Holmegaard Cup 2019

Holmegaard Boldklub inviterer for 5 år i træk, til medalje og pokal stævne den 27. 28. og 29. december 2019. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U6 og U7, 3 mands. Drenge U8 – U9, 5 mands. U10 – U14, U13 & U15 piger.4 mands 4 mands. Der kan forekomme kampe som spilles efter kl.18. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til alle. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: (U6 – U7 kr. 350,-) (U8 – U14 kr. 450,-) Indbetales på konto: reg.nr. 5479 konto 0666758 eller mobilpay 64147 husk ID nr. ved inbetaling. Tilmeldingsfrist: 10. december 2019. Hvis der ikke er tilmeldinger nok på det enkelte niveau, vil disse blive lagt sammen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Søndag 9 0
U7 Mixed 5 350 Søndag 13 0
U8A Mixed A 7 450 fredag 1 0
U8B Mixed B 7 450 fredag 6 0
U8C Mixed C 7 450 fredag 2 0
U9A Mixed A 7 450 fredag 6 0
U9B Mixed B 7 450 fredag 9 0
U9C Mixed C 7 450 fredag 4 0
U10A Mixed A 6 450 fredag 4 0
U10B Mixed B 6 450 fredag 4 0
U10C Mixed C 6 450 fredag 6 0
U11A Mixed A 6 450 Lørdag 0 0
U11B Mixed B 6 450 Lørdag 1 0
U11C Mixed C 6 450 Lørdag 3 0
U12AB Mixed AB 6 450 Lørdag 2 0
U12BC Mixed BC 6 450 Lørdag 10 0
U13AB Mixed AB 6 450 Lørdag 0 0
U13BC Mixed BC 6 450 Lørdag 1 0
U14AB Mixed AB 6 450 Lørdag aften 3 0
U14BC Mixed BC 6 450 Lørdag aften 6 0
U13 Piger Female ABC 6 450 Søndag 3 0
U15 Piger Female ABC 6 450 Søndag 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå
NFC Mørkeblå Nfc
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Næstved if 2 B Næstved
Næstved if 1 B Næstved
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 4 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
RIF 1 2013 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hg 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 3 A Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 4 Næstved IF Logo Næstved IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NIF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BS72 Blå B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby C Lynge Broby
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved I.F. Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG BLÅ A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød Grøn A Solrød FC Logo Solrød FC

U9B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
HG HVID Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SORT Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Solrød Blå Solrød FC Logo Solrød FC
PSG 2012
Næstved I.F. Grøn Næstved IF Logo Næstved IF

U9C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG GRØN Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved I.F. Gul Næstved IF Logo Næstved IF

U10A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U10B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby B Lynge Broby
Hg B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF

U10C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Hg C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Lynge Broby 2 C Lynge Broby
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF

U11A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK A Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
KIK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U12AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
boeslunde bk B Boeslunde Bk
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U12BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karise Idræts Klub C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HG grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13BC 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U14AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard rød A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Footboys A

U14BC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Hgb rød C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svend Gønge B
Holmegaard blå B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 29
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
staevner@Holmegaardfodbold.dk
Holmegaard Cup 2019 map

Tournament overview