B1973 Toyota Micro Cup 2019

B1973 Toyota

Micro Cup 2019

B1973 og Toyota inviterer til Micro Cup

Søndag den 8. september 2019

Vi gentager succesen fra de sidste år og indbyder igen i år til et hyggeligt stævne i Herlev på B1973’s anlæg. Der vil være boder med alt fra popcorn, slushice, frugt, juice, sodavand til pølser og pølsehorn. Der bliver opstillet hoppeborg til de yngste, så tag hele familien med og kom og vær med til et godt arrangement, i samarbejde med Toyota Danmark, som udlodder fine præmier såsom gavekort, der kan vindes på dagen på pladsen foran stævnekontoret.

3-mandshold (max 5 spillere):

U4 Drenge   spiller i 1 pulje  formiddag     -  max  5 hold

U5 Drenge   spiller i 2 puljer formiddag     -  max 10 hold

U6 Drenge   spiller i 3 puljer formiddag     -  max 15 hold

U7 Drenge   spiller i 6 puljeeftermiddag -  max 30 hold

U7 Piger spiller i 2 puljer formiddag - max 10 hold

5-mandshold (max 8 spillere):

U8 Drenge   spiller i 4 puljer formiddag      -  max 20 hold

U9 Drenge   spiller i 4 puljer formiddag      max 20 hold

U9 Piger      spiller i 2 puljer eftermiddag   -  max 10 hold

U10 Drenge  spiller i 6 puljer  eftermiddag -  max 30 hold

8-mandshold (max 11 spillere):

U11 Drenge BC spiller i 2 puljer formiddag   - max 10 hold

U11 Piger BC spiller i 2 puljer eftermiddag     - max 10 hold

Bemærk nye kkebetegnelser efter sommerferien.

U7, U8, U9, U10 niveauopdeles i A og B/C kker - U11 niveauopdeles i B/C rækker.

Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold, puljer i kkerne og ændret spilletidspunkt.

Spilletid:

U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 1 x 10 min

U7-8 spiller 1 x 12 min, U9-10 spiller 1 x 15 min

U11 spiller 1 x 20 min

Medaljer og pokaler:

Der vil være medaljer og startpakke med frugt til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 og pokal til alle hold i U4-U6.

Hold gebyr:

3 mands hold U4-5-6-7             (max 5 spillere) 300,- kr.

5 mands hold U8-9-10              (max 8 spillere) 450,- kr.

8 mands hold  U11                  (max 11 spillere) 550,- kr.

Turneringsform:

U4-5-6 spiller uden slutspil.

U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.

Tilmelding:

Tilmelding skal ske via  https://staevner.dk/T15261/b1973-toyota-micro-cup-2019 senest d. 1. september 2019. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 0146 6444719476

For yderligere informationer henvises til Rasmus Faber Weinreich: rfw@outlook.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U4 (årgang 2016) Mixed 3 300 Formiddag 6 0
U5 (årgang 2015) Mixed 3 300 Formiddag 12 0
U6 (årgang 2014) Mixed 3 300 Formiddag 10 0
U7D A (årgang 2013) Male A 3 300 Eftermiddag 15 0
U7D B/C (årgang 2013) Male B/C 3 300 Eftermiddag 15 0
U8D A (årgang 2012) Male A 5 450 Formiddag 5 0
U8D B/C (årgang 2012) Male B/C 5 450 Formiddag 13 0
U9D A (årgang 2011) Male A 5 450 Formiddag 7 0
U9D B/C (årgang 2011) Male B/C 5 450 Formiddag 18 0
U10D A (årgang 2010) Male A 5 450 Eftermiddag 6 0
U10D B/C (årgang 2010) Male B/C 5 450 Eftermiddag 23 0
U11D B/C (årgang 2009) Male B/C 8 550 Formiddag 10 0
U9P B/C (årgang 2011) Female B/C 5 450 Eftermiddag 9 0
U11P B/C (årgang 2009) Female B/C 8 550 Eftermiddag 9 0
U7P A/B/C (årgang 2013) Female A/B/C 3 300 Formiddag 7 0

Signetud teams

U4 (årgang 2016) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hold 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U5 (årgang 2015) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fa2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Hik 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fa2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
Fa2000 hold4 FA 2000 Logo FA 2000
Fa2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
Bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B.1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 (årgang 2014) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kb 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 2014 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kb 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bsf 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1973 4 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7D A (årgang 2013) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gfa 2013 grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gfa 2013 sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Rosenhøj grøn A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
K1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B 1973 2 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 3 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB - Hovedstadens Drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB - Frederiksbergs Flotte Fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj rød A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7D B/C (årgang 2013) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Herlev u7-2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KBs Kanoner B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb 5 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kif2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herlev u7 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB - KBHs Fightere B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8D A (årgang 2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev if a A Herlev IF Logo Herlev IF
Roskilde kfum A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kb u8 q4 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B. 1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8D B/C (årgang 2012) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herlev if b B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev if c C Herlev IF Logo Herlev IF
Annisse fodbold C
Tune B Tune IF Logo Tune IF
B. 1973 Herlev 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
B. 1973 Herlev 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 herlev 5 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 herlev 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 herlev 6 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9D A (årgang 2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ab A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Herlev 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
B73 - 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9D B/C (årgang 2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bsf 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rosenhøj bk C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B 1908 - orange B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hareskov ravnene B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B73 - 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB U8 Q2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk rødovre C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Herlev Fodbold 2011-3 C Herlev IF Logo Herlev IF
Hareskov ørnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B73 - 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U10D A (årgang 2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Kb 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hik blå A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fa 2000 - 1 A FA 2000 Logo FA 2000
B73 målmand A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U10D B/C (årgang 2010) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 4 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Sundby bk - sort C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Sundby bk - hvid B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hik hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Tårnby ff B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Orient C Orient GIF Logo Orient GIF
Bk skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Ab tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B93 - jeo2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby bk - rød C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Herlev if 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
B73 fløj Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B93 - jeo1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B73 midtbane C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Bk skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fa 2000 - 1 C FA 2000 Logo FA 2000
B73 Angreb B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 forsvar C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Kb hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11D B/C (årgang 2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSV af 2016 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hi herlev C Herlev IF Logo Herlev IF
B73-4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gentofte fodbold akademi B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hareskov B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B73-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73-3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9P B/C (årgang 2011) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fa 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
B73 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Greve’s tornadoer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11P B/C (årgang 2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B.93 2009 piger B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Herstedøster ic C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Sengeløse u10/u11 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Fix piger 2009-10 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Afk B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B73 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U7P A/B/C (årgang 2013) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B73 II B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Bella 2
FC Bella Fc Bella
B73 iii Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 I B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 8
Last signup
Friday, September 6, 2019

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
rfw@outlook.com
B1973 Toyota Micro Cup 2019 map

Tournament overview