Orient Cup Indendørs 2019

D. 23-24 November Byder Orient Fodbold igen på Indendørs stævne i Rødovre

- SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

- SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIER I KVART - SEMI - BRONZE - PLACERINGSKAMPE KAMPENE (U7-U12)

- FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE (U7-U12)

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE (U7-U12)

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE i U7-U12

- MEDALJER TIL NR 3 i U7-U12

- U5 - U6 og U7 piger spiller halvbane og her er der små personlige pokaler til alle Spillere.

Klubbens Hjemmeside : http://orientexpressen.dk/

Følge Orient Cup på Facebook : https://www.facebook.com/orientcup/

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål U7-U12

Der spilles efter Dbu Regler for indendørs Fodbold Halvbane U5-U6-U7piger

Der spille i følgende rækker :

Halvbane Småmål 4v4:

U5 Årg 2015

U6 Årg 2014

U7 Piger Årg 2013/14

Helbane -Håndboldmål m.målmand 5v5 :

U7 Årg 2013 AB+C

U8 Årg 2012 AB+C

U9 Årg 2011 AB+C

U8 Piger Årg 2012

U9 Piger Årg 2011

Helbane Håndboldmål u.Målmand 4v4 :

U10 2010 AB+C

U11 2009 AB+C

U12 2008 AB+C

U10 Piger Årg 2010

Følgende Setup :

16 holds række :

4 holdspuljer hvor nr 1-2 går videre til slutspil.

8 holdsrækker :

4 holdspuljer + placeringskampe

nr1 vs nr1 (Finale)

Nr2 vs nr2 (Bronze kampe)

Nr3 vs nr3 (placeringskampe)

nr4 vs nr4 (Placeringskamp)

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling HUSK HOLD ID :

Bankkonto :

Nordea Bank
Reg: 2132
Konto: 6898396809

Mobilepay 906247 "Husk Hold ID"

HUSK HOLD ID !!!

Spørgsmål sendes til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407

MVH ORIENT FODBOLD

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Årg 2014 Mixed 6 400 Søndag 38 0
U7 Piger Årg 13/14 Mixed 6 400 Søndag 10 2
U7 Årg 2013 A/B Mixed 8 400 Søndag 32 2
U7 Årg 2013 C Mixed 8 400 Lørdag 29 4
U8 Årg 2012 C Mixed 8 400 Søndag 19 2
U8 Årg 2012 AB Mixed 8 400 Lørdag 25 6
U9 Årg 2011 C Mixed 8 400 Lørdag 30 2
U9 Årg 2011 AB Mixed 8 400 Søndag 28 2
U8 Piger Årg 2012 Mixed 8 400 Lørdag 9 0
U10 Årg 2010 C Mixed 7 400 Lørdag 28 2
U9 Piger Årg 2011 Mixed 8 400 Lørdag 14 3
U12 Årg 2008 AB Mixed 7 400 Lørdag Eftermiddag 12 1
U12 Årg 2008 C Mixed 7 400 Søndag Eftermiddag 11 1
U10 Årg 2010 AB Mixed 7 400 Søndag 36 2
U11AB Årgang 2009 Mixed 7 400 Søndag 26 5
U10 Piger Årg 2010 Mixed 7 400 Lørdag 10 2

Signetud teams

U6 Årg 2014 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Orient U6 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Rebæk i.f Rebæk If Logo Rebæk If
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Tårnby FF 1 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 3 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Kb løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KBQ2- Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ2- blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gentofte-vangede idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rødovre boldklub B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Orient u6 (2)
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hundige 1
BK Friheden 1
BK Friheden 2
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger Årg 13/14 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften IF Bytoften Logo IF Bytoften
Orient U7piger Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Hareskoven 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskoven 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fc bella A FC Bella Logo FC Bella
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIF
FC Damsø

U7 Årg 2013 A/B 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB Frederiksbergs Flotte Fyre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hovedstadens drenge Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient U7 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient U7 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B93-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Måløv BK U7 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB 2013Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj bk Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB 5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum bk Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Avarta 1 A Roedovre
Fa 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000

U7 Årg 2013 C 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93-2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde D Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lsf 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Rebæk i.f Rebæk If Logo Rebæk If
Espergærde IF Espergærde IF Logo Espergærde IF
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Boldklubben fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U8 Årg 2012 C 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Copenhagen International School U8 Copenhagen International School
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Tune gul Tune IF Logo Tune IF
Roskilde KFUM:hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BS72 Blå Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Skjold:2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lyngby boldklub c Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby boldklub d Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Roskilde KFUM stribet C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Gundsømagle IF
Kværkeby C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 Årg 2012 AB 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Real Madrid A Real Madrid Club de Futbol Logo Real Madrid Club de Futbol
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tune gul Tune IF Logo Tune IF
Roskilde KFUM:blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
BS72 Gul Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Skjold:1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Nykøbing fc, blå Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing fc, rød Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 Årg 2011 C 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Stenløse bk 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse bk 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Lundtofte 1 Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 2 Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Lundtofte 3 Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 4 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Nørrebro united Nørrebro United Logo Nørrebro United
Solrød hvid Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Hik rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Barcelona C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906
Frem Hellebæk

U9 Årg 2011 AB 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Farum BK 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Stenløse bk Stenløse BK Logo Stenløse BK
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Boldklubben rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Nørrebro united 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Solrød Grøn Solrød FC Logo Solrød FC
B93 - tdp Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Roskilde kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Gfa Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Gfa 2012 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB Real Madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Barca 2012
Friheden

U8 Piger Årg 2012 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Bytoften IF Bytoften Logo IF Bytoften
Høje Gladsaxe IF
Greve fodbold u8 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø
Frederiksberg boldklub Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Kværkeby I.F. C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
FB-Sort
B1908 B

U10 Årg 2010 C 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Copenhagen International School U10 Copenhagen International School
Fc holte hvid FC Holte Logo FC Holte
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Boldklubben Fremad Amager:3 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ålholm if Ålholm If Logo Ålholm If
Frederiksberg boldklub Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Skjold:1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold:2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Espergærde IF C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Orient 4

U9 Piger Årg 2011 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Orient U9piger Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Greve fodbold u9 Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bella
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF

U12 Årg 2008 AB 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Striberne A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Boeslunde BK:B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Sundby R
Sundby H
Væreløse

U12 Årg 2008 C 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 5 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Taastrup C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Rb1906
RB 1906 2
RB 1906 3

U10 Årg 2010 AB 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør A/B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fc holte hvid FC Holte Logo FC Holte
Boldklubben Fremad Amager:1 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Boldklubben Fremad Amager:2 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Glostrup Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup rød Glostrup FK Logo Glostrup FK
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AIK 65 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TeamTelt
Team VW A Hedehusene

U11AB Årgang 2009 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Næstved If Næstved IF Logo Næstved IF
BK Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Værløse BK Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Næstved - Helt sort
Lundegården
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Åif-09

Nedlagt 2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger Årg 2010 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United 1 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Fix Piger 2010 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix Piger 2010-2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Greve 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - November 24 2019

Organisation
Orient Fodbold
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
Orient Cup  Indendørs 2019 map

Tournament overview