McDonalds Paderup Cup 2019

 

Kristrup Boldklub arrangerer traditionen tro –
McDonalds Paderup Cup.
Programmet omfatter i 2019 aldersgrupperne fra U6 til U13 i både pige- og drengefodbold.
Vi niveau opdeler i drenge fra U8 5-mands.

Præmier
Er der selvfølgelig til alle deltagere – holdpokal til alle vindende hold fra U8 til U13

Spilletid – nu med mere spilletid til drenge og piger.
Stævnet afvikles lørdag den 17. august 2019 på banerne ved Tirsdalens skole.
Vi spiller 20 min. pr. kamp i 8-mands.
Vi spiller 15 min. pr. kamp i 5 mands.
Vi spiller 10 min. pr. kamp i 3 mands.
Vi tilstræber min. 4 kampe pr. hold. SAMT en afvikling uden al for lang ventetid!
Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.
Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.
TILMELDING:
Kom og vær med til at skabe en sjov og spændende dag for børn og forældre.
Vi anbefaler hurtig tilmelding - dette efter først til mølle princippet. Tilmeldingen er først gældende når holdgebyret er indbetalt.
Betaling inden stævnet til kontonr. 9333-0006914810 med ID som tekst.
3 mands 300,-
5 mands 400,-
8 mands 500,-

STÆVNETELT:
Vi tilbyder stort udvalg i mad og drikke. Der tages ikke mod dankort, men der vil kunne betales med Mobilepay.

Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:
Jacob Velling
40197497
Kb1908.bornecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 piger Mixed 6 300 5 0
U6 drenge(mix) Mixed 6 300 13 0
U13 A drenge Mixed 11 500 0 0
U13 B drenge Mixed 11 500 6 0
U8 A drenge Mixed 8 400 3 0
U8 B drenge Mixed 8 400 10 0
U9 B drenge Mixed 8 400 13 0
U10 A drenge Mixed 8 400 3 0
U10 B drenge Mixed 8 400 9 0
U11 A drenge Mixed 11 500 5 0
U12 A drenge Mixed 11 500 0 0
U9 C drenge Mixed 8 400 17 0
U8 C drenge Mixed 8 400 12 0
U10 C drenge Mixed 8 400 12 0
U11 C drenge Mixed 11 500 7 0
U12 C drenge Mixed 11 500 0 0
U13 C drenge Mixed 11 500 0 0
U6 piger Mixed 6 300 0 0
U9 A drenge Mixed 8 400 7 0
U11 B drenge Mixed 11 500 0 0
U13 piger Mixed 11 500 4 0
U12 piger Mixed 11 500 1 0
U11 piger Mixed 11 500 11 0
U10 piger Mixed 8 400 6 0
U9 piger Mixed 8 400 1 0
U8 piger Mixed 8 400 6 0
U7 drenge(mix) Mixed 6 300 29 0
U12 B drenge Mixed 11 500 7 0

Signetud teams

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad IF (u7) C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
KB piger Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U6 drenge(mix) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sif assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
U 6 ifa IF Alliancen Logo IF Alliancen
Skødstrup 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hornbæk u6 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U13 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 B drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rk07 - 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Freja - u12 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
RK07 - 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U8 A drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 B drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornbæk Bulderbasser Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
ØBG Balle ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 B drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sif Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup SF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Grenaa if Grenaa IF Logo Grenaa IF
DB 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U10 A drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornbæk sf - 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 B drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Romalt If B Romalt IF Logo Romalt IF
Rougsø FF Rougsø FF Logo Rougsø FF
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 A drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 11 Boys IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U12 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 C drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
IFA 2 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Oif 1 C IF Fjorden Logo IF Fjorden
Oif 2 C IF Fjorden Logo IF Fjorden
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sif Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Grenaa if Grenaa IF Logo Grenaa IF
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U8 C drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OIf u8 C IF Fjorden Logo IF Fjorden
Spentrup IF U8 hold 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF U8 Hold 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kristrup 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
FC Griezmann C Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Helsted 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lystrup IF 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
SIF Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 C drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Romalt IF C1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF C2 C Romalt IF Logo Romalt IF
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornbæk sf - 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
VIF/AIF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U11 C drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Pfu05 C PFU05 Logo PFU05
Vri C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Grå Gutter SMIFF Logo SMIFF

U12 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 A drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Skødstrup SF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VIF/AIF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
DB1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U11 B drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
sif assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Romalt Romalt IF Logo Romalt IF
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad U11 piger Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Helsted 1 - u12 piger Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 - u12 piger Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt IF U11 Piger Romalt IF Logo Romalt IF
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Sif assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Ry Fodbold 2
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup - 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup - 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad u11/nye piger Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif Assentoft u8 piger SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
IFA U8 IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 drenge(mix) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hørning 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Rougsø FF 2 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KB 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hornbæk u7 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk u7 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skødstrup SF 5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vorup FB U7 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U12 B drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup boldklub u12 - 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub u12 - 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
NV Djurs
Ramajetterne - smiff u13 drenge SMIFF Logo SMIFF
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 17 2019
Last signup
Tuesday, August 6, 2019

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
R. Hougårdsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kb1908.bornecup@gmail.com
McDonalds Paderup Cup 2019 map

Tournament overview