Bauhaus Cup

Boldklubben Frem har denne fornøjelse at invitere til Bauhas Cup d 7-8 September for årgangene 2014-2013-2012-2011(fra efteråret de nye årgange U6-7-8-9 ).U6-7 spiller 3 mands(spilletid 2gange 7minutter) og u8-9 spiller 5mands (2gange 8 minutter)i rækkerne A-B-C.Der vil lagt vægt på hurtig afvikling med påsatte dommere. I U 6-7 vil der være præmier til alle , og i U8-9 vil der være flotte pokaler til 1-2-3.Der vil være minimum 3 kampe til hvert hold i puljen.Tilmelding sker ved først til mølle via  Staevner.dk.Tilmelding er endeligt bekræftiget når holdgebyr er indbetalt Boldklubben På Frems konto .Husk tydelig angivelse af hold navn,kluboffice id fraStaevner.dk I kan betale via mobilpay :60721886 eller kontonr: 9570  1173088.Beløbet skal være indbetalt senest d 1-9.Vi glæder os til at se jer mvh Flemming Clausen Boldklubben Frem ( Flemming.clausen62@gmail.com eller 26737634).         OBS. Der er ikke DBU stævne i den weekend.                                               
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 400 Lørdag 3 0
U7 Mixed 5 400 Lørdag 2 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag 4 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag 2 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag 1 0
U9 Mixed 7 450 Søndag 3 0
U9 Mixed 7 450 Søndag 11 0
U9 Mixed 7 450 Søndag 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVI årg 2014 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Boldklubben Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solrød B Sharks Solrød
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
A.G.F. Hvid
KiF1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
A.G.F. Blå Aakanden GF Logo Aakanden GF
Jægersborg U9 - I B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BK Frem 1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solrød Falkene C Solrød FC Logo Solrød FC
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KiF2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Jægersborg U9 - II C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BK Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - September 8
Last signup
Saturday, August 31, 2019

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben Frem
Address
Julius Andersensvej 7
Postalcode
2450
City
Sv
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
flemming.clausen62@gmail.com
Bauhaus Cup map

Tournament overview