Bramdrupdam Cup 2019

Stævnet afvikles i 2 haller, og hver rækker afsluttes derfor indenfor overskuelig tidsramme. Bemærk også, at holdgebyret kan overføres via Mobile Pay til 73730 - men HUSK at anføre holdnavn og række!!   U8, U9 og U10 spilles med målmand / 5 spillere.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge B Male B 7 450 10. November 27 1
U12 Drenge C Male C 6 450 9. November 17 0
U12 Drenge B Male B 6 450 9. November 8 0
U12 Drenge A Male A 6 450 9. November 3 0
U11 Drenge C Male C 6 450 10. November 14 0
U11 Drenge B Male B 6 450 10. November 16 0
U11 Drenge A Male A 6 450 10. November 13 0
U11 Piger B/C Female B & C 6 450 17. November 24 1
U11 Piger A/B Female A & B 6 450 17. November 11 0
U10 Piger B/C Female B & C 7 450 17. November 9 0
U10 Piger A/B Female A & B 7 450 17. November 3 0
U9 Drenge A Male A 7 450 9. November 5 0
U8 Drenge A Male A 7 450 9. November 5 0
U10 Drenge C Male C 7 450 10. November 19 5
U12 Piger B/C Female B & C 6 450 17. November 9 0
U10 Drenge A Male A 7 450 10. November 12 0
U9 Piger B/C Female B & C 7 450 16. November 10 0
U9 Piger A/B Female A & B 7 450 16. November 4 0
U9 Drenge C Male C 7 450 9. November 16 0
U9 Drenge B Male B 7 450 9. November 13 1
U8 Piger B/C Female B & C 7 450 16. November 4 0
U8 Piger A/B Female A & B 7 450 16. November 0 0
U8 Drenge C Male C 7 450 9. November 11 0
U8 Drenge B Male B 7 450 9. November 13 1
U7 Mix Mixed 5 350 16. November 38 0
U6 Mix Mixed 5 350 16. November 10 0
U12 Piger A/B Female A & B 6 450 17. November 6 0
U13 Piger A/B Female A & B 6 450 17. November 1 0
U13 Piger B/C Female B & C 6 450 17. November 1 0

Signetud teams

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kolding IF (1) Kolding IF Logo Kolding IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vinding sf 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding sf 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FBS Als mørkeblå Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Erritsø Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
SmidstrupSkærrup IF Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Dansk Reolinspektion C
Jelling JFS C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
SGI/SSK C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 2 Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
FC Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF
FC Kolding Nord C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
SmidstrupSkærrup IF 2 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U12 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Seest Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Korup-Ubberud 2 B Korup-Ubberud Ungdom
CIF/FIF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
FC Kolding Nord B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Skibet United B Skibet IF Logo Skibet IF

U12 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Grejs-Dal All Star A
Korup-Ubberud 1 A Korup-Ubberud Ungdom
Team OK A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ebberup if Ebberup IF Logo Ebberup IF
Erritsø GIF 3 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
Starup UIF C Starup UIF Logo Starup UIF
RS-Huse Power Girls
Felsted if C Felsted If

U11 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BGIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ebberup if Ebberup IF Logo Ebberup IF
Hatting/Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
Tjæreborg if B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF

U11 Drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Fc Powerhosting
Erritsø GIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC Sølsted A Fc Sølsted
POCA A Bredballe IF Logo Bredballe IF
GadeSalonens Drenge A Hejnsvig
BM A Boldklubben Marienlyst

U11 Piger B/C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
Harte Harte G&IF Logo Harte G&IF
Vinding SF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalby GF - Hold 1 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF - Hold 3 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF - Hold 2 Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
EGIF piger u11 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif u 11 piger Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Haderslev FK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team vab Team VAB Logo Team VAB
VB Piger Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Strib IF Strib IF Logo Strib IF
Mobikom.dk Nr. Bjert

U11 Piger A/B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Thorsager-rønde idrætsforening (trif) Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Mobikom.dk Nr. Bjert
Marienlyst u11piger Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Næsby B Næsby
Tjæreborg IF B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF

U10 Piger B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe if B Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF U10 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest B

U10 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK - 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK - 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
BGIF Rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens

U8 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Dalby A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 Drenge C 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub Gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
NBSIF 3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
TIF/ØB Tørring IF Logo Tørring IF
Seest Boldklub Sort Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bgif 3 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 4 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vinding sf 4 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Avgif Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Kolding IF (2) Kolding IF Logo Kolding IF

U12 Piger B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
BGIF Pigerne Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby B B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Stensballe IK (1) B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK (2) C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Girlpower C
Ice Girls C

U10 Drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10. November

Teamname LVL Logo Club
MHR Entreprise Mhr Entreprise
FBS Als lyseblå Fodbold Bredde Samarbejdet Als Logo Fodbold Bredde Samarbejdet Als
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Mg&bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ammitsbøl Fodbold A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
SHN / Ulfborg A SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
De Konge Blå 1 A Løsning IF Logo Løsning IF

U9 Piger B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest 1 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
AaBK C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
NBSIF U9 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalby GF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U9 Piger A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club
Bjert if Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hatting-Torsted U9 Piger B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
KIF Kolding IF Logo Kolding IF
ssif 2
ØSVN/AVGIF 1 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN/AVGIF 2 Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Skibet IF 1 Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 Skibet IF Logo Skibet IF

U9 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Bjert if 1 Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
ssif 1
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Seest 1 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Tørring/Ølholm IF Tørring IF Logo Tørring IF
TRIF 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U8 Piger B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF Kolding
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte gif b Harte G&IF Logo Harte G&IF
Gedved IF C Gedved IF Logo Gedved IF
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Hover IF C Hover if Logo Hover if
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Skibet IF 1 C Skibet IF Logo Skibet IF
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vejen SF 1 C Vejen SF Logo Vejen SF

U8 Drenge B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 9. November

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk UB Skærbæk Ungdoms Boldklub Logo Skærbæk Ungdoms Boldklub
Dalby B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte gif b Harte G&IF Logo Harte G&IF
Kolding if hvid Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF BLÅ Kolding IF Logo Kolding IF
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
KB U8 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TSIF B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U7 Mix 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub Gul Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF4 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bgif 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Skibet IF Skibet IF Logo Skibet IF
Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
AVGIF 1 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Harte GIF Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF5 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vonsild FK 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Askov Malt Amui
Dalby GF 1
Dalby GF 2
Seest Boldklub sort C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
KB 1 og 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kolding IF Piger Kolding IF Logo Kolding IF
René's EGIF piger Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Anita's EGIF piger Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Brande IF C Brande If
Grejs-Dalen IK B Grejs-Dalen Ik
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brande if 1 C Jane Sandfeld

U6 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 16. November

Teamname LVL Logo Club
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KB Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 4 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte GIF Harte G&IF Logo Harte G&IF
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby C

U12 Piger A/B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
BGIF Pigerne Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby A A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
RS-Huse Power Girls
Marienlyst B Odense C
MobiKOM B Nbsif

U13 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 17. November

Teamname LVL Logo Club
LIF C Løsning IF Logo Løsning IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
9. - November 17 2019

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupdam sports - & mødecenter
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
BGIF.staevner@gmail.com
Bramdrupdam Cup 2019 map

Tournament overview