GF Forsikring Cup 2019

GF Forsikring Cup 2019

UPDATE!!
NÆSTEN 40 HOLD ER TILMELDT !!
SE PROGRAM PÅ PROGRAM-FANEN !!

OBS: Grundet opdatering af staevner.dk er det enormt vigtigt at holdets niveau (A, B eller C) ANGIVES VED "LEVEL" OG AT spilledag (lørdag eller søndag) NOTERES under "Ekstra information" nederst på siden ved tilmelding!!

Stævnet er et breddestævne for spillere og hold på A, B og C-niveau, hvor vi spiller efter DBU Fyns regler med fri udskiftning, ved spilstop, under hele kampen.

Formålet med stævnet er, at alle spillere får mest mulig spilletid og holdene nogle jævnbyrdige kampe, hvorfor vi opfordre til at være realistiske omkring angivelse af holdets niveau.

Der benyttes boldstørrelse 4 i alle rækker og spilletiden forventes at være 1 x 20 min.
Alle hold får min. 80 minutters fodbold under stævnet.

Der må maksimalt benyttes 8 spillere pr. kamp i 5-mandskampe og 11 spillere pr. kamp i 8-mandskampe og spillerne må kun deltage på ét hold i den pågældende årgang. Piger må godt deltage på et drengehold.

Vi spiller, om muligt, i følgende rækker på både A- og BC-niveau. Rækker kan ved få tilmeldinger aflyses eller sammenlægges.

Piger: U9, U11 & U13

Drenge: U8, U9, U10, U11, U12 & U13

Max. 8 hold pr. række og niveau! Ved fuldt bookede række oprettes venteliste.

Spilledage:

Lørdag den 17. august: U8A, U9A, U10A, U11BC, U12BC og U13BC (drenge) samt U9BC, U11BC og U13BC (piger)

Søndag den 18. august: U8BC, U9BC, U10BC, U11A, U12A og U13A (drenge) samt U9A, U11A og U13A (piger)

Deltagelsen koster for:

U8-U10: Kr. 500,-/hold

U11-U13: Kr. 600,-/hold

Tilmelding er først gældende ved betaling.
Betaling foretages til: 4092 4092603733
.
Husk at notere klubnavn samt række og niveau - fx. Fjordager U13A DR.

Spørgsmål kan rettes til:
Heine Krogh Jørgensen, heinekj@hotmail.com, 4017 1861 eller
Jacob Kjær Hansen, fjordager2006@gmail.com, 2533 3565

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Mixed 8 500 Søndag 1 0
U9 Piger Mixed 8 500 Lørdag 0 0
U11 Piger Mixed 11 600 Søndag 1 0
U11 Piger Mixed 11 600 Lørdag 1 0
U13 Piger Mixed 11 600 Søndag 0 0
U13 Piger Mixed 11 600 Lørdag 1 0
U8 Drenge Mixed 8 500 Lørdag 1 0
U8 Drenge Mixed 8 500 Søndag 3 0
U9 Drenge Mixed 8 500 Lørdag 3 0
U9 Drenge Mixed 8 500 Søndag 2 0
U10 Drenge Mixed 8 500 Lørdag 0 0
U10 Drenge Mixed 8 500 Søndag 3 0
U11 Drenge Mixed 11 600 Søndag 2 0
U11 Drenge Mixed 11 600 Lørdag 2 0
U12 Drenge Mixed 11 600 Søndag 1 0
U12 Drenge Mixed 11 600 Lørdag 1 0
U13 Drenge Mixed 11 600 Søndag 0 0
U13 Drenge Mixed 11 600 Lørdag 1 0

Signetud teams

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Særslev/Hårslev C Særslev BK Logo Særslev BK
Otterup Boldklub C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SfB1 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Særslev/Hårslev C Særslev BK Logo Særslev BK
SfB2 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1913 B Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Fjordager_C C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ebberup IF A Ebberup IF Logo Ebberup IF
S.F.B A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B67 B.67 Logo B.67
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - August 18
Last signup
Thursday, August 1, 2019

Organisation
Fjordager IF
Place
Fjordager IF's baner
Address
Østbirkvej 21
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
heinekj@hotmail.com
GF Forsikring Cup 2019 map

Tournament overview