Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger

TSIF er vært for de Åbne Danske Mesterskaber

- kun for piger.

Taulov Skærbæk IFs pigeafdeling er vært for de Åbne Danske Mesterskaber 2020.

 

Der spilles i 2 rækker/niveauer og ALLE kan tilmelde sig.

Der må ikke deltage LIGA1 piger i række 2 og der må ikke deltage U18DM piger i række 2.

Der må max. deltage 1 halvårspige på hvert hold.

Vi spiller i årgangene U10-U11-U12-U13-U14-U15-U16-U18 og Dame Senior. Der skal derfor findes hele 17 vindere.......

Der er præmier til alle 1. 2. 3. plads vindere altså GULD - SØLV - BRONZE og masser af spurt/event præmier.

Vi præmierer den bedste offentsive spiller og den bedste bagspiller i hver række.

Der kan både tilmeldes klubhold og sammensatte hold. Men vi understreger at piger som spiller fast på et LIGA1 hold IKKE kan spille med i række 2.

TSIF har stolte traditioner indenfor pigefodbolden og det er også pigeafdelingen som afholder stævnet.

 

Den samlede præmiepulje vil i 2019 overstige kr. 100.000,-.

Dermed vil de Åbne Danske Mesterskaber 2019 være det stærkeste og største præmie Event stævne for piger.

Meld Jer til allerede NU så I er sikre på deltagelse i Danmarks bedste, største og eneste PIGE Event stævne med Eventpræmier til vinderne.

Kontakt os via mail eller ring på 24431171 hvis I måtte have spørgsmål eller mangler information.
2470 - 4393 35 2626

For piger som skal over Storebæltsbroen er det 4. deltagende hold fra klubben gratis.

VI SES FØRSTE WEEKEND I 2019

________________________________________

Vi afvikler rækker/årgange således:

Fredag: U18 / Dame Senior

Lørdag: U10 / U11 / U12 / U13

Søndag: U14 / U15 / U16

Der kan komme ændringer i programmet

_________________________________________

Der spilles efter DBU's regler og FRISPARK i sidste minut udløser straffespark.

Vi forbeholder os ret til at slå 2 rækker sammen hvis der ikke er nok tilmeldinger.

Betaling kan ske på dette kontonummer anført holdets navn og årgang:
2470 - 4393866964

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 A Female 6 600 3 0
U10 B Female 6 600 2 0
U11 A Female 6 600 7 0
U11 B Female 6 600 2 0
U12 A Female 6 600 4 0
U12 B Female 6 600 2 0
U13 A Female 6 600 3 0
U13 B Female 6 600 2 0
U14 A Female 6 600 3 0
U14 B Female 6 600 1 0
U15 A Female 6 600 0 0
U15 B Female 6 600 0 0
U16 A Female 6 600 2 0
U16 B Female 6 600 0 0
U18 A+B opdeles Female 6 600 4 0
Dame Senior Female 6 600 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK, Resen A Skive IK Logo Skive IK
TGI Girls A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening

U10 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bogense U10 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U11 A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst u11 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Mobikom.dk Nbsif
Greve 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Assens fc A Assens FC Logo Assens FC
Dalum IF 1 A

U11 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense U11 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U12 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst u12 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Dalum IF 2 A

U12 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 3 C

U13 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
FC Horsens 2 A
FC Horsens 1 A

U13 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense U13 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bogense U13 piger 2 B

U14 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Pigerne A Viborg
Team Odense Q Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Alutagrender.dk A

U14 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DK Transportbånd Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U15 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hfk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team Odense A Team Odense Q

U16 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 A+B opdeles 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna hjørring 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ
TSIF GIRLS B
TSIF piger B

Dame Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5 2020
Last signup
Saturday, December 28, 2019

Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Elbohallen
Address
Tingvejen 24, Taulov
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jens@vidensbutikken.dk
Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger map

Tournament overview