Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger

TSIF er vært for de Åbne Danske Mesterskaber

- kun for piger.

Taulov Skærbæk IFs pigeafdeling er vært for de Åbne Danske Mesterskaber 2020.

 

Der spilles i 2 rækker/niveauer og ALLE kan tilmelde sig.

Der må max. deltage 1 halvårspige på hvert hold.

Vi spiller i årgangene U10-U11-U12-U13-U14-U15-U16-U18 og Dame Senior. Der skal derfor findes hele 17 vindere.......

Der er præmier til alle 1. 2. 3. plads vindere altså GULD - SØLV - BRONZE og masser af spurt/event præmier.

Vi præmierer den bedste offentsive spiller og den bedste bagspiller i hver række.

Der kan både tilmeldes klubhold og sammensatte hold. Men vi understreger at piger som spiller fast på et LIGA1 hold IKKE kan spille med i række 2.

TSIF har stolte traditioner indenfor pigefodbolden og det er også pigeafdelingen som afholder stævnet.

 

Den samlede præmiepulje vil i 2019 overstige kr. 125.000,-.

Dermed vil de Åbne Danske Mesterskaber 2019 være det stærkeste og største præmie Event stævne for piger.

------

Meld Jer til allerede NU så I er sikre på deltagelse i Danmarks bedste, største og eneste PIGE Event stævne med Eventpræmier til vinderne.

Kontakt os via mail eller ring på 24431171 hvis I måtte have spørgsmål eller mangler information.
2470 - 4393 35 2626

For piger som skal over Storebæltsbroen er det 4. deltagende hold fra klubben gratis.

Der vil maksimalt være 9/12/16 deltagende hold i hver årgang.

VI SES FØRSTE WEEKEND I 2019

________________________________________

Vi afvikler rækker/årgange således:

Fredag: U16 / U18

Lørdag: U10 / U11 / U12 / U13

Søndag: U14 / U15 / Dame Senior

Der kan komme ændringer i programmet

_________________________________________

Der spilles efter DBU's regler og FRISPARK i sidste minut udløser straffespark.

Vi forbeholder os ret til at slå 2 rækker sammen hvis der ikke er nok tilmeldinger.

Betaling kan ske på dette kontonummer anført holdets navn og årgang:
2470 - 4393 35 2626

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 A Female 6 600 7 0
U10 B Female 6 600 6 2
U11 A Female 6 600 15 0
U11 B Female 6 600 9 0
U12 A Female 6 600 6 0
U12 B Female 6 600 8 0
U13 A Female 6 600 11 0
U13 B Female 6 600 6 0
U14 A Female 6 600 6 0
U14 B Female 6 600 3 0
U15 A Female 6 600 8 0
U15 B Female 6 600 5 0
U16 A Female 6 600 10 0
U16 B Female 6 600 0 0
U18 A+B opdeles Female 6 600 11 0
Dame Senior Female 6 600 0 0

Signetud teams

U10 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK, Resen A Skive IK Logo Skive IK
TGI Girls A Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Dalum u10 Dalum
Risskov Pigerne A [privat]

U10 B 4 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bogense U10 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Dalum u10 B Dalum If
Bogense U10 piger 2 B Bogense

U11 A 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FCM Pigerne
Marienlyst u11 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
IF Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Mobikom.dk Nbsif
Greve 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix piger U11 A Boldklubben Fix
Team vab B Vejen SF Logo Vejen SF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
MC Girls A
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Assens fc A Assens FC Logo Assens FC
Dalum if 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U11 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense U11 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Greve 2 B
Dalum IF 4 C Dalum IF Logo Dalum IF
IF Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
MobiKOM B Nbsif
Næsby BK Girls B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst u12 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
RS-Huse Power Girls
Ulvetøserne U12 A
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U12 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bogense U12 piger C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
tårup u12 B Tårup IF Logo Tårup IF
SSBK-tøserne Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Lunderskov boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
BM 2 C Boldklubben Marienlyst
ØSVN U12 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Dalum if 3 C Dalum IF Logo Dalum IF

U13 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Søhus Stige 1 A Søhus Stige
Sif q A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sif q 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Ulvetøserne U13 1 A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
Ulvetøserne u13 2 A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
Pinkie Pie A
Fc horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Rødekro/løjt if A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Fc horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U13 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense U13 piger B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bogense u13 piger 2 B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
tårup u13 B Tårup IF Logo Tårup IF
Søhus Stige 2 B Søhus Stige
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Rødekro/løjt if B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U14 A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg pigerne A Viborg
Silkeborg if q u14 - krogh A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg if q u14 - kriss A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg if q u14 - marco A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Team Odense Q Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Alutagrender.dk A

U14 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby BK B Næsby Bk
Mg&bk Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
DK Transportbånd Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U15 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fredericia kf A Fredericia KF Logo Fredericia KF
Kolding q A KoldingQ Logo KoldingQ
Haderslev fk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Koldingq u15 pigerne A KoldingQ Logo KoldingQ
Team Frida Forsikring A
The Blues A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Kolding q A KoldingQ Logo KoldingQ

U15 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK Rød B
Næsby 1 B Næsby Bk
Kolding q - u15 girls A KoldingQ Logo KoldingQ
Team VAB U15 Piger C Team VAB Logo Team VAB

U16 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hfk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Jogo bonito A Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Horsens pigerne A FC Horsens Logo FC Horsens
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Manchester united A Skive IK Logo Skive IK
Team odense A Odense Q Logo Odense Q
Lyseng A If Lyseng
PARK By PILI
Vsk 1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Vsk piger 1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U16 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 A+B opdeles 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna odense A
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ
Ballademagerne A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Tsif girls B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Nim if A Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Q2 A Kolding Q
Vamdrup IF B
Team Odense Q A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tsif piger B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Nyt logo A KoldingQ Logo KoldingQ

Dame Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5
Last signup
Saturday, December 28, 2019

Organisation
Taulov/Skærbæk IF
Place
Elbohallen
Address
Tingvejen 24, Taulov
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
jens@vidensbutikken.dk
Åbne Danske Mesterskaber - kun for piger map

Tournament overview