Kløverby Cup 2019

Tilmelding og betaling af deltagergebyr i DGI's system via dette link - http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201906404015


Kløverby Cup 2019


Laven Linå IF og DGI Midtjylland inviterer traditionen tro til stort B&U fodboldstævne på Linå stadion den første søndag i september.

I år hedder datoen søndag d. 1/9-2019

Sidste år deltog over 100 hold ved stævnet, som udover spillet på banerne bl.a. byder på:
• Gratis is til alle spillere (øl/sodavand til trænere/holdledere)
• Medaljer til nr. 1 og 2 i alle rækker

Der er plads til ca. 100 hold til stævnet og der spilles i følgende rækker:


3-mands rækker (max 5 spillere pr. hold) - Mix - spilles på oppustelig bane:

U5/6 mix (børnehave) - max 5 hold
U7 mix (0. klasse) - max 5 hold


5-mands rækker (max 8 spillere pr. hold) - drenge og piger:

U7 piger eller drenge (0. klasse)
U8 piger eller drenge (1. klasse)
U9 piger eller drenge (2. klasse)
U10 piger eller drenge (3. klasse)


8-mands rækker (max 11 spillere pr. hold) - drenge og piger:
U11 piger eller drenge  (4. klasse)
U12 piger eller drenge (5. klasse)
U13 piger eller drenge  (6.klasse)


NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille efter sommerferien 2019.


Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene i 5 og 8 mands rækkerne tilmeldes i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.


Kampe/dommere:
De enkelte puljer forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe til hvert hold af henholdsvis 1x9 min. i 3 mands rækkerne og 2x9 min. (ingen reel pause, men sidebytte efter 9 min.) i 5 og 8 mands rækkerne.

Laven Linå IF stiller med dommere til alle kampe i 5 og 8 mands rækkerne, mens det i 3 mands rækkerne er førstnævnte hold i kampprogrammet, som stiller med en vejleder/dommer.


Stævneprogrammet:
Udsendes senest mandag d. 26. august og her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.


Betaling og tilmelding:

Tilmelding og betaling af deltagergebyr i DGI's system via dette link - http://events.dgi.dk/start.aspx?an=201906404015

Holdgebyret refunderes ikke ved afbud efter tilmeldingsfristen.


Spørgsmål vedr. stævnet kan rettes til:
DGI Midtjylland:

André Velling
andre.velling@dgi.dk
Telefon: 79404346 / 21562181


VI GLÆDER OS TIL AT BYDE JER VELKOMMEN TIL KLØVERBY CUP 2019.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 piger B - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 piger C - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U9 piger A - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U9 piger B - 5 mands Mixed 5 450 3 0
U9 piger C - 5 mands Mixed 5 450 1 0
U7 drenge A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 drenge B-5 mands Mixed 5 450 8 0
U7 drenge C-5 mands Mixed 5 450 1 0
U8 drenge B-5 mands Mixed 5 450 9 0
U8 drenge C-5 mands Mixed 5 450 7 0
U9 drenge A-5 mands Mixed 5 450 6 0
U9 drenge C-5 mands Mixed 5 450 6 0
U10 drenge A-5 mands Mixed 5 450 0 0
U11 piger A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U11 piger B-8 mands Mixed 8 550 3 0
U11 piger C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 piger A-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 piger B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 piger C-8 mands Mixed 8 550 2 0
U13 piger A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 piger B-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 drenge C-8 mands Mixed 8 550 1 0
U12 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 drenge B-8 mands Mixed 8 550 2 0
U13 drenge C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 drenge B-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U12 drenge C-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 drenge B-8 mands Mixed 8 550 2 0
U11 drenge A-8 mands Mixed 8 550 0 0
U13 piger C-8 mands Mixed 8 550 0 0
U10 drenge C-5 mands Mixed 5 450 5 0
U10 drenge B-5 mands Mixed 5 450 4 0
U9 drenge B-5 mands Mixed 5 450 5 0
U8 drenge A-5 mands Mixed 5 450 5 0
U10 piger C-5 mands Mixed 5 450 3 0
U10 piger B-5 mands Mixed 5 450 6 0
U10 piger A-5 mands Mixed 5 450 2 0
U8 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger C - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger B - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U7 piger A - 5 mands Mixed 5 450 0 0
U5/6 Mix(max 5 hold) Mixed 3 350 3 0
U7 mix (max 5 hold) Mixed 3 350 1 0

Signetud teams

U8 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger C - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger A - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC 1 A Ikast FC Logo Ikast FC

U9 piger B - 5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted Piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Øbg silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast FC 2 B Ikast FC Logo Ikast FC

U9 piger C - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C

U7 drenge A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge B-5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA 85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Riskov Kammeraterne B
Riskov Gutterne B
Riskov vennerne B

U7 drenge C-5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U8 drenge B-5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Virklund B. Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Øbg balle 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 B
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skive IK Resen Skive IK Logo Skive IK

U8 drenge C-5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KHIF Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
GFG Voel 2 C GFGVoelU5
IF Lyseng 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
GFG Voel 3
Øbg balle 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 drenge A-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
GFG Voel A
Ikast FC 1 Ikast FC Logo Ikast FC

U9 drenge C-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst IF C
Ikast FC 3 Ikast FC Logo Ikast FC
Ikast FC 2 Ikast FC Logo Ikast FC
HA85 C
GFG Voel C

U10 drenge A-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK

U11 piger B-8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Øbg silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ry Fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold

U11 piger C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Voel C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel

U12 piger A-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF PIGERNE A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 piger B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger C-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF C Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Sorring-Låsby B C

U13 piger A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye pigerne Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Sorring-Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U11 drenge C-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U12 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Sorring-Voel B Sorring-Voel Logo Sorring-Voel

U13 drenge C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge C-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C
Sjørslev-Demstrup IF C Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub

U11 drenge B-8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro Resenbro
HA85

U11 drenge A-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger C-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge C-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Sorring-Voel 3 C Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Resenbro 3.klasse drenge C Resenbro
Mariehøj IF C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Sejs-Svejbæk IF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 drenge B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Voel 2 B Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Sorring-Voel 1 B Sorring-Voel Logo Sorring-Voel
Virklund B. B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Sejs-Svejbæk IF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 drenge B-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 B

U8 drenge A-5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
GFG Voel 1 A GFGVoelU5

U10 piger C-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Skovbakken Aarhus C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Gjessø U10 piger C
Skive IK C Skive IK Logo Skive IK

U10 piger B-5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Sejs u 10 piger 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs u 10 piger 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 piger A-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold A Ry fodbold Logo Ry fodbold

U8 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger C - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger B - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5/6 Mix(max 5 hold) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFG Voel
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Sorring-Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U7 mix (max 5 hold) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 1

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20B
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Kløverby Cup 2019 map

Tournament overview