LSF - Sydbank Pokal Cup

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at niveau ved tilmelding.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler.

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 20 december - 2019

Dato:
Søndag d. 12 januar - 2020

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Female B-C 5 350 6 0
U8 - piger Female B-C 8 400 7 0
U6 - drenge Male B-C-D 5 350 7 0
U7 - drenge Male B-C-D 5 350 21 1
U8 - drenge Male C-D 8 400 17 3
U9 - piger Female B-C 8 400 21 4
U9 - drenge Male C-D 8 400 17 1
U10 - drenge Male C-D 8 400 7 1
U10 - Piger Female B-C 8 400 4 0

Signetud teams

U7 - piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF piger Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bytoften IF Bytoften Logo IF Bytoften
LSF piger C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Bytoften U7 2 B IF Bytoften Logo IF Bytoften
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bytoften IF Bytoften Logo IF Bytoften
LSF piger Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RPF-1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Damsø B Damsø
Frederiksværk Fodbold Klub C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U6 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Stenløse bk 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Stenløse 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U7 - drenge 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ørestad IF U7 - 1 Ørestad IF Logo Ørestad IF
Ørestad IF U7 - 2 Ørestad IF Logo Ørestad IF
Stenløse 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse 2 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Jyllinge FC 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
B 1973 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HVB GUL Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB BLÅ C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 5 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 - drenge 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stenløse BK Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK Stenløse BK Logo Stenløse BK
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Allerød FK 1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 - piger 13 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RPF-2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
RPF-3 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 1
Brøndby 2
Frederiksværk Fodbold Klub B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Kastrup Boldklub 1 B
Kastrup Boldklub 2 C
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 - drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 - TDP Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SGIF U9 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B93 Emil B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
JEMDAM B Jemdam
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U10 - drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ledøje Smørum 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B82 Hold 1 B B82 Virum Logo B82 Virum
B82 Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Måløv 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U10 - Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Kastrup Boldklub B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 12

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Unknown
LSF - Sydbank Pokal Cup map

Tournament overview