Sport 24 Aalborg City, SSB CUP

 

Storvorde Sejlflod Boldklub inviterer til:

 

Sport 24 Aalborg City, SSB CUP

 

Søndag 15. september 2019

Vi afvikler stævnet for 5. gang, sidste år var der 103 tilmeldte hold til stævnet.

Stævnet afvikles for rækkerne U5 til U10 piger og drenge. Vi forbeholder os mulighed for at lægge niveauer sammen, hvis tilmeldingerne tilsiger det. Stævnet afvikles på SSB's anlæg Tofthøjvej 45, 9280 Storvorde.


 

Stævnet afvikles som et breddestævne, med præmier til alle. Alle hold garanteres minimum 3 kampe, der kåres ingen vindere, og der er dermed ingen slutspilskampe. Kampene vil blive afviklet med lokale kampledere fra SSB. Stævnet afvikles efter DBU's anbefalinger, og som stævnearrangør, henstiller vi til at man på de deltagende hold anvender "HAK princippet", dvs. alle spillere spiller mindst halvdelen af kampen, så alle spillere får en god oplevelse af at være til stævne. Vi vil forsøge at lave præmieoverrækkelse løbende, som de deltagende hold afslutter stævnedeltagelsen.

Ved fremmøde bedes en repræsentant fra holdet melde sig til på stævnekotoret, som findes i teltet, som ligger umiddelbart ved siden af banerne, for registrering af fremmøde og aflevering af kontaktoplysniger for holdet under stævnet. På stævnedagen vil der være åbent i SSB's cafeteria, og salgsbod, hvor der kan købes forplejning.

Seneste tilmelding 30. august, via staevner.dk  Betaling som bankoverførsel til konto: 9128-4573444960, ved betaling angiv da, klub og række: eksempelvis; SSBU8P, (læs Storvorde Sejlflod Boldklub U8 piger). Tilmeld dit hold efter efterårsbetegnelsen. Eks: U7 forår, spiller U8 om efteråret.

Stævneledelsen vil arbejde på at offentliggøre et stævneprogram en uge inden stævnet, via et link som vil blive offentliggjort under fanebladet "Program" på staevner.dk, og på SSB's hjemmeside ssb-storvorde.dk Vi arbejder på at tilgængeligheden skal være tilrettet såvel smartphone/tablet som pc.


 

 

Weekendtur for dit hold

Vi tilbyder dit hold mulighed for overnatning på Tofthøjskolen, fra lørdag til søndag

Overnatningspris pr. person kr. 125,- incl. aftensmad og morgenmad i klubhuset.

Har du spørgsmål til stævneledelsen, er du velkommen til at kontakte os:

Vel Mødt

 

cup@ssb-storvorde.dk

Thomas Jensen  tlf: +4551320954

Thor Sørensen  tlf: +4522797757

Henrik Hylleberg  tlf. +4522328337

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7P (årgang 2013) Female 3 275 8 0
U6Mix (årgang 2014) Mixed 3 275 11 0
U10D (årgang 2010) Male 5 425 5 0
U10P (årgang 2010) Female 5 425 8 0
U9P (årgang 2011) Female 5 375 12 0
U8D (årgang 2012) Male 5 375 20 0
U9D (årgang 2011) Male 5 375 17 0
U8P (årgang 2012) Female 5 375 5 0
U7D (årgang 2013) Male 3 275 15 0
U10P (årgang 2010) Female 5 425 1 0
U5Mix (årgang 2015) Mixed 3 275 7 0

Signetud teams

U7P (årgang 2013) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSK Langholt Langholt Sports Klub Logo Langholt Sports Klub
Nørresundby FB 2 Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby FB 1 Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Gug

U6Mix (årgang 2014) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB U6 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gudumholm IF Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Bælum Solbjerg IF Bælum Solbjerg If

U10D (årgang 2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Hadsund B Helle Skov
LKB Gistrup 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
U10 Drenge SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SGIF Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U10P (årgang 2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja U10 piger IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skalborg U10P Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Jarl Arden
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U9P (årgang 2011) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vaarst Fjellerad boldklub C Vaarst-Fjellerad Boldklub
Fortuna Hjørring 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Aalborg KFUM (2)
Vejgaard boldklub Vejgaard Boldklub
Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB U9 piger Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Aalborg KFUM (1) Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8D (årgang 2012) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AAIF 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
AAIF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
SSK U8 Drenge Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
TIF/BSI Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Aalborg Chang 1 Aalborg
Vri Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg Chang 2 Aalborg
Nibe B drenge U8 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
TSV Sulsted Sulsted IF Logo Sulsted IF
ssb1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
ssb2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
TIF/BSI Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U9D (årgang 2011) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vaarst Fjellerad boldklub C Vaarst-Fjellerad Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SGIF y Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SSB 2
Hobro IK 2
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
U9 Drenge Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SGIF x Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vodskov IF Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hobro IK 1
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
St. Restrup St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Rkg 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Støvring IF Støvring If

U8P (årgang 2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup fb Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Fortuna Hjørring 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Helsted 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7D (årgang 2013) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja
Sulsted if Sulsted IF Logo Sulsted IF
Gudumholm IF Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Nørresundby FB
Sulsted if Sulsted IF Logo Sulsted IF
Nibe b - u7 hold 1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Bælum Solbjerg IF Bælum Solbjerg If
Rkg 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Aalborg Chang u7 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Rkg 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Nørresundby fb 2 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Nibe b - u7 hold 2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Støvring IF U7D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10P (årgang 2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U5Mix (årgang 2015) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SSB U5 Hold 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U5 Hold 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Bælum Solbjerg IF Bælum Solbjerg If

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 15

Organisation
Storvorde Sejlflod Boldklub
Place
Storvorde sejlflod boldklub
Address
Tofthøjvej 43-45
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
cup@ssb-storvorde.dk
Sport 24 Aalborg City, SSB CUP map

Tournament overview