Lunden Cup

Lunden Cup 2019

Kom til Dianalund IF

9-10-11 August 2019


Der er superflotte statuetter til alle i U5-U9,

samt til nr. 1 og 2 i de øvrige rækker.


Der er personlige præmier til hver spiller i

Dame senior og Oldboys


Der spilles i følgende rækker

Har man et D hold må de gerne stille op i årgangen yngre

Altså et D hold i U13 må gerne stille op i U12


HUSK AT DER SKIFTES ÅRGANG I SOMMERFERIEN


U5/U6 Drenge/piger 3-Mands(Årg.2016/15/14) spilledag Lørdag

U7 Drenge/Piger 3-Mands(Årg.2013) Spilledag Søndag

U8 Drenge 5- Mands (Årg.2012) Spilledag Lørdag

U9/U10 Piger 5-Mands(Årg.2011/10) Spilledag Lørdag

U9 Drenge 5-Mands(Årg.2011) Spilledag Lørdag

U11/U12 Piger 8-Mands(Årg.2009/08) Spilledag Søndag

U10 Drenge 5-Mands(Årg.2010) Spilledag Søndag

U11 Drenge 8-Mands(Årg.2009) Spilledag Lørdag

U12 Drenge 8-Mands(Årg.2008)Spilledag Søndag

U13 Drenge 8-Mands(Årg.2007)Spilledag Lørdag

U13 Piger 8-Mands(Årg.2007) Spilledag Søndag


Dame Senior 8-Mands (+15 År) Spilledag Fredag

Oldboys 8-Mands(+32 År) Spilledag Fredag


Spilletider:

3-mands hold spiller 1 x 10 min.
5-mands hold spiller 2 x 9 min.
8-mands hold spiller 2 x 13 min.



Holdgebyr:

3-Mands: 325 kr.

5-Mands: 375 kr.

8-Mands: 450 kr.

Dame Senior: 300 kr.

Oldboys: 300 kr.

Skal indbetales på følgende konto:

Regnr: 2300  Kontonr: 0713906905(HUSK ÅRG. OG KLUB)


Vel mødt

Stævneleder Thomas Werk


Alt henvendelse vedr. stævnet skal rettes til

Thomas Werk tlf. 25268903 Email: tajtjwerk@gmail.com





 


























Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Dr./Pige 3-man Mixed 5 325 Lørdag den 10. August 4 0
U7 Dr/Piger 3-mands Mixed 5 325 Søndag den 11. August 5 0
U8 Dr/Piger 5-mands Mixed 8 375 Lørdag den 10. August 5 0
U9/U10 Piger 5-mands Mixed 8 375 Lørdag den 10. August 0 0
U9 Drenge 5-Mands Mixed 8 375 Lørdag den 10. August 5 0
U10 Drenge 5- mands Mixed 8 375 Søndag den 11. August 6 0
U11/U12 piger 8 mand Mixed 11 450 Søndag den 11. August 5 0
U11 Drenge 8-Mands Mixed 11 450 Lørdag den 10. August 5 0
U13 Piger 8-mands Mixed 11 450 Søndag den 11. August 5 0
U12 Drenge 8-mands Mixed 11 450 Søndag den 11. August 4 0
Dame Senior 8-mands Mixed 10 450 Fredag den 9. August 4 0
Old Boys +32 8-mands Mixed 10 500 Fredag den 9. August 7 0
U13 Drenge 8-Mands Mixed 11 450 Lørdag den 10. August 5 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U5/U6 Dr./Pige 3-man 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club

U7 Dr/Piger 3-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. August

Teamname LVL Logo Club
Aagif C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Dianalunds Løver C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund tigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U8 Dr/Piger 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club
Suså IF Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Bjæverskov IF Frem IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
AAGIF C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U9/U10 Piger 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 5-Mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club
Team AS Team As
Lynge-Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund Mix Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng GF Høng GF Logo Høng GF

U10 Drenge 5- mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. August

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Team AS Team As
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby IF 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11/U12 piger 8 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. August

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
HUI-2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fårevejle bk B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U11 Drenge 8-Mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club
Sorø freja Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Tømmerup

U13 Piger 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. August

Teamname LVL Logo Club
FC Storebælt FC Storebælt Logo FC Storebælt
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
HIF Tøserne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kr Helsinge IF Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U12 Drenge 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 11. August

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes if u13-4 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Dianalund I.F. B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Kr Hyllinge

Dame Senior 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 9. August

Teamname LVL Logo Club
Bramsnæs B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Dianalund Tøserne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Vipperød Vipperød BK Logo Vipperød BK
FC4340

Old Boys +32 8-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 9. August

Teamname LVL Logo Club
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Bedemanden og Co C
vestermose IF C
BRIF BRIF
Dianalund 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U13 Drenge 8-Mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 10. August

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse 1 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Jyllinge FC 1 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Skælskør B&I Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B73 Slagelse 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - August 11

Organisation
Dianalund IF
Place
Dianalund IF Baner
Address
Sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tajtjwerk@gmail.com
Lunden Cup map

Tournament overview