Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2019

Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2019

Hover IF indbyder for første gang til Fair Play børnestævne i samarbejde med Middelfart Sparekasse

Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2019 3/5-Bold for U6, U7 og U8 den 14. december og U9, U10, U11, og U12 d. 15. december 2019.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deltag i Jyllands Hyggeligste indendørs

3 og 5-Bold stævne, med plads til 82 hold.

U6,U7 er et åbent stævne

U8,9,10,11,12 er et B-Stævne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der er GRATIS kaffe til alle

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der spilles 3:3 på tværs af banen ved U6 og U7

Der spilles 5:5på fuld bane ved U8, U9, U10,U11 og U12.

U6 og U7 spiller med en indendørsbold str. 3 - Niveauet er ÅBEN

U8,U9,U10,U11 og U12 spiller med en indendørsbold str. 4 - Niveauet er B række.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Der registreres ingen resultater for u6 og u7

Resultater registreres for U8,U9,U10,U11 og U12 med henblik på præmieroverrakkelse

Alle U og U7 hold er garanteret 5 kampe.

U8, U9, U10, U11 og U12 spiller 3 gruppekampe og 1 placeringskamp.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

Der er ens POKALER til alle spillere i U6 og U7.

PRÆMIER til 1.2.3. Plads ved U8, U9, U10, U11 og U12

DIPLOM til alle spillere!

Der spilles i følgende rækker:

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane-/bold str.: Max antal hold:
U6 (2014)    14/12-2019       Kl. 08:30-10:22 MIX Åben Max 3 (6) 13 x 20 m/indebold (str.3) 18
U7 (2013)    14/12-2019.      Kl. 10:30-13:02 MIX Åben Max 3 (6) 13 x 20 m/indebold (str.3) 24
U8 (2012)    14/12-2019.     Kl. 13:45-16:00 MIX B Max 5 (7) Fuld bane m/indebold (str.4) 8
U9 (2011)    15/12-2019.     Kl. 08:30-10:45 MIX B Max 5 (7) Fuld bane m/indebold (str.4) 8
U10 (2010)  15/12-2019.     Kl. 10:50-13:05 MIX B Max 5 (7) Fuld bane m/indebold (str.4) 8
U11 (2009)  15/12-2019.     Kl. 13:10-15:25 MIX B Max 5 (7) Fuld bane m/indebold (str.4) 8
U12 (2008)  15/12-2019.     Kl. 15:30-1745 MIX B Max 5 (7) Fuld bane m/indebold (str.4) 8

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt, turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.

alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.

spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.

  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Stævnet følger DBU´s regler for indendørsfodbold. Bemærk derfor de "nye" regler hvoraf udsnit ses nedenfor:

Et hold består af 4 spillere plus indtil 3 indskiftnings spillere. Dog består et hold i U8, U9 og U10 rækkerne af 5 spillere plus indtil 2 indskiftnings spillere. En kamp kan ikke begynde, hvis et af holdene består af færre end 3 spillere. På et hold findes ingen egentlig målmand, idet ingen spiller forsætligt må spille bolden med hånd eller arm.Der er dog indført målmand i U8, U9 og U10 rækkerne. Målmanden må samle bolden op og skal være let genkendelig i form af målmandstrøje/overtrækstrøje. Efter målmanden har holdt bolden i hænderne, må vedkommende ikke sparke/kaste bolden over midten - medmindre bolden har rørt banden, gulvet, dommeren eller en spiller inden den passerer midten.

Pris:1 hold (4 spillere): kr. 350,-. I rækkerne U6 og U7 Det er også muligt at få ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

1 hold (6 spillere): kr. 500,- I rækkerne U8, U9, U10, U11 og U12 Det er også muligt at få ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:Der er ens POKALER til alle spillere i U6 og U7 og der er max. 4 (5) pr. hold.

DIPLOM til alle spillere.

Præmier til 1.2.3. PLADS ved U8, U9, U10, U11, U12

Spurtpræmierløbende i løbet af stævnet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tilmelding:

Her på siden senest den 15. november 2019 efter først til mølle princippet.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: hoverifcup@gmail.com

Betaling: Når tilmeldingen er bekræftet af HoverIF CUP, skal betalingen ske på

reg.nr.: 7030 kontonr.: 0001418409 eller MobilePay 61686037Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke, dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program: Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Petersmindehallen , Petersmindevej 25A, 7100 Vejle.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Søndag 0830:1045 Mixed B 6 500 Søndag formiddag 16 2
U11Søndag 13:10-15:25 Mixed B 6 500 Søndag eftermiddag 9 0
U7 Lørdag 10:30-13:02 Mixed 0 4 350 Lørdag formiddag 32 8
U8 Lørdag 13:45-16:00 Mixed B 6 500 Lørdag eftermiddag 17 4
U6 Lørdag 08:30-10:22 Mixed 0 4 350 Lørdag formiddag 16 0
U10 Søndag 1050:-1305 Mixed B 6 500 Søndag middag 14 5
U12 Søndag 15:30 - 17:45 Mixed B 6 500 Søndag Eftermiddag 12 3

Signetud teams

U9 Søndag 0830:1045 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted if 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted if 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover IF 2 Hover if Logo Hover if
Hover IF 1 Hover if Logo Hover if
Starup Stavtrup IF Logo Stavtrup IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF U9 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11Søndag 13:10-15:25 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF '09 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover2 Hover if Logo Hover if
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF
HT 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover1 Hover if Logo Hover if

U7 Lørdag 10:30-13:02 24 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hover if Hover if Logo Hover if
Nbsif3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lund if Lund IF Logo Lund IF
Stensballe IK Horsens
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vinding Sf 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet if Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding sf 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover if Hover if Logo Hover if
Vejle Boldklub U8 Piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hover if Hover if Logo Hover if
Seest Boldklub Gul C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover 4 Hover if Logo Hover if
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
NBSIF4 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 Lørdag 13:45-16:00 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Skibet IF 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U6 Lørdag 08:30-10:22 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Hover U6 - 1 Hover if Logo Hover if
Hover U6 - 2 Hover if Logo Hover if
Hover U6 - 3 Hover if Logo Hover if
Hover U6 - 4 Hover if Logo Hover if
Hover U6 - 5 Hover if Logo Hover if
Vejle Boldklub U6/U7 Piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vinding SF1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet if C
Hover U6 - 6 Hover if Logo Hover if

U10 Søndag 1050:-1305 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå Løsning IF Logo Løsning IF
HIF Girl Power Hedensted IF Logo Hedensted IF
Erritsø Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinding sf 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding sf 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
De seje fyre Hover if Logo Hover if
Hovers helte Hover if Logo Hover if
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 Søndag 15:30 - 17:45 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 2 B Fc Horsens
Tårnvej Biler B Grindsted Gif
Hover u12 - hold 2 Hover if Logo Hover if
Fc Horsens 1 B Fc Horsens
Hover if Hover if Logo Hover if
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF
FC Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
Team CT Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - December 15
Last signup
Friday, November 15, 2019

Organisation
Hover if
Place
Petersmindehallen
Address
Petersmindevej 25A
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
martinjrasmussen@gmail.com
Middelfart Sparekasse - Hover Cup 2019 map

Tournament overview