Holmegaard Cup 2019

Holmegaard Boldklub inviterer for 5 år i træk, til medalje og pokal stævne den 27. 28. og 29. december 2019. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U6 og U7, 3 mands. Drenge U8 – U9, 5 mands. U10 – U14, U13 & U15 piger.4 mands 4 mands. Der kan forekomme kampe som spilles efter kl.18. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til alle. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: (U6 – U7 kr. 350,-) (U8 – U14 kr. 450,-) Indbetales på konto: reg.nr. 5479 konto 0666758 eller mobilpay 64147 husk ID nr. ved inbetaling. Tilmeldingsfrist: 10. december 2019. Hvis der ikke er tilmeldinger nok på det enkelte niveau, vil disse blive lagt sammen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Søndag 15 0
U7 Mixed 5 350 Søndag 16 0
U8A Mixed A 7 450 fredag 0 0
U8B Mixed B 7 450 fredag 14 0
U8C Mixed C 7 450 fredag 6 0
U9A Mixed A 7 450 fredag 6 0
U9B Mixed B 7 450 fredag 12 0
U9C Mixed C 7 450 fredag 9 0
U10A Mixed A 6 450 fredag 6 0
U10B Mixed B 6 450 fredag 7 0
U10C Mixed C 6 450 fredag 7 0
U11A Mixed A 6 450 Lørdag 0 0
U11B Mixed B 6 450 Lørdag 1 0
U11C Mixed C 6 450 Lørdag 4 0
U12AB Mixed AB 6 450 Lørdag 5 0
U12BC Mixed BC 6 450 Lørdag 17 0
U13AB Mixed AB 6 450 Lørdag 1 0
U13BC Mixed BC 6 450 Lørdag 2 0
U14AB Mixed AB 6 450 Lørdag aften 7 0
U14BC Mixed BC 6 450 Lørdag aften 8 0
U13 Piger Female ABC 6 450 Søndag 4 0
U15 Piger Female ABC 6 450 Søndag 6 0

Signetud teams

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå
NFC Mørkeblå Nfc
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Næstved if 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved if 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Boldklub C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 4 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RIF 1 2013 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hg 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF 3 A Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 4 Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Boldklub Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
B73 U7 2. B
Møns fodboldklub C Møns

U8A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club

U8B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Hik 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC Blå B
NFC Mørkeblå B
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Avarta B

U8C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lynge Broby C Lynge Broby
B73 u7 C
Hg Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Møns fodboldklub C

U9A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød Grøn A Solrød FC Logo Solrød FC
HG BLÅ A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
PSG 2012
HG HVID Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SORT Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U9C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Gul Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG GRØN Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Solrød Orange C Solrød Fc
Solrød rød C Solrød FC Logo Solrød FC
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U10A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
TeamTelt A
FK Sydsjælland A

U10B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Hg B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Lynge Broby B Lynge Broby
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
SBI B

U10C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Hg C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Lynge Broby 2 C Lynge Broby
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U11A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK A Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK

U12AB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
boeslunde bk B Boeslunde Bk
FK05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF

U12BC 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Karise Idræts Klub C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Værløse C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HGB Gul C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
boeslunde 2 C
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF

U13AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Everyday Super Service B

U13BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF

U14AB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard rød A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Footboys A
Fars fede grise A
Bager Bosse A Bager Bosse
TOF B Toksværd
Medel Soto A

U14BC 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard blå B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hgb rød C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svend Gønge B
Os fra Næstved B
De gamle drenge C

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HG pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Brøndby Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U15 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
AB Tårnby Rød Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Grøn Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HJ Håndbold C Holbæk Håndboldklub Logo Holbæk Håndboldklub
HJ Håndbold C Holbæk Håndboldklub Logo Holbæk Håndboldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 29 2019
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
staevner@Holmegaardfodbold.dk
Holmegaard Cup 2019 map

Tournament overview