Select Grænsecup 2019

For 21. gang afholdes Select Grænsecup med deltagelse af mange Tyske hold. Kombiner et godt indendørsstævne med Julehandlen i Tyskland. U6-U7 spiller 3:3 på 1/3 bane. De øvrige spiller 4:4 på Hel bane. U6-U8 spiller 5 kampe a 7 Min. De øvrige spiller minimum 4 kampe a 9 Min. Pris U6-U7 = 250 pr hold. Øvrige 300 pr hold. Personlig præmie til alle spillere i U6-U8. Gebyr overføres til Sydbank Konto 8065-1096812 eller MobilPay 51928 med angivelse a Holdnavn og Årgang. Spørgsmål rettes til Hep 61613359 / Jesper 25343536 / Email:  graensecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2014) Mixed 5 250 Søndag formiddag. 3:3 17 0
U7 (2013) Mixed 5 250 Søndag formiddag. 3:3 24 0
U8 (2012) Mixed 7 300 Lørdag formiddag. 4:4 22 1
U9A (2011) Male A 7 300 søndag eftermiddag. 4:4 9 0
U9B (2011) Male B 7 300,- søndag formiddag/Middag 4:4 8 0
U9C (2011) Male C 7 300,- søndag Formiddag/Middag. 4:4 20 1
U10A (2010) Male A 7 300,- Lørdag ab ca middag. 4:4 9 0
U10B (2010) Male B 7 300,- Lørdag ab ca middag. 4:4 11 0
U10C (2010) Male C 7 300,- Lørdag ab ca middag. 4:4 9 0
U11A (2009) Male A 7 300 Lørdag eftermiddag. 4:4 9 0
U11B (2009) Male B 7 300,- Lørdag eftermiddag. 4:4 9 1
U11C (2009) Male C 7 300,- Lørdag eftermiddag. 4:4 9 1
U12A (2008) Male A 7 300,- Lørdag - sidst eftermiddag/aften 4:4 11 0
U12B (2008) Male B 7 300,- Lørdag sidst eftermiddag/aften 4:4 8 0
U12C (2008) Male C 7 300,- Lørdag sidst eftermiddag/aften 4:4 9 0
U13A (2007) Male A 7 300,- Fredag aften 4:4 6 0
U13B (2007) Male B 7 300,- Fredag aften 4:4 9 0
U13C (2007) Male C 7 300,- Fredag aften 4:4 6 0
U11A Piger (2009+2010) Female A 7 300,- Søndag eftermiddag. 4:4 3 0
U11B Piger (2009+2010) Female B 7 300,- Søndag eftermiddag. 4:4 5 0
U15A Piger (2005+2006 Female A 7 300,- Søndag eftermiddag. 4:4 7 1
U15B Piger (2005+2006) Female B 7 300,- Søndag eftermiddag. 4:4 10 0

Signetud teams

U6 (2014) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag. 3:3

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Bov IF 2
Eckernförder sv 2 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Bov if 1
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Eckernförder sv 1 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Holbøl hfif Holbøl Foredrags- og Idræts Forening Logo Holbøl Foredrags- og Idræts Forening
Dybbøl IU C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eckernförder sv 3 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Aabk piger hold 2 U6/U7 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk piger U6/U7 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tsb flensburg TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.

U7 (2013) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag. 3:3

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg 2
Sub SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Suchsdorfer sv ii SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Eckernförde sportverein 2 A Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Eckernförde sportverein 1 Eckernförder Sportverein von 1923. e.V. Logo Eckernförder Sportverein von 1923. e.V.
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Aabk U7 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Nordals Boldklub Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
SG Süderbraurup/Angeln
Tsb flensburg 3 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
BNS 1 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Suchsdorfer sv i SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Tsb flensburg 1 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Aabk 2 U7
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Tsb flensburg 2 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Heider sv Heider Sportverein von 1925 e.V. Logo Heider Sportverein von 1925 e.V.

U8 (2012) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Hover if B Hover if Logo Hover if
Holbøl hfif Holbøl Foredrags- og Idræts Forening Logo Holbøl Foredrags- og Idræts Forening
Starup 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Broager UI 1 C Broager UI Logo Broager UI
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TSB Flensburg 2 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Nord-Als boldklub Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
TSB Flensburg 1 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Probsteier möwen ii Möwen-Probstei Logo Möwen-Probstei
TSB Flensburg 3 TSB Flensburg from 1865 e.V. Logo TSB Flensburg from 1865 e.V.
Broager UI 2 C Broager UI Logo Broager UI

U9A (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
DGF Flensborg 2 A
SC Fortuna Wellsee 1 A
Sønderborg Boldklub 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Hfk 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup UIF A Starup UIF Logo Starup UIF
DGF Flensborg 1 A
Bredballe If A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9B (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/Middag 4:4

Teamname LVL Logo Club
Team Erling B
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Hørup Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SC Fortuna Wellsee 2 B
Sønderborg Boldklub 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Probsteier möwen Möwen-Probstei Logo Möwen-Probstei
Hfk 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9C (2011) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag Formiddag/Middag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF C
BNS 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Felsted IF 2 C
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Midtals (2012) 1 C
Midtals (2012) 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SC Fortuna Wellsee 3 C
Sønderborg Boldklub 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov if C BOV IF Logo BOV IF
Hkuf harrislee C Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V. Logo Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V.
Hfk 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro if 2 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Sønderborg Boldklub 4 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Suchsdorfer sv C SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Felsted IF 1 C
Gauers Drenge C

U10A (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca middag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
FBS Als A
SUB Sønderborg 1 A
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Tsv bordesholm 1 A TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Heider sv i Heider Sportverein von 1925 e.V. Logo Heider Sportverein von 1925 e.V.

U10B (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca middag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Suchsdorfer sv 1 SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Heider sv ii Heider Sportverein von 1925 e.V. Logo Heider Sportverein von 1925 e.V.
Dgf flensborg B Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Hjerting IF - B B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Psv union neumünster B PSV Union Neumünster Logo PSV Union Neumünster
Fc wiesharde handewitt B FC Wiesharde Logo FC Wiesharde

U10C (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ab ca middag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Sub sønderborg 2 C
Tsv bordesholm 2 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Fc2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hjerting IF - C C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bov if C BOV IF Logo BOV IF
Suchdorfer sv 2 SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.

U11A (2009) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Dgf flensborg 1 A Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Gade Salonens drenge A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Fc noir hvid
Sc weiche flensburg 08 - 1 A SC Weiche Flensburg 08 Logo SC Weiche Flensburg 08
Fc noir sort
Hkuf harrislee A Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V. Logo Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V.
Fc wiesharde 1 FC Wiesharde Logo FC Wiesharde

U11B (2009) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Fc wiesharde iii B FC Wiesharde Logo FC Wiesharde
Dybbøl Dybbøl Iu
Tsv bordesholm 1 B TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Sc weiche flensburg 08 - 2 B SC Weiche Flensburg 08 Logo SC Weiche Flensburg 08
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Bov 3 BOV IF Logo BOV IF
Bov 1 BOV IF Logo BOV IF
1. FC Quickborn B

U11C (2009) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Fc wiesharde 2 FC Wiesharde Logo FC Wiesharde
Dgf flensborg 2 C Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V. Logo Dansk Gymnastikforening Flensborg e.V.
Hørup 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Fsg ostseeküste C FSG Ostseeküste e.V. Logo FSG Ostseeküste e.V.
Egen ui 1 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Tsv bordesholm 2 C TSV Bordesholm von 1906 e.V. Logo TSV Bordesholm von 1906 e.V.
Egen ui 2 Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bov 2 BOV IF Logo BOV IF

U12A (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - sidst eftermiddag/aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
Scanstore A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sønderborg Boldklub A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Hkuf harrislee A Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V. Logo Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V.
1. fc quickborn 1 A FC Quickborn Logo FC Quickborn
Bov if A BOV IF Logo BOV IF
Nr. Bjert Strandhuse IF 1 A
Bns 1. A
Team small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
SFB 1 A S.f.b

U12B (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sidst eftermiddag/aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SFB 2 S.f.b
Boeslunde BK B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Suchsdorfer sv 1 B SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
VB Rød B
VB Hvid B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
BNS 2. B

U12C (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sidst eftermiddag/aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
SFB 3 S.f.b
Suchsdorfer sv 2 C SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V. Logo SUCHSDORFER SPORTVEREIN VON 1921 E.V.
boeslunde 2 C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Sønderborg Boldklub C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
1. fc quickborn 2 C FC Quickborn Logo FC Quickborn
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Midtals C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U13A (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
balle A
Team WALS A
Team Restudy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
AAbenraa BK 1 A
Fc sønderborg 1 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Bov if 1 A BOV IF Logo BOV IF

U13B (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
Smølferne B
Mean Machines B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Broager UI Broager UI Logo Broager UI
Hkuf harrislee B Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V. Logo Harreslev-Kobbermølle Ungdomsforening e.V.
AAbenraa BK 2 B
Bov if 2 B BOV IF Logo BOV IF
Fc sønderborg FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC kongerne B

U13C (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften 4:4

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Aabenraa bk 3 C
Bov if 3 C BOV IF Logo BOV IF
Lundtoft IF C
Haderslev FK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fc sønderborg FC Sønderborg Logo FC Sønderborg

U11A Piger (2009+2010) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Bov if 1 A BOV IF Logo BOV IF
OIF Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U11B Piger (2009+2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
ISC Schleswig B
Løjt IF B
Rødekro IF B
Bov if 2 B BOV IF Logo BOV IF
ISC Schleswig 2 B

U15A Piger (2005+2006 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU A
FC Wiesharde 1 A
Fredericia KF Fredericia KF Logo Fredericia KF
Bov if 1 A BOV IF Logo BOV IF
HFK Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tus felde TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.

U15B Piger (2005+2006) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag. 4:4

Teamname LVL Logo Club
RS-Huse Pigerne B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team VAB U15 Piger C Team VAB Logo Team VAB
FC Wiesharde 2 B
FC Wiesharde 3 B
Tus felde 2 TuS Felde e.V. Logo TuS Felde e.V.
Bov if 2 BOV IF Logo BOV IF
TSB Flensburg B
Alutagrender.dk B
Fredericia KF Fredericia KF Logo Fredericia KF
1. FC Rendsburg B Rendsburger Turn- und Sportvereins von 1859 e.V. Logo Rendsburger Turn- und Sportvereins von 1859 e.V.

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - November 17
Last signup
Wednesday, November 6, 2019

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne
Address
Harkærvej 3
Postalcode
6340
City
Kruså
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
graensecup@gmail.com
Select Grænsecup 2019 map

Tournament overview