NRUI Julestævne 2019

NRUI Julestævne 2019

TILMELDING

Al tilmelding foregår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registreret. når

holdgebyret er betalt (I vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

Betaling på reg.nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail

nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive jeres klubnavn, kontaktperson, årgang og mail ved tilmelding på mail.

I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

PRIS

U13 – Senior                       450 kr.

U8 – U12                            400 kr.

Mikro hold (U6, U7)**          250 kr.

**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere på banen + 2 udskifter (ingen målmand)

VIGTIGT

Angiv holdets styrke som A, B eller C-niveau

Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19

Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding – ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme

i B/C rækkerne. DERFOR meld til i de rigtige niveauer!

I værste fald udelukkes spillere/hold fra stævnet.

PRÆMIER

*Pengepræmier – afgør selv hvor meget I vinder:

Drenge A-rækkerne U13, U14, U15, U17, og herresenior A (kun halvering i herre senior B)!

Pige A-rækkerne U14, U16 og damesenior A (kun halvering i dame senior B)!

Præmierne beregnes efter følgende koncept:

§  300 kr. for sejr

§  100 kr. for uafgjort

(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finaleholdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:

Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

PRÆMIER ØVERIGE RÆKKER

I U6 og U7 er der statuetter til alle deltager.

I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om præmier i form af store pokaler til hver finale deltager.

NYHED  tORSDAG D. 26/12-19 FRA KL. 9-13

Herre senior C/Old boys/Veteraner

·         Spilles efter DBU indendørs regler

·         Max serie 5 niveau

·         8 minutter pr. kamp – alle hold får min. 4 kampe

·         Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

MIX

·         Spilles efter DBU indendørs regler

·         Der skal være 2 damer og 2 herre på banen fra start – max 6 spiller pr. hold

·         Fra 16+

·         8 minutter pr. kamp – alle hold får min. 4 kampe

·         Alle mål tæller for et mål, uanset om det er herre eller damer som score

·         Ellers tjek ”Vigtige hovedpunkter for NRUI Julestævne”

VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE

  • Angiv holdets niveau som A, B eller C - Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
  • Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil) Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
  • Tid/kampe:
  • Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række. Bemærk - alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre. OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne. Overholdes disse regler ikke, er det lig med taberdømt kamp eller udelukkelse.
  • Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (Sjælland, Fyn mm) Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
  • Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis I ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald) OBS!! Yngste årgang starter normalt først på de enkelte spilledage.
  • Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
  • Stævneledere/kontakt: Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz – 40 23 23 36 eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

TILMELD ALLEREDE NU!

Tilmeldingsfristen er den 6. december 2019

”Jo før, jo bedre planlægning”

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Herre senior C/Old boys/Veteraner Male 6 450 Torsdag d. 26/12-19 5 1
MIX Mixed 6 450 Torsdag d. 26/12-19 3 0
U8 Dr årg. 12 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 10 0
U10 Dr årg. 10 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 11 0
U12 Dr årg. 08 Male 6 400 Fredag d. 27/12-19 8 0
U16 Pi årg. 04/05 Female 6 450 Fredag d. 27/12-19 6 0
U7 årg. 13 Mixed 6 250 Lørdag d. 28/12-19 5 0
U6 årg. 14 Mixed 6 250 Lørdag d. 28/12-19 3 0
U10 Pi årg. 10/11 Female 6 400 Lørdag d. 28/12-19 4 0
U15 Dr årg. 05 Male 6 450 Lørdag d. 28/12-19 1 0
U19/Herre senior Male 6 450 Lørdag d. 28/12-19 8 0
U12 Pi årg. 08/09 Female 6 400 Søndag d. 29/12-19 5 0
U13 Dr årg. 07 Male 6 450 Søndag d. 29/12-19 17 0
U14 Dr årg. 06 Male 6 450 Søndag d. 29/12-19 9 0
U18 piger/Dame senior Female 6 450 Søndag d. 29/12-19 8 0
U9 Dr årg. 11 Male 6 400 Mandag d.30/12-19 7 0
U14 Pi årg. 06/07 Female 6 450 Mandag d.30/12-19 7 0
U11 Dr årg. 09 Male 6 400 Mandag d.30/12-19 10 0
U17 Dr årg 03/04 Male 6 450 Mandag d.30/12-19 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Herre senior C/Old boys/Veteraner 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 26/12-19

Teamname LVL Logo Club
Sortering patruljen C Varde IF Logo Varde IF
Brians sønner C Brians Sønner

MIX 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 26/12-19

Teamname LVL Logo Club
La Famillia
Team 10 Team 10
Team Pra Delle Torri B Varde IF Logo Varde IF

U8 Dr årg. 12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
Hjerting if 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Nørre nebel C Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
NRUI B
Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Ribe 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Varde IF 1 A
Varde IF 2 C
Ribe 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Hjerting if 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF

U10 Dr årg. 10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Janderup C Janderup
Ask 1 B Alslev Sport Kultur
Varde 2
Varde 1 B
Esbjerg IF 92 B Esbjerg If 92 Fodbold
Esbjerg IF 92 C Esbjerg If 92 Fodbold
SIF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U12 Dr årg. 08 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund if B
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Ask 1 Alslev Sport Kultur
Freehand Coffee B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Banditterne C Varde IF Logo Varde IF
Bramming 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 3 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U16 Pi årg. 04/05 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27/12-19

Teamname LVL Logo Club
Team PIC it B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Helle FC C
KoldingQ A KoldingQ Logo KoldingQ
Hfk A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fodboldnisserne fra HTS C Hornetistrupsig
Team Odense A Odense Q Logo Odense Q

U7 årg. 13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
Agerbæk SF 1 Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NRUI 1
Agerbæk Drenge U7 Agerbæk SF Logo Agerbæk SF

U6 årg. 14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF 2 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Nrui 1 u-6 B

U10 Pi årg. 10/11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
Varde IF 1 A Varde If
Varde IF 2 A Varde If
Outrup B C Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub

U15 Dr årg. 05 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U19/Herre senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spar Købemand Hansen - Henne strand B Nørre Nebel
Kaiserwetter A Tarm
55kg's muskelbundt B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Håndværkerrøv C Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Starup Auto A
Nike F.C. B Rasmus Bornhøft
De hjemvendte B

U12 Pi årg. 08/09 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
MobiKOM A Nbsif
Hts 2 A Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 1 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U13 Dr årg. 07 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
Viggos Disciple B Skibet IF Logo Skibet IF
#NEMT A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dansten A
Smølferne B
SGI/SSK 1 B Sgi/ssk
SGI/SSK 2 B Sgi/ssk
SGI/SSK 4 C Sgi/ssk
SGI/SSK 3 C Sgi/ssk
Team Kooi A
FC Pandaerne A Efb
FC Sønderborg 2 B FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC Sønderborg 3 C FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC Sønderborg 1 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team IKON A
Hviding IF A

U14 Dr årg. 06 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
KoldingQ B KoldingQ Logo KoldingQ
Team LA Travel 1 A Privat Hold
Team LA Travel 2 A Privat Hold
Team LA Travel 3 A Privat Hold
EFB 1 A Tistrup
EFB 2 A Tistrup
EFB 3 Tistrup
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
The Lions A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U18 piger/Dame senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29/12-19

Teamname LVL Logo Club
Team Polle A
Team Polle A Varde IF Logo Varde IF
Æ Malkepiger C Grindsted Landbrugsskole
LivingByVibe B
Team Toscana
Team DakkeDak B Varde IF Logo Varde IF
Esbjerg if 92 C Esbjerg If 92 Fodbold

U9 Dr årg. 11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Grindsteds Drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup u9 Starup UIF Logo Starup UIF
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NRUI B
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U14 Pi årg. 06/07 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Varde Tøserne A Varde IF Logo Varde IF
Fodboldnisserne fra HTS B Hornetistrupsig
Team Odense Q A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Alutagrender.dk A

U11 Dr årg. 09 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hjerting IF 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Gadesalonen A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Goodboys A Varde If
Varde if A Varde If
Nordentofts Drenge C

U17 Dr årg 03/04 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d.30/12-19

Teamname LVL Logo Club
Spar Købemand Hansen - Henne strand B Nørre Nebel
Vinding sf Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
De Stive Svin C
DJ Victor B Tarp
Hovborgs legender B Helle Fc
Bjældeklang og Sædafgang B
hvem er i B Tistrup
Minkavlerne A
Allingåbro if Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - December 30
Last signup
Friday, December 6, 2019

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6800
City
Varde
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
nruijulestaevne@gmail.com
NRUI Julestævne 2019 map

Tournament overview