Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev 2019 10.- 11. august.
Sidste weekend før skolestart. Arena Kop & Kande, Gl. Agdrupvej 17-23, 9700 Brønderslev
VELKOMMEN TIL BRØNDERSLEV OG NORDJYSKE BANK CUP
Få sparket den nye sæson i gang på det flotte anlæg i Brønderslev. Brug stævnet som optakt til sæsonen, og er I skiftet fra 3 mands til 5 mands eller fra 5 mands til 8 mands fodbold, så er det en god mulighed for at få prøvet kræfter med en større bane og flere med- og modspillere.


PRAKTISK INFO Stævnet er for både piger og drenge i U6 - U13 og med A og B/C rækker fra U9 - U13. Alle hold spiller minimum 3 kampe hvor alle puljekampe afsluttes med straffesparkskonkurrence, hvor alle spillere på begge hold sparker. Et tiltag, som både spillere og trænere har taget godt imod ved de foregående års Cup. Alle kampe dømmes af frivillige ungdomsspillere og ledere fra BI Fodbold. Kampene spilles efter de gældende regler for DBU Jylland. Der er medaljer til alle spillere i U6-U10 og pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker. I U11-U13 er der pokal og medaljer til 1. og 2. pladsen i alle rækker.

SPILLETIDSPUNKTER
Lørdag d. 10. august
U6 3 mands, mix-rækker
U8 5 mands, drenge og piger
U10 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U12 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
Søndag d. 11. august
U7 3 mands, drenge og piger
U9 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U11 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U13 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)

Husk at dit hold skifter række efter sommerferien og at tilmelde Jeres hold på det rette niveau, da det giver de bedste kampe samt en god og fair afvikling af Nordjyske Bank Cup. Program forventes klar ca. en uge før stævnet. A- og B/C-rækker kan evt. slås sammen ved for få tilmeldte hold


MAD, DRIKKE OG AKTIVITETER Nordjyske Bank Cup er for hele familien, og udover en masse fodboldspillere glæder vi os til at byde velkommen til forældre og søskende. Der vil være flere gratis aktiviteter på stadion, og der vil være god mulighed for at købe mad og drikkevarer under hele stævnet.


FØLG OS PÅ FACEBOOK
Facebook.com/BiFodboldCup. Her kan du bl.a. finde seneste nyt om stævnet, løbende info om tilmeldte hold samt se kampprogram, når det er klart. Henvendelser kan også foretages på; - BiFodboldCup@gmail.com - tlf. 27 52 90 73 (Robert Nielsen)


TILMELDING OG BETALING Sidste frist for tilmelding er d. 29. juli. Betaling ved tilmelding til Spar Nord, konto nr. 9028 4577962621. Angiv klub samt række(r).
3 mands hold, max. 5 spillere, 350 kr. pr. hold
5 mands hold, max. 8 spillere, 500 kr. pr. hold
8 mands hold, max. 11 spillere, 600 kr. pr. hold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge A Male 8 600 10 0
U13 piger B/C Mixed 8 600 2 0
U13 piger A Mixed 8 600 0 0
U11 drenge B/C Male 8 600 23 0
U11 drenge A Male 8 600 8 0
U11 piger A Mixed 8 600 0 0
U10 drenge B/C Mixed 5 500 23 0
U10 drenge A Mixed 5 500 9 0
U10 piger B/C Mixed 5 500 2 0
U10 piger A Mixed 5 500 4 0
U9 drenge B/C Mixed 5 500 22 0
U9 drenge A Mixed 5 500 8 0
U9 piger A Mixed 5 500 0 0
U7 piger Mixed 3 350 0 0
U6 mix Mixed 3 0 17 0
U13 drenge B/C Male 8 600 11 0
U12 drenge B/C Mixed 8 600 18 0
U12 drenge A Mixed 8 600 13 0
U12 piger B/C Mixed 8 600 5 0
U12 piger A Mixed 8 600 0 0
U11 piger B/C Mixed 8 600 1 0
U9 piger B/C Mixed 5 500 2 0
U8 drenge Mixed 5 500 21 0
U8 piger Mixed 5 500 2 0
U7 drenge Mixed 3 350 23 0

Signetud teams

U13 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF 1 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team Østvendsyssel 1 A
Aalborg Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U13 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge B/C 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Dronninglund if B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Hjørring idrætsforening C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Nibe C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Skagen ik u 11 B Skagen IK Logo Skagen IK
Hold 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Nørresundby FB B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skibsby højene 3
PVSport81 Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Lundergård 1 Lundergård  idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Team Horne Hirtshals Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
KFUM 2 B
Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
TSV B
Bangsbo Freja 2 C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
St. Restrup B

U11 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hold 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
KFUM 1 A
Aalborg Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Bangsbo Freja 1 A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge B/C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
VIF 2 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
VIF 3 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
DFI drenge u10 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Vejgaard Boldklub 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldklub 2 B Vejgaard Boldklub
Lundergaard LIUF 2 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
HI 2 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Bagterp IF B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Skibsby højene
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
If Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Poulstrup PV81 C
Aabybro IF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Brønderslev (U9) B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U10 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Lundergaard LIUF 1 A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Dronningborg A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HI 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Team Horne Hirtshals
Gug Boldklub A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U10 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
VB Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bagterp Bagterp IF Logo Bagterp IF
Kvissel/Ravnshøj IF B

U9 drenge B/C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVL Løkken C GVL Løkken
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 3 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SIV 1 B SIV
SIV 2 C SIV
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Team SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Jetsmark C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Stenum
SGIF x Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Dronninglund IF Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Hjørring IF 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Gug Boldklub 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Poulstrup PV81 C

U9 drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Team SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Lundergaard A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Dronninglund IF Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Hjørring IF 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Gug Boldklub 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AAIF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
BI pigerne Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard (piger) B
Bagterp IF 1 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp IF 2 Bagterp IF Logo Bagterp IF
PVSport81 Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
SHI1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
HI
Brønderslev IF 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 4 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Flauenskjold

U13 drenge B/C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard LIUF B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
PVSport81 Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Aalborg Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team Østvendsyssel 2 C

U12 drenge B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GUG 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjørring if 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Brønderslev if 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard LIUF B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Svenstrup SGIF C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Jetsmark B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Stenum C
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
SHI 2 B
TSV B
DHF B

U12 drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GUG 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjørring if 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Lundergaard LIUF A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
RKG A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SHI 1 A

U12 piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev if 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Christians piger C GVL
Fortuna Hjørring B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Thorshøj B

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIV SIV
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
Øster Han Herred 1 Øster Han Herred Logo Øster Han Herred
Øster Han Herred 2 Øster Han Herred Logo Øster Han Herred
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aaif 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Vrå/Børglum IF B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vodskov 1 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Spirrevipperne B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Lundergaard LIUF Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Vester Hassing GF C Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Ministjernerne 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Ministjernerne 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vester Hassing GF Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Gug B1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SIF U7 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vrå/Børglum IF 1 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Vrå/Børglum IF 2 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Vrå/Børglum IF 3 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Ministjernerne 3
Hjørring IF 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - August 11 2019

Organisation
Brønderslev Idrætsforening
Place
Brønderslev Idrætsforening
Address
Gl. Agdrupvej 17-23
Postalcode
9700
City
Brønderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifodboldcup@gmail.com
Nordjyske Bank Cup Brønderslev map

Tournament overview