Toftlund Cup

Stævnet afvikles i Toftlund Hallerne d. 23 og 24. November. For at minimere ventetiden mellem kampene spiller alle årgange på samme tid.

Vi følger DBU´s retningslinjer, således at der ikke registreres resultater i 3-mands kampe. Der vil være medaljer til alle deltagende hold i U6, U7 og U8 rækker.

Fra U9 og frem vil der være pokal eller medaljer til nr 1,2 og 3.

Forventet starttidspunkt: (ca. tidspunkter) U6 og U7 lørdag formiddag. U 8 Lørdag middag, U 9 Lørdag eftermiddag. U 10 Søndag formiddag, U 11 Søndag middag, U 12 Søndag eftermiddag.

Kampprogram udkommer senest 1 uge før stævnestart.

Der udloddes fede spurtpræmier i løbet af kampene fx for gode mål, fede tricks, seje redninger, godt sammenspil og meget mere.

Der serveres GRATIS forældrekaffe og GRATIS frugt til alle deltagende hold.

Der kan også tilmeldes til stævnet via mail til Toftlundcup@gmail.com hvor i vil modtage en bekræftelse på tilmeldingen. Ved tilmelding skal holdnavn, årgang, samt info på kontaktperson oplyses.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed B/C 6 250 Lørdag formiddag 4 0
U7 Mixed B/C 6 250 Lørdag formiddag 12 0
U8 Mixed B/C 7 250 Lørdag middag 12 0
U9 Mixed B/C 7 300 Lørdag eftermiddag 10 0
U10 Mixed B/C 7 300 Søndag formiddag 17 0
U11 Mixed B/C 7 300 Søndag middag 9 0
U12 Mixed B/C 7 300 Søndag eftermiddag 7 0

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Christiansfeld IF Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
TSF U6 Tønder SF Logo Tønder SF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
HFK 1
HFK 2
Christiansfeld IF Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Skærbæk 1
Skærbæk 2
TSF U7 1 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF U7 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Esbjerg IF92 A Esbjerg If 92 Fodbold

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Nordals boldklub u8 Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
TSF U8 Tønder SF Logo Tønder SF
Skærbæk UB B Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Midtals IF 1 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Starup uif 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup uif 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Vejen SF 1 C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 Vejen SF Logo Vejen SF

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Fc horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Rødding IF.
Skærbæk ubk
Vejen SF 1 C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 C Vejen SF Logo Vejen SF
EFB 1
EFB 2

U10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub Gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Starup UIF C Starup UIF Logo Starup UIF
Rødding IF 1
Rødding IF 2
VBI 1
Nr. Bjært/Strandhuse Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VBI 2
Askov 1 C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
øsvn B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
øsvn B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Jels IF C

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Bov if B BOV IF Logo BOV IF
CIF/FIF
Vamdrup If B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
HIF U11 Drenge C Hviding IF Logo Hviding IF
bylderup bov C Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening
bylderup bov C Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening
TSF U11 Tønder SF Logo Tønder SF

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund IF Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Boldklubben Vestkysten Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Bramming Boldklub C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Lunderskov
MF Energi drengene B Billund IF Logo Billund IF
SGI/SSK C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Lunderskov

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - November 24 2019
Last signup
Thursday, November 7, 2019

Organisation
Toftlund Idrætsforening
Place
Toftlund Hallerne
Address
Stadionvej 5
Postalcode
6520
City
Toftlund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Toftlundcup@gmail.com
Toftlund Cup map

Tournament overview