Orient Pige Cup

Orient Pige Cup 2019
Orient Fodbold byder 28 & 29.September på stævne i Rødovre (kbh).

Det foregår på Orients hjemmebane:
Islevbrovej 44
2610 Rødovre
 
Orients klubhus holder åbent med salg fra grill og kaffe, vand, is, slush-ice osv. til flotte priser
Kom og vær med til en dejlig dag i en dejlig kulisse.
Klubbens maskot Carlos kigger forbi og hilser på børnene. 

-      Stor Pokal til vinderen i U8-U9-U10

-      Personlig pokaler til nr 1+2+3 i U8-U9-U10

-      Medaljer til Resten Så alle kommer hjem med noget.

U7 Alle modtager statuetter  


Der spilles i:
U7P (3mands) pris 350 kr.
U8p-U9p-U10p (5mands) pris 400 kr.

Minimum. 5 kampe til hvert hold

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

”døm-selv-kampe”. Første nævnte hold stiller dommer.

Spilletid:
3-mands: 1 x 14 min. / 5-mands: 1 x 14 min.

Kontaktperson: Micki Strømlund mob. 2712 3407

E-mail: mickistroemlund@gmail.com.
Tilmelding via Staevner.dk og først gældende ved betaling på konto:
Reg 2279
Konto: 3499389859
Mobilepay til 27123407
Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.
Klubbens hjemmeside: 
http://orientexpressen.dk/

Pengene refunderes ikke når kampprogrammet er sendt ud.
Der er ingen tilmeldingsfrist, men ens deltagelse er først sikker, når betalingen er gennemført.
Vi håber at se jer

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Piger Årg2013/14 Mixed 6 350 Søndag Morgen/Middag 5 0
U8 Piger Årg 2012 Mixed 8 400 Lørdag Morgen/Middag 7 0
U9 Piger Årg 2011 Female 8 400 Søndag Morgen/Middag 14 2
U10AB Piger Årg 2010 Mixed 8 400 Lørdag Middag/Eftermiddag 13 0
U10CD Piger Årg 2010 Mixed 8 400 Lørdag Morgen/Middag 12 0

Signetud teams

U7 Piger Årg2013/14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen/Middag

Teamname LVL Logo Club
FarumBK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hareskov If 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov If 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Orient U7 Pigerne Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Fc bella FC Bella Logo FC Bella

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger Årg 2012 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen/Middag

Teamname LVL Logo Club
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farumpigerne C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby if u8 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Orient U8 Pigerne Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rpf-2 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

Nedlagt 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger Årg 2011 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen/Middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Orientpigerne u9 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rpf B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Greve’s hurtige piger C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tasstrup fc Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Bella FC Bella Logo FC Bella
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
RPF-3 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U10AB Piger Årg 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HIF - Rævene B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
FIX Piger 2009-10 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Roskilde Pigefodbold Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Lsf Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10CD Piger Årg 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen/Middag

Teamname LVL Logo Club
Orientpigerne 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HIF - Hare C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby 1 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
FIX Piger 2010 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lsf Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - September 29 2019
Last signup
Friday, September 27, 2019

Organisation
Orient Fodbold
Place
Islev Skole
Address
Islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mickisvensson@gmail.com
Orient Pige Cup map

Tournament overview