Safari Cup 2019

SAFARI FODBOLD CUP

Fodboldstævne og tur til Givskud Zootopia

Stævnet udbydes til alle hold i U5-12 Drenge og U6-U12 Piger. Oplagt mulighed til en afslutningstur for hele holdet. Parken vil ekstraordinært være åben til kl. 18 denne dag.

Der spilles kampe om formiddagen, og om eftermiddagen er der mulighed for at få sig en god oplevelse sammen med holdkammerater og familie i Givskud Zootopia.

Safari Fodbold Cup afvikles den 22. september 2019

Kampprogrammer findes på klubbens holdoversigt på nettet eller i DBU App'en ca. 8-10 dage før stævnet.

Tilmelding via KlubOffice eller ved kontakt til regionskontoret. Sidste frist for tilmelding er d. 08.09.2019

Afviklingsform

De tilmeldte hold vil blive inddelt i puljer, hvor hvert hold som udgangspunkt spiller 3 kampe fra ca. kl. 09.00 ved klubberne omkring Givskud Zootopia. Efter afvikling af kampene i puljerne begiver alle deltagerne sig til Givskud Zootopia. Parken er denne dag ekstraordinært åben til kl. 18 for alle Safari Fodbold Cup deltagere samt familier. 3-mands bliver spillet på baner lige uden for Givskud Zootopia.

Overrækkelse af deltagermedaljer

Der er medaljer til alle spillere i de rækker, som er nævnt nedenfor. Holdene skal være til stede ved scenen (v. Bondegården) i Givskud Zootopia.

Priser – holdgebyr samt indgangsbilletter

Holdgebyr:

3-mandshold: kr. 75,00

5-mandshold: kr. 165,00

8-mandshold: kr. 165,00

Indgangsbilletter:

Spillere: kr. 70,00 (normalpris kr. 110,00 - 3-11 år)

Trænere/leder: kr. 130,00 (normalpris kr. 210,00 - fra 12 år)

På spillestederne kan forældre, søskende og andre købe billetter til Givskud Zootopia til samme ovenstående priser – husk derfor at købe billetter på spillestederne.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge C Male C 8-mands 165,- Søndag formiddag 2 0
U12 Drenge B Male B 8-mands 165,- Søndag formiddag 2 0
U12 Drenge A Male A 8-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U12 Pige C Female C 8-mands 165,- Søndag formiddag 3 0
U12 Pige B Female B 8-mands 165 Søndag formiddag 2 0
U12 Pige A Female A 8-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U11 Drenge C Male C 8-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U11 Drenge B Male B 8-mands 165,- Søndag formiddag 2 0
U11 Drenge A Male A 8-mands 165 Søndag formiddag 0 0
U11 Pige C Female C 8-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U11 Pige B Female B 8-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U11 Pige A Female A 8-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U10 Pige C Female C 5-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U10 Pige B Female B 5-mands 165,- Søndag formiddag 10 0
U10 Pige A Female A 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U10 Drenge C Male C 5-mands 165,- Søndag formiddag 3 0
U10 Drenge B Male B 5-mands 165,- Søndag formiddag 2 0
U10 Drenge A Male A 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U9 Pige C Female C 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U9 Pige B Male B 5-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U9 Pige A Female A 5-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U9 Drenge C Male C 5-mands 165,- Søndag formiddag 6 0
U9 Drenge B Male B 5-mands 165,- Søndag formiddag 3 0
U9 Drenge A Male A 5-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U8 Piger C Female C 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U8 Pige B Female B 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U8 Pige A Female A 5-mands 165,- Søndag formiddag 0 0
U8 Drenge C Male C 5-mands 165,- Søndag formiddag 1 0
U8 Drenge B Male B 5-mands 165,- Søndag formiddag 11 0
U8 Drenge A Male A 5-mands 165,- Søndag formiddag 2 0
U7 Piger Female 3-mands 75,- Søndag formiddag 2 0
U7 Drenge Male 3-mands 75,- Søndag formiddag 8 0
U6 Piger Female 3-mands 75,- Søndag formiddag 0 0
U6 Drenge Male 3-mands 75,- Søndag formiddag 5 0
U5 Drenge Male 3-mands 75,- Søndag formiddag 0 0

Signetud teams

U12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Rårup
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U12 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herning KFUM Herning KFUM Logo Herning KFUM
Team Midtjylland FC GOG Logo FC GOG

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Pige C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HT-piger Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12 Pige B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens
Lunderskov boldklub Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U12 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Bredballe IF '09 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U11 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 Pige B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Øster Starup/Vester Nebel IF Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Egebjerg IF Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Kolding B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BMI Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Østbirk IF Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Bramdrupdam GIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Jelling holdet Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U10 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Herning KFUM Herning KFUM Logo Herning KFUM

U10 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Pige B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U9 Pige A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bjert if Bjert IF Logo Bjert IF

U9 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Vejle FC 2 Vejle FC Logo Vejle FC
Vejle FC Vejle FC Logo Vejle FC
Isenvad SF

U9 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC vejle
Bramming 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U8 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG&BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U8 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG&BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
EFB 1 Efb
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Daugård IF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
KLG Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
HEI Hjortshøj Egå
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
Seest Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Fredericia Ff 1 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia Ff 2 Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U8 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
EFB 1
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF

U7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK Stensballe IK Logo Stensballe IK
Egtveds seje piger Egtved IF Logo Egtved IF

U7 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg IF
Ringkøbing IF Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
MG&BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Grønbjerg-Langelund IF
Egebjerg IF
Grønbjerg-Langelund IF
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tyrkisk Kulturcenter
Hatting Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Andrup if Andrup If
Fynslund B. Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 22

Organisation
Dansk Boldspil-Union
Place
Givskud Zoo
Address
Løveparkvej 3
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
region3@dbujylland.dk
Safari Cup 2019 map

Tournament overview