ØB Sommerstævne 2019 - Ungdom

 

Kom og deltage i ØB's Sommerstævne 2019, hvor vi afholder U6 - U7 - U9 - U10 - U11 & U13 stævne på B/C niveau. Alle hold er garanteret 3-4 kampe, inkl. placeringskamp.Dette er en mulighed for at afprøve niveau efter DBUFyns automatiske oprykning som gælder fra 1. august.

 

U6 (2014) spilles der 3v3 med 1x10 min. pr. kamp

U7 (2013) spilles der 3v3 med 1x10 min. pr. kamp

U9 (2011) spilles der 5v5 med 1x15 min. pr. kamp
U10 (2010) spilles der 5v5 med 1x15 min. pr. kamp
U11 (2009) spilles der 8v8 med 2x10 min. pr. kamp

U13 (2007) spilles der 8v8 med 2x10 min. pr. kamp


Der stilles med sorte dommere til alle kampene.


Hele stævnet afvikles på en dag, nemlig søndag den 4. august 2019 mellem kl. 10.00 - 18.00

Der vil være medaljer & sodavand til alle der deltager i stævnet på holdet.

Ligeledes vil der være en pokal til det vindende hold.

Medalje overrækkelse for alle holdene vil ske umiddelbart efter sidste placeringskamp i turneringen.

Max antal deltagere pr. hold :

U6 = 5 spillere født i 2014 eller yngre

U7 = 5 spillere født i 2013 eller yngre

U9 = 8 spillere født i 2011 eller yngre
U10 = 8 spillere født i 2010 eller yngre
U11 = 11 spillere født i 2009 eller yngre

U13 = 11 spillere født i 2007 eller yngre


Der kan benyttes op til 1 kvartalsspiller i 5-mands rækkerne, samt 2 kvartalsspillere i 8-mands rækkerne. Dokumentation skal forevises på forlangende, og stævneinformationen skal have besked inden stævnestart.

 

Der vil være åben for salg af drikkelse og mad i forbindelse med stævnet.

Tilmelding foregår via denne side, og indbetaling skal ske på Mobilepay til:

box80299

Når betalingen er registreret på Mobilepay, bliver jeres deltagelse bekræftet på deltagerlisten. Husk at skrive i kommentarfeltet, hvilket hold og række(r) i tilmelder jer til.

Skal du bruge en kvittering til afregning med din klub, klarer vi det på dagen.

Med Venlig Hilsen

Flemming Rosenlyst
Ungdomsformand & Stævneansvarlig



 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2014 Mixed 5 250 5 0
U7 - 2013 Mixed 5 250 12 1
U9 - 2011 Mixed 8 375 9 0
U10 - 2010 Mixed 8 375 5 0
U11 - 2009 Mixed 11 450 5 0
U13 - 2007 Mixed 11 450 4 0

Signetud teams

U6 - 2014 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U7 - 2013 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Juventus C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby u7 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U9 - 2011 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
SfB2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U10 - 2010 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BM1 B Marienlyst Logo Marienlyst
Skt. Klemens B S.K.F.I.F
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U11 - 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B67 B B.67 Logo B.67
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 - 2007 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
August 4
Last signup
Sunday, July 21, 2019

Organisation
Østre Boldklub
Place
ØB's Anlæg
Address
Arkonavej 10B
Postalcode
5000
City
Odense C
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
flemmingrosenlyst@gmail.com
ØB Sommerstævne 2019 - Ungdom map

Tournament overview