Louis Nielsen Fodboldfestival 2019

Louis Nielsen Fodboldfestival 2019

8-mands stævne for U10-U13 piger og drenge


***  TILMELDING  ***


 Tryk her for tilmelding og betaling til stævnet.


Anvend IKKE "Tilmeld hold" knappen her på staevner.dk!

DGI opdatere løbende staevner.dk med de tilmeldte hold


**  TILMELDING  ***


Tilmeldingsfrist onsdag den 29.sep. eller så længe der er pladser - max 11 spillere pr. hold
Holdgebyr: 500,- (inkl. madbillet til to trænere/holdleder)

Deltagergebyr: 75,- pr. spiller
Stævneprogrammet: udsendes senest en uge før stævnet afvikles. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.


Lørdag d. 12. oktober er Søndermarkens IK og DGI Midtjylland værter for Louis Nielsen Fodboldfestival 2018. På et af Danmarks største fodboldanlæg bydes der igen i år på et afsluttende 8-mands stævne for både piger og drenge. Hold fra hele Jylland inviteres til dette stævne som sætter punktum for efterårssæsonen. Kampene er omdrejningspunktet, men dagen byder også på madbuffet.

Årgange:

U10 årgang 09, 3. klasse
U11 årgang 08, 4. klasse
U12 årgang 07, 5. klasse
U13 årgang 06, 6. klasse

Tilmelding og niveauinddeling:
Niveauinddeling A (inkl. mesterrække), B og C-niveau hos drengene, og B-niveau hos pigerne.
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes at afvikles inden for max 4 timer.
Minimum 4 kampe a 24 min (uden halvleg) til alle hold.
SIK stiller med dommere til alle kampene.

Præmier:
Der er flotte præmier til de bedst placerede hold i de enkelte rækker.

Forplejning:
Deltagergebyret giver alle spillere adgang til en god og sund madbuffet inkl. to trænere/holdleder.
Turneringsplanen vil blive tilrettelagt, så alle får en spisepause.
Trænere og forældre har mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.


Tidspunkt::
Lørdag 12. oktober 2019
I tidsrummet ca. kl. 9-18

Sted:
Søndermarken IK
Liseborgvej 37
8800 Viborg


Kontaktoplysninger:
DGI: nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Tlf.79404374-51647005

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Piger B Female 8 500 7 0
U13 Drenge C Male 8 500 5 0
U13 Drenge B Male 8 500 0 0
U13 Drenge A Male 8 500 3 0
U12 Piger B Female 8 500 4 0
U12 Drenge C Male 8 500 4 0
U12 Drenge B Male 8 500 7 0
U12 Drenge A Male 8 500 5 0
U11 Piger B Female 8 500 9 0
U11 Drenge C Male 8 500 5 0
U11 Drenge B Male 8 500 8 0
U11 Drenge A Male 8 500 4 0
U10 Piger B Female 8 500 5 0
U10 Drenge C Male 8 500 5 0
U10 Drenge B Male 8 500 9 0
U10 Drenge A Male 8 500 2 0

Signetud teams

U13 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Q2 B Viborg Q Logo Viborg Q
Viborg Q1 B Viborg Q Logo Viborg Q
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
Overlund gf B Overlund GF Logo Overlund GF

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virup if C Virup IF Logo Virup IF
Virup if Virup IF Logo Virup IF
SIK 2 C
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
RK07 C

U13 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK A
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
RK07 A

U12 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg ff Viborg FF Logo Viborg FF
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg

U12 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup G og UF 2 C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ålborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Sik 3 C
Vejle B C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ha85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Mejdal Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Ålborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SIK 2 B
AaB Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U12 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aab Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SIK 1 A
Mejrup G og UF 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ålborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skørping A

U11 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
LKB-Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Thorsager- rønde idrætsforening Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg

U11 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Skive IK C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 C Skive IK Logo Skive IK
SIK 2 C
SIK 3 C

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Skive ik 1 B Skive IK Logo Skive IK
Hørning IF B
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Øbg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 B
Holstebro Boldklub 2 B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U11 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
AaB Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Holstebro Boldklub 1 A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
SIK 1 A

U10 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herning KFUM 1 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Herning KFUM 2 B Herning KFUM Logo Herning KFUM

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
SIK 2 C
Skive IK C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 C Skive IK Logo Skive IK
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TMG B
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
SIK 1 B
VFF B
Herning KFUM B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Bjerringbro if Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U10 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aab A
Mejdal-Halgård A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 12

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Søndermarken IK
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Louis Nielsen Fodboldfestival 2019 map

Tournament overview