BNS CUP 2019

BNS CUP 2019
Finter, fight og fairplay for U6 - U13 spillere


Igen i år arrangerer BNS fodbold i samarbejde med Broager Sparekasse BNS CUP, som er et børne- og ungdomsfodboldstævne. Stævnet afvikles på BNS’s baner i Vester Sottrup. Stævnet i år afholdes:

LØRDAG D. 17. AUGUST 2019

Stævnet begynder klokken 09:00. Kampprogram kan hentes på www.BNS-fodbold.dk fra primo august.

TILMELDING
Du kan allerede nu tilmelde dit hold til BNS CUP 2019 på mail til: BNSCUP@gmail.com eller via staevner.dk

BETALING
Ved tilmelding bedes tilmeldingsgebyret indsættes på kontonummer: 9797 - 0000898899, sammen med klubnavn og årgang.

TILMELDINGSGEBYR (pr. hold)
Drenge
U6 og U7 (drenge eller mix)                                    300 kr.
U8, U9 og U10 (U10 er delt op i B- og C-række)*    350 kr.
U11, U12 og U13 (delt op i B- og C-række)*            400 kr.

*A-række hold som gerne vil deltage opfordres til at tilmelde sig til en årgang højere i B-rækken.

Piger
U8, U9 og U10           350 kr.
U11, U12 og U13       400 kr.

HOLDSTØRRELSER
U6 (2014) og U7 (2013) 3-mands (maks. 5 spillere)
U8 (2012), U9 (2011) og U10 (2010) 5-mands (maks. 8 spillere)
U11 (2009), U12 (2008) og U13 (2007) 8-mands (maks. 11 spillere)

Vi forbeholder os retten til at aflyse en årrække, hvis der ikke er hold nok til at garantere 3 kampe pr. hold. Pigehold rykkes til en tilsvarende drengerække.

På gensyn til en hyggelig fodbolddag, afviklet i god sportslig ånd

Velkommen til BNS CUP 2019

Fodboldklubben BNS

Se evt mere på www.bns-fodbold.dk/bns-cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 5 300 0 0
U7 Mix Mixed 5 300 9 0
U8 Drenge Mixed 8 350 1 0
U8 Piger Mixed 8 350 0 0
U9 Drenge Mixed 8 350 5 0
U9 Piger Mixed 8 350 0 0
U10 Drenge B Mixed 8 350 0 0
U10 Drenge C Mixed 8 350 0 0
U10 Piger Mixed 8 350 0 0
U11 Drenge B Mixed 11 400 3 0
U11 Drenge C Mixed 11 400 0 0
U11 Piger Mixed 11 400 1 0
U12 Drenge B Mixed 11 400 0 0
U12 Drenge C Mixed 11 400 0 0
U12 Piger Mixed 11 400 0 0
U13 Drenge B Mixed 11 400 0 0
U13 Drenge C Mixed 11 400 0 0
U13 Piger Mixed 11 400 0 0

Signetud teams

U6 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sub 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
BNS 3 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Egen 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordals boldklub C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg Inter 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bns 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
NB B NB Nordals Boldklub

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov if BOV IF Logo BOV IF

U11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 17
Last signup
Wednesday, July 31, 2019

Organisation
Fodboldklubben BNS
Place
Banerne ved Nydamskolen i Vester Sottrup
Address
Skolevej 21, Vester Sottrup
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bnscup@gmail.com
BNS CUP 2019 map

Tournament overview