) Male A 11 1100 Søndag 9 0
U10-C (2010) Male C 8 800 Lørdag 18 0
U10-B (2010) Male B 8 800 Lørdag 17 0
U8-A (2012) Male A 8 800 Lørdag 5 0
U6 (2014) Male 5 400 Lørdag 7 0

Signetud teams

U13-C (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Skødstrup sf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SV 2018 C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens U 13 C FC Horsens Logo FC Horsens

U13-B (2007) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup sf 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stensballe 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U13-A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10-A (2010) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SSF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting / Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Fbs als A Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
Stensballe ik 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tjørring IF 1 Tjørring IF Logo Tjørring IF

U9-C (2011) 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe ik 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Bredballe IF U9C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI Malling C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Dalum if 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
BMI Malling 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Aia tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U9-B (2011) 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U9B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
VSK-Ellevang 2011 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
AIA Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hei 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Trif 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Trif 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9-A (2011) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF U9A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ry Ry fodbold Logo Ry fodbold
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
AGF Århus GF Logo Århus GF
Brande IF 1 Brande IF Logo Brande IF

U8-C (2012) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Hatting Torsted C C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted U7 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg if 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg if 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Sik 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Virup IF Virup IF Logo Virup IF
Egebjerg IF 1 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U8-B (2012) 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sabro if B tst/Sabro Logo tst/Sabro
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Vri 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sik 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund IF Lund IF Logo Lund IF

U7 (2013) 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Østbirk Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Egebjerg IF 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg Stars B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hif 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Lund if Lund IF Logo Lund IF
ØBG Silkeborg - Balle 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg - Balle 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg silkeborg - balle 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
AIA Tranbjerg U7 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U12-C (2008) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hatting - torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Efb Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lund If Lund IF Logo Lund IF

U12-B (2008) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Vejle Boldklub B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12-A (2008) 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup 3 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting - torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Mejrup 1 Mejrup GU Logo Mejrup GU
AaB Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U11-C (2009) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Christiano-gutterne C Gedved IF Logo Gedved IF
HT 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Egebjer IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Viborg Søndermarken Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Horsens fS Horsens FS Logo Horsens FS
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11-B (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hasta La Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
HT 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
De Kongeblå Løsning IF Logo Løsning IF

U11-A (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HT 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aarhus Fremad A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Randers alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10-C (2010) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SSF C 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF C 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Egebjerg if C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Bmi 2 Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Horsens freja Horsens Freja Logo Horsens Freja
Hedensted if 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe ik 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tjørring IF 3 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hornslet IF 2 Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting / Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10-B (2010) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SSF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF B 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
BUF Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Stensballe ik 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tjørring IF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gjessø UF Gjessø Ungdomsforening
Hornslet IF 1 Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hedensted if 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting / Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8-A (2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting Torsted A A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hover 1 A Hover if Logo Hover if
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF

U6 (2014) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad U6 X Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad U6 Y Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad U6 Z Herning Fremad Logo Herning Fremad
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens R FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 31 - September 1 2019
Last signup
Wednesday, August 28, 2019

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@pokalcup.dk
Føtex Pokal Cup 2019 map

Tournament overview