Djurslands Bank Cup 2019, VRI indestævne

Djursland Bank Cup 2019 hos VRI i Bellevuehallerne

Dato: 16. og 17. november 2019 
Sted: Bellevuehallerne i Risskov


VRI har endnu en gang fornøjelsen af, at indbyde til indendørsfodbold i Bellevuehallerne i Risskov for alle U5-U11 hold. Der er fodboldstatuetter til alle uanset placering, spurtpræmier under kampene, kæmpe tombola fyldt med fede præmier, samt mange andre aktiviteter under stævnet.

 

Så kom og vær med til et brag af en fodboldweekend hos VRI.

 

Djursland Bank er hovedsponsor og det lokale erhvervsliv støtter op med flotte gaver til vores kæmpe
tombola, spurtpræmier, fodboldstatuetter til alle, samt mange andre aktiviteter under stævnet i Hal C.


Der kan maksimalt tilmeldes 200 hold til Djursland Bank Cup 2019 og der plejer at blive fyldt op. Så husk at tilmeld jer i god tid!

 

Holdmuligheder:

3-mandshold (max 5 spillere pr. hold): Mix - ingen niveauopdeling

U5 - spiller søndag formiddag

U6 - spiller lørdag formiddag

U7 - spiller søndag formiddag

 

4-mandshold (max 6 spillere pr. hold):

U8 drenge niveauopdeles A-B-C rækker - spiller lørdag

U9 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U10 drenge niveauopdeles i A-B-C rækker - spiller søndag

U11 drenge niveauopdeles i B-C rækker - spiller lørdag

U8 piger B række spiller lørdag

U9 piger B række spiller lørdag

U10 piger B række spiller lørdag

U11 piger B række spiller lørdag

 

**Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved for få tilmeldinger - samt lukke rækker hvis der ikke opnås puljer af en vis størrelse, ændre spilledag mm. Vi gør dog alt hvad vi kan for at få tingene til at gå op**

 

Turneringsform:

- U5+U6+U7 spiller 3 kampe imod forskellige modstandere fra forskellige klubber.

- U8+U9+U10+U11 spiller om at vinde puljen. 5 hold pr. pulje. 4 kampe.

 

Regler:
Kampene dømmes af lokale dommere, og der spilles efter DBU regler.

 

Kamptid og kampantal:

U5-U7 er garanteret 3 kampe af en varighed på 8 minutter.

U8-U11 spiller 5-holds-puljer. De er garanteret mindst 4 kampe af en varighed på 9 minutter.

 

Endeligt kampprogram er klar ca. 14 dage før Djursland Bank Cup starter og e-mailes til alle tilmeldte hold.

 

Medaljer og pokaler:

Der er fodboldstatuetter til alle deltagende spillere i Djursland Bank Cup 2019. Derudover vil der også være en stor holdpokal til 1. og 2. pladsen for U8 til U11 hold. Begge dage er der masser af spurtpræmier. I hal C er der præmieoverrækkelse, hvor man også finder vores kæmpe tombola samt flere andre aktiviteter.

 

Pris:

3-mandshold U5+U6+U7 (max 5 spillere pr. hold) - 400 kr.

4 mandshold U8-U9-U10-U11 (max 6 spillere pr. hold) - 550 kr.

 

Tilmelding:

Sidste frist for tilmelding er 1. November og er efter først-til-mølle princip. Tilmeldingen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Vi opdaterer løbende.

 

 

Tilmeldingen er først gældende, når betaling er korrekt registreret. Betalingen skal falde inden 10 dage fra tilmeldingen, ellers kan i risikere at miste jeres plads til andre deltagere. Vi tjekker betalinger hver uge.


Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af puljer samt tilgængelige rækker. Afbud efter tilmeldingsfristen refunderes ikke.

 

Betalingen skal indbetales på konto 3627-11254691 (Danske Bank). HUSK at angive Id nummer (fra
staevner.dk), og klubnavn, samt årgang på bankoverførslen! Betaler der for flere hold på en gang, så er klubnavn og de forskellige id numre også nødvendigt.

 

Vi glæder os til at se jer!

 

Venlig hilsen VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - Piger - B Mixed 4 550 15 2
U7 - Mix Mixed 3 400 60 2
U6 - Mix Mixed 3 400 21 1
U5 - Mix Mixed 3 400 6 2
U11 - Drenge - C Mixed 4 550 10 3
U11 - Drenge - B Mixed 4 550 22 0
U11 - Piger - B Mixed 4 550 11 6
U10 - Drenge - C Mixed 4 550 10 4
U10 - Drenge - B Mixed 4 550 12 5
U10 - Drenge - A Mixed 4 550 7 2
U10 - Piger - B Mixed 4 550 10 0
U9 - Drenge - C Mixed 4 550 21 3
U9 - Drenge - B Mixed 4 550 18 2
U9 - Drenge - A Mixed 4 550 8 3
U9 - Piger - B Mixed 4 550 13 1
U11 - Drenge - A Mixed 4 550 2 0
U8 - Drenge - C Mixed 4 550 15 1
U8 - Drenge - B Mixed 4 550 17 0
U8 - Drenge - A Mixed 4 550 7 1

Signetud teams

U8 - Piger - B 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U8 piger IF Lyseng Logo IF Lyseng
U8 piger IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 - Mix 48 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 6 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 7 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 8 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 9 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 5 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 6 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ry Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 3 Ry fodbold Logo Ry fodbold
VRI 7 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 8 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup if 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Gui Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Hif 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Fuglebakken kfum århus u 6/7 hold 1 Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken kfum århus u6/7 hold 2 Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup SF 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad IF U7 piger (1) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF U7 piger (2) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
GUI 2 Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lystrup if 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup SF 5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng 4 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Gedved Ninjas C Gedved If
Skødstrup SF 6 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hif 2

U6 - Mix 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri u6 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri u6 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri u6 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Tst1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Ssf1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ssf2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ssf3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ssf4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lyseng u6 piger IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ry Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
AIA Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U5 - Mix 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
A - VRI årgang 2015 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
B - VRI årgang 2015 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Grundfør UI Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HEI Hei

U11 - Drenge - C 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tst1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Åbyhøj If Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Virup 3 Virup IF Logo Virup IF

U11 - Drenge - B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Tst2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting/torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Åbyhøj If Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Virup 1 Virup IF Logo Virup IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sabro if Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if (2) Sabro IF Logo Sabro IF
Tordendrøn B SMIFF Logo SMIFF
Åbyhøj 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U11 - Piger - B 5 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøjdespringerne Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøjreben Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
U11 piger SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 - Drenge - C 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften GF 1 Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Ommersyssel if Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 - Drenge - B 5 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI P Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HOG 2 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 - Drenge - A 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 - Piger - B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U10Piger 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hog-girls Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ASA 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 - Drenge - C 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
SSF4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF5 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
ASA II ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Stautrup IF - 3 Stautrup IF Logo Stautrup IF
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Trif 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Trif 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
SMIFF SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Øbg 2 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg 3 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 - Drenge - B 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF6 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ry 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stautrup IF - 1 Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup IF - 2 Stautrup IF Logo Stautrup IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Øbg 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
VSK Ellevang VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 - Drenge - A 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted fremad if Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 - Piger - B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U9Piger 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hog-girls Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup if 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vb u9 piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Ry Fodbold Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold
ASA 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11 - Drenge - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge - C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vri 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Åbyhøj if - c Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lystrup if 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hei Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ry Fodbold 1 Ry fodbold Logo Ry fodbold
Virup if 1 Virup IF Logo Virup IF
Virup if 2 Virup IF Logo Virup IF
Pfu05 - u8 drenge PFU05 Logo PFU05
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 - Drenge - B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro if tst/Sabro Logo tst/Sabro
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vri 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hei Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbyhøj if - b Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Tst 1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst 2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst 3 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Tst 4 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Lystrup if 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ry Fodbold 2 Ry fodbold Logo Ry fodbold

U8 - Drenge - A 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åbyhøj if - a Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lystrup if 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17 2019

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevuehallerne
Address
Vestre Strandallé 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
k_botte@hotmail.com
Djurslands Bank Cup 2019, VRI indestævne map

Tournament overview