LSF - Sydbank Pokal Cup

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at niveau ved tilmelding.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 1 november - 2019

Dato:
Søndag d. 17 november - 2019

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Mixed 5 350 6 0
U8 - piger Mixed 8 400 5 0
U6 - drenge Mixed 5 350 10 0
U7 - drenge Mixed 5 350 18 3
U8 - drenge Mixed 8 400 17 1
U9 - piger Mixed 8 400 8 0
U9 - drenge Mixed 8 400 28 2
U10 - drenge Mixed 8 400 8 0
U10 - Piger Mixed 8 400 9 0

Signetud teams

U7 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 FC Lejre Logo FC Lejre
Bytoften 2013 IF Bytoften Logo IF Bytoften
LSF piger Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF - De sødeste piger C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
LSF piger Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bytoften 2012 IF Bytoften Logo IF Bytoften
AFK Piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U6 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HVB 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bramsnæs FB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Bramsnæs FB 1 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
LSF 3

U7 - drenge 13 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve blå 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Frederiksbergs flotte fyr A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBs Kanoner B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBH Fightere B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RIF 2 2013 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
KB - Hovedstadens Drenge Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RIF 1 2013 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Greve blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 - drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Stenløse BK Stenløse BK Logo Stenløse BK
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF (2) C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF (3) C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød fc 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød fc 2 Solrød FC Logo Solrød FC
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby boldklub c Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BFC Lundegården I C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Stenløse BK Stenløse BK Logo Stenløse BK
RB1906 Rb 1906

U9 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Frederiksværk Fodbold Klub Q Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
RPF-1 Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U9 - drenge 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B82 B82 Virum Logo B82 Virum
Hareskov Ørnene Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Ravnene Hareskov IF Logo Hareskov IF
Banditerne B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hareskov Høgene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
BS72 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Ledøje Smørum 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Måløv 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ishøj IF 2 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF

U10 - Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Allerødderne 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerødderne 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerødderne 3 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Frederiksværk Fodbold Klub Q Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FA2000 B Fa2000
FA2000 C Fa2000

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 17
Last signup
Friday, November 1, 2019

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
staevne@lsf.dk
LSF - Sydbank Pokal Cup map

Tournament overview