B52/AFC - REMA1000 CUP

SØNDAG DEN 22. SEPTEMBER 2019

Hermed inviteres du og din klub til B52/AFC REMA 1000 Cup 2019 i B52/Aalborg Fodbold Club.

Stævnet er et ungdomsstævne for drenge og piger i følgende rækker: U5, U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13. I hver række spilles på ét niveau med minimum 4 hold. Såfremt der ikke er tilmeldt min. 4 hold i en række, vil de tilmeldte hold blive flyttet til næste række. Hvis der fx kun er tilmeldt 3 hold i rækken U8-piger, vil disse blive flyttet til U9-piger.

Det er tilladt at spille på flere hold—dog ikke inden for samme række. Det er naturligvis også tilladt at deltage med flere hold i samme række. Ved 3-5 hold oprettes der 1 pulje, og der er ikke noget slutspil.Ved 6-8 hold oprettes der to puljer og nr. 1 og 2 går videre til slutspil.Ved 9-12 hold oprettes der tre puljer og nr. 1 går videre til slutspil.

I alle øvrige forhold følges DBU Jyllands regler—evt. dispensationer skal således medbringes og på forlangende forevises turneringsledelsen.

Evt. protester skal indgives til turneringsledelsen umiddelbart efter kamp.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe mad og drikke i B52’s cafeteria og salgsboder – alt sammen på B52’s anlæg.

Tilmelding senest 10. september.

Tilmelding enten her på staevner.dk, på b52.dk, på e-mail cup@b52.dk eller på telefon 24 94 82 24 (Morten Mønnike-Hald)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Piger Female 3 300 2 0
U5 Drenge Male 3 300 2 0
U6 Piger Female 3 300 0 0
U6 Drenge Male 3 300 11 0
U7 Piger Female 3 300 0 0
U7 Drenge Male 3 300 16 0
U8 Piger Female 5 350 2 0
U8 Drenge Male 5 350 13 0
U9 Piger Female 5 350 2 0
U9 Drenge Male 5 350 9 0
U10 Piger Female 5 350 6 0
U10 Drenge Male 5 350 3 0
U11 Piger Female 8 400 3 0
U11 Drenge Male 8 400 7 0
U12 Piger Female 8 400 1 0
U12 Drenge Male 8 400 0 0
U13 Piger Female 8 400 0 0
U13 Drenge Male 8 400 1 0

Signetud teams

U5 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup U5 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
TSV Vestbjerg Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
BI1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
B52/AFC B52
Gudumholm IF Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
Støvring IF
LKB Gistrup U6 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Lkb gistrup u6 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
BI2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AAIF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF U7D 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug 3 Gug Boldklub
LKB/Gistrup1 Lkb/gistrup
Gug 4 Gug Boldklub
Kristrup boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF U7D 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
B52/AFC B52/afc
LKB/Gistrup2 Lkb/gistrup
Hold 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
B52 -2 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Aalborg Freja
Hold 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Gug 1 Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub
TSV - Vestbjerg Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Fortuna Fortuna Hjørring

U8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gudumholm IF Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg Freja 1 Aalborg Freja
IF Jarl Arden
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Støvring IF Støvring If
AAIF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg Freja 2 Aalborg Freja
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dronninglund if Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Rkg Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Vejgaard 2
Vejgaard B 1
Aalborg Chang Aalborg Chang
NFB Nørresundby Fb
LKB 1 Lkb
LKB 2 Lkb

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VGH Vgh
Rkg Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Tsv sulsted Sulsted IF Logo Sulsted IF
Støvring nord Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Helsted Pigerne Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Støvring syd Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bangsbo Freja
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
B52/afc B52/afc

U11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg chang U11 piger Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Soldal pigerne Sindal IF Logo Sindal IF

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørresundby Forenede Boldklubber (NFB) Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Ommersyssel IF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Stavtrup i.f. Stautrup IF Logo Stautrup IF
Vodskov IF Vodskov IF Logo Vodskov IF
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Bangsbo Freja
Stavtrup I.F. 2 Stautrup IF Logo Stautrup IF

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 22

Organisation
B52 Aalborg FC
Place
B52/AFC
Address
Scoresbysundvej 5
Postalcode
9210
City
Aalborg SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
cup@b52.dk
B52/AFC - REMA1000 CUP map

Tournament overview