Louis Nielsen Cup 2019

3 mands: 1 x 10 min (på oppustelig bane)

5 mands: 2 x 8 min

8 mands: 2 x 12 min

PRÆMIER:

Der vil være medalje til alle i række U6-10.

Guld- sølv- og bronze medalje i U11-U13 rækken. (I alle finalerækker)

Medalje overrækkelse vil ske løbende igennem dagen på præmie podie.

PRISER:

Holdgebyr 3-mands (max 5 spillere) kr. 250,00

Holdgebyr 5 mands (max 8 spillere) kr. 350,00

Holdgebyr 8-mands (max 11 spillere) kr. 450,00

TILMELDING OG BETALING:

Tilmelding på www.stævner.dk senest 21. august 2019. Holdgebyr betales til konto i Sparekassen Kronjylland 9332 3325658508.

Bemærk venligst, at vi først garanterer deltagelse når betaling er gennemført. Tilmelding sker i øvrigt efter først til mølle princippet

KAMPPROGRAM og TURNERINGSFORM:

Bliver tilgængelig på VFBs hjemmeside www.vorupfb.dk senest 5 dage før stævnet, samt udsendes på mail.

Der spilles i øvrigt efter DBU gældende retningslinjer.

Evt. spørgsmål kan rettes til mail staevne@vorupfb.dk eller Morten Vassard 20788606

.......og følg vores Facebookside ”Vorup FB Damefodbold”

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250 1 0
U7 Mixed 5 250 6 0
U8 Mixed 8 350 6 0
U9 Mixed 8 350 5 0
U10 Mixed 8 350 6 0
U11 Mixed 11 450 3 0
U12 Mixed 11 450 4 0
U13 Mixed 11 450 5 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 U7P C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rougsø FF Rougsø FF Logo Rougsø FF
Rougsø FF 2 Rougsø FF Logo Rougsø FF
Lyseng u6 IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
OIF U8 PIGER Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Auning IF Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst B Høst IF Logo Høst IF
Helsted 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Assentoft U12 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 7 2019
Last signup
Friday, September 6, 2019

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Idrætscenter
Address
Møllevangsvej 9
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
staevne@vorupfb.dk
Louis Nielsen Cup 2019 map

Tournament overview