BFC Lundegården REMA1000 Cup

BFC Lundegården inviterer til BFC Lundegården REMA1000 Cup på de hyggelige baner ved Skovmarksskolen.

 

U6 – U7 spiller 3 mod 3 og må være op til 5 spillere pr. hold, ingen niveau inddeling

U8 – U10 spiller 5 mod 5 og må være op til 8 spillere pr. hold, A-B-C rækker


U6-U7 spiller 2x6 minutter. U8-U10 spiller 2x9 minutter. 


Der er pokaler til alle hold og statuetter til alle deltagende spillere. Der vil desuden være scoringspræmier og fair-play præmier i alle rækker.


Det vil dagen igennem være muligt at købe mad- og drikkevarer i boden, og der er opstillet Intersport bod med salg af sportsartikler ligesom der vil være stande fra nogle af vores sponsorer (Julie Sandlau, Forever m.fl.)


Det forventes også at der kommer besøg fra vores samarbejdsklub FC Nordsjælland.


Der er plads til 20 hold i alle rækker. Det tilstræbes at alle hold får mindst 4 kampe, og at der er påsat dommere til alle kampe. Programmet sendes ud senest 7 dage før.


Tilmelding er først gældende ved overførsel af tilmeldingsgebyr på konto 3138-0006587569 eller på mobile pay på nummer 67860 - husk at anføre klubnavn og tilmeldingsid fra staevner.dk


Er der spørgsmål er man velkommen til at kontakte Steen Kragelund på steenkragelund@yahoo.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (årgang 2014) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 6 0
U7 (årgang 2013) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 16 0
U8A (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 7 0
U8B (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 6 0
U8C (årgang 2012) Mixed 8 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U10 piger D (2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 2 0
U10 piger C (2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 2 0
U9B (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 6 0
U9C (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 8 0
U9A (årgang 2011) Mixed 8 350 Søndag formiddag 4 0
U10B (årgang 2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 7 0
U10C (årgang 2010) Mixed 8 350 Søndag eftermiddag 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (årgang 2014) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U7 (årgang 2013) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Måløv Boldklub U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Gul Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Rød Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U8A (årgang 2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF A
BFC Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U8B (årgang 2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herlev IF B

U8C (årgang 2012) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herlev IF C

U10 piger D (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10 piger C (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Karlslundes piger C

U9B (årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U9C (årgang 2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening

U9A (årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10B (årgang 2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød B B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10C (årgang 2010) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - September 15
Last signup
Thursday, September 5, 2019

Organisation
Ballerup FC Lundegården
Place
BFC Lundegården
Address
Håbets Vej 7
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
steenkragelund@yahoo.dk
BFC Lundegården REMA1000 Cup map

Tournament overview