Team Rynkeby Cup 2020

Team Rynkeby Storstrøm inviterer for femte gang til breddefodboldstævne i Holmegaard Hallen, hvor alle tilmeldingsgebyrer går ubeskåret til Børnecancerfonden.

Team Rynkeby Storstrøm Cup afholdes i weekenden 15. og 16. Februar 2020.

Børn der støtter børn - Tilmeld og støt et fantastisk godt formål !!

Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold på små mål (håndboldmål). Dog spiller U7 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

Præmier til alle deltagende i U7, U8 og U9 rækkerne og præmier til Top 3 i U10 - U14.

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold for U7-U9 og 400,- pr. hold for U10-U14. Gebyret indbetales på følgende konto: reg. 6140 kontonr. 1060357. Husk at anføre holdnavn og årgang. Sidste tilmeldingsfrist er 1. februar 2020.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet og er først gældende, når indbetalingen er registreret.

Ret til ændringer forbeholdes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - Mixede Mixed B/C 7 350 Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer 11 0
U9 - Drenge Male B/C 6 350 Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer 21 0
U10 - Drenge Male B/C 6 400 Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer 7 0
U11 - Drenge Male B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 6 1
U12 - Drenge Male B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 14 0
U12 - Piger Female B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 7 0
U13 - Drenge Male B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 10 1
U13 - Piger Female B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 3 0
U14 - Drenge Male B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 5 0
U14 - Piger Female B/C 6 400 Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer 0 0
U8 - Drenge Male B/C 6 350 Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer 9 0

Signetud teams

U7 - Mixede 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev 2 C Vemmelev
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HGB 3 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Nfc Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HGB 1 B
HGB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herlufsholm Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Langebæk Alliancen

U9 - Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
JEMDAM B Rødovre
Solrød Hvid C Solrød Fc
Næstved I.F. Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved I.F. Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
VIF C Vordingborg If
Suså IF C Suså If
ØGIF Vordingborg
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hbi 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG Sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
hgb B
Hgb 1 C Michael Vangsgaard

U10 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved I.F. C Næstved IF Logo Næstved IF
TGB B
TGB-2 C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
ØGIF Vordingborg
Rønnede IF U10 C Rønnede If
Rønnede IF Pigerne C Rønnede If

U11 - Drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
ØGIF Vordingborg
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved if - grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF - Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved if - sort B Næstved IF Logo Næstved IF

U12 - Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Team Navidoc B Team Navidoc
Øgif Vordingborg
SB-Hvid B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
SB grå C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
SB rød C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
SB sort C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
boeslunde B Boeslunde
FK Sydsjælland 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vemmelev 1 B
Vemmelev 2
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lsp B
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov

U12 - Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF
HG’s fodboldpiger C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe Bk 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe Bk 2 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vordingborg if blå B
Vordingborg if hvid

U13 - Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
RIF drenge B Ringsted IF Logo Ringsted IF
HB&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NIF 2, Hvid C Næstved IF Logo Næstved IF
AMA’R ALL STARS B Søvang Fc
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
NIF 2, Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
Sunday FC B Sunday Fc

U13 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB Rød C
HGB Hvid C Hgb

U14 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
HGB Rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Skælskør B&I 1 B
Skælskør B&I 2 B

U14 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16. februar - m. forbehold for ændringer

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Fodbold 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Fodbold 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK Sydsjælland 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nif u8 B Næstved IF Logo Næstved IF
B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Rønnede IF U8 C Rønnede If

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - February 16
Last signup
Saturday, February 1, 2020

Organisation
Team Rynkeby Storstrøm
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
rynkebycup2020@gmail.com
Team Rynkeby Cup 2020 map

Tournament overview