Lunderskov MiniCup 2019

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner.

Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores kæmpe idrætsanlæg i Lunderskov.

Som noget NYT skyder vi stævnet i gang med 2 starttidspunkter, for at minimere ventetiden mellem kampene. Vi starter kl. 09:00 for de yngste årgange og kl. 11:30 for de ældste.

Som altid starter vi med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere.

ALL INKLUSIVE STÆVNE betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mix (2013) Mixed 3 350 26 0
U8 Piger (2012) Mixed 5 600 0 0
U6 Mix (2014) Mixed 3 350 3 0
U8 Drenge (2012) Mixed 5 600 31 0
U9 Piger (2011) Mixed 5 600 9 0
U9 Drenge (2011) Mixed 5 600 28 0
U10 Piger (2010) Mixed 5 600 9 0
U10 Drenge (2010) Mixed 5 600 38 0

Signetud teams

U7 Mix (2013) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest Boldklub Gul B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bramdrupdam GIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De stribede Tigre A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hold 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Hold 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Hold 3 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF4 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet if B Skibet IF Logo Skibet IF
Lunderskov C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest Boldklub Sort B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Gesten if C Gesten IF Logo Gesten IF
Egtved if B Egtved IF Logo Egtved IF

U8 Piger (2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (2014) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U8 Drenge (2012) 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Alminde/Viuf GIF C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Dalby 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hover 1 A Hover if Logo Hover if
Hover 2 C Hover if Logo Hover if
Hover if B Hover if Logo Hover if
Lunderskov 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Egtved United C Egtved IF Logo Egtved IF
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EFB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Gesten C Gesten IF Logo Gesten IF
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Starup uif 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup uif 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Bredballe if C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kb u8 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ødis C
Gesten if B Gesten IF Logo Gesten IF

U9 Piger (2011) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Hatting-Torsted Piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Starup UIF Piger B Starup UIF Logo Starup UIF
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte U9 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U9 Drenge (2011) 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Skibet 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Grejs-Dalen IK C Grejs-Dalen IK
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
U9 hover B Hover if Logo Hover if
Ammitsbøl Fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Hover if 2 C Hover if Logo Hover if
Vejen SF 1 B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 C Vejen SF Logo Vejen SF
Team Egtved C Egtved IF Logo Egtved IF
Mg&bk 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg&bk 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF

U10 Piger (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby gf u10 piger (2010) B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lysengs seje piger A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lysengs frække tøser B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10 Drenge (2010) 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 3 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredballe Rød B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Ammitsbøl Fodbold X1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl Fodbold Z1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl Fodbold Y1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding sf B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding Sf 10 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding Sf 20 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding Sf 30 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vejen SF (1) B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF (3) C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF (2) B Vejen SF Logo Vejen SF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Kolding if (1) B Kolding IF Logo Kolding IF
Dreamteam egtved if C Egtved IF Logo Egtved IF
Gedved united C Gedved IF Logo Gedved IF
Kolding if (2) B Kolding IF Logo Kolding IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Lunderskov 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 17 2019
Last signup
Tuesday, July 30, 2019

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
LBminicup@gmail.com
Lunderskov MiniCup 2019 map

Tournament overview