TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019

TFC SOMMERSTÆVNE..... 10-11 AUGUST 2019

Taastrup FC holder et opstartsstævne. Kom og vær med og gør klar til sæsonen.

Vi spiller efter DBU regler. 
Der lægges stor vægt både på det sportslige, og det sociale.    

Alle hold er garanteret mindst 3 kampe.
Spilletid for 5-mands 2 x 10. minutter.

Spilletid for 8-mands 2 x 15. minutter 

Spilletid for 11-mands 2 x 20. minutter

Der er medaljer til alle 3 og 5 mands hold, pokaler til 1,2,3 til 8 mands hold og hold pokal til 11 mands hold.

Der vil være en mulighed for at købe forplejning i cafeen, samt lidt underholdning til de små.

Kom og vær med til at gøre det til en sjov dag.

OBS!!! RÆKKERNE ER TILPASSET HOLDENE EFTER SOMMERFERIEN. HUSK AT MELDE JER TIL DEN RIGTIGE ÅRGANG.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8P - 5 MANDS Female C 8 400 LØRDAG 5 0
U9P - 5 MANDS Female C 8 400 LØRDAG 5 0
U10P - 5 MANDS Female B 8 400 LØRDAG 2 0
U11P - 8 MANDS Female C 11 450 LØRDAG 9 0
U13P - 8 MANDS Female C 11 450 SØNDAG 10 0
U13P - 8 MANDS Female B 11 450 SØNDAG 8 0
U15P - 11 MANDS Female B 14 500 SØNDAG 4 0
U16P - 11 MANDS Female B 14 500 LØRDAG 3 0
U7 - 3 MANDS Male 5 350 SØNDAG 11 0
U8 - 5 MANDS Male C 8 400 SØNDAG 10 0
U8 - 5 MANDS Male B 8 400 SØNDAG 4 0
U9 - 5 MANDS Male B 8 400 SØNDAG 11 0
U10 - 5 MANDS Male C 8 400 LØRDAG 3 0
U10- 5 MANDS Male B 8 400 LØRDAG 10 0
U11 - 8 MANDS Male C 11 450 LØRDAG 1 0
U11 - 8 MANDS Male B 11 450 LØRDAG 1 0
U12 - 8 MANDS Male B 11 450 LØRDAG 2 0
U13 - 8 MANDS Male B 11 450 SØNDAG 1 0
U13 - 8 MANDS Male A 11 450 SØNDAG 5 0
U14 - 11 MANDS Male B 14 500 SØNDAG 3 0
U15 - 11 MANDS Mixed 14 500 LØRDAG 0 0
U16 - 11 MANDS Mixed 14 500 LØRDAG 1 0

Signetud teams

U8P - 5 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Taastrup FC - U8 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9P - 5 MANDS 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
B1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Karlslundes Piger C
Taastrup FC - U9 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U10P - 5 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Ishøj if C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11P - 8 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Boldklub C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Birkerød C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød sort C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve-2 Greve
Hold 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U13P - 8 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Feriepigerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fc bella 2 C FC Bella Logo FC Bella
FC Bella 1 C FC Bella Logo FC Bella
TAASTRUP FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
AIK 65 Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U13P - 8 MANDS 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby. B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Roskilde Pigefodbold B Roskilde Pigefodbold
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Allerød fk Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
TAASTRUP FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U15P - 11 MANDS 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Boldklub B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG cool B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U16P - 11 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
U16 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U7 - 3 MANDS 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Primos B Avedøre IF Logo Avedøre IF
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC 3 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vindinge IF Vindinge IF Logo Vindinge IF
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8 - 5 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
BS 72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS 72 Gul B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U8 - 5 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup FC hold 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 - 5 MANDS 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC (1) B Tastrup FC
Taastrup FC (2) B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Glostrup fk Glostrup FK Logo Glostrup FK
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
KIF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 - 5 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
b93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - jeo2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10- 5 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
2010 Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U12 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
BSF Ballerup Skovlunde

U13 - 8 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 - 8 MANDS 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U14 - 11 MANDS 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Skælskør B&I Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
U14 drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U15 - 11 MANDS 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

U16 - 11 MANDS 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
TFC U16 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - August 11
Last signup
Thursday, August 1, 2019

Organisation
Taastrup FC
Place
TAASTRUP FC/ NYBOLIG PARK
Address
SYDSKELLET 1
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kamilla.lenea@gmail.com
TFC OPSTARTSSTÆVNE AUGUST 2019 map

Tournament overview