Høje Kolstrup Stævne 2019

Høje Kolstrup Stævne 2019

Høje kolstrup stævne 2019

Høje KOLSTRUP BOLDKLUB BYDER ENDNU ENGANG VELKOMMEN TIL VORES BØRNE OG UNGDOMSSTÆVNE MED FOKUS PÅ KAMMERATSKAB OG FAIRPLAY.

I år afvikles stævnet i weekenden den 15. til 17. november. 

Der vil være præmie til alle spillere i U6 og U7 rækkerne.
I øvrige rækker, vil der være præmier til nr. 1,2 og 3. Derudover vil der være spurtpræmier for gode mål, flotte redninger og fine detaljer. 
Der vil ligeledes være en lille forfriskning til alle spillere og trænere.

Vi garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold. 
Kampprogrammet vil blive sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret kan betales på dagen med enten kontanter eller via mobilepay. Stævnegebyret kan også overføres inden stævnet via bankoverførsel.

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt. Bemærkt at U14 og U15 spilles som én række.

Angiv gerne niveau ved tilmelding! Vi niveauindeler rækkerne, hvis det giver mening ud fra antal tilmeldinger.

NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!

Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 MIX Mixed 5 100 Lørdag morgen/formiddag 8 0
U7 MIX Mixed 5 100 Lørdag morgen/formiddag 12 0
U8 PIGER Female 7 300 Lørdag formiddag/middag 0 0
U8 DRENGE Male 7 300 Lørdag middag 4 0
U9 DRENGE Male 7 300 Lørdag eftermiddag 7 0
U9/U10 PIGER Female 7 300 Lørdag eftermiddag 9 0
U10 DRENGE Male 7 300 Søndag middag 6 0
U11 PIGER Female 7 300 Søndag morgen/formiddag 0 0
U11 DRENGE Male 7 300 Søndag eftermiddag 6 0
U12 PIGER Female 7 300 Søndag eftermiddag 7 0
U12 DRENGE Male 7 300 Søndag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U6 MIX 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK Piger 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Haderslev FK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Aabk piger 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U7 MIX 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U8 DRENGE 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 DRENGE 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Grindsteds Drenge B Ggif
Sønderborg Boldklub 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bns (u8) Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Christiansfeld IF Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Aabk Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Christiansfeld if C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U9/U10 PIGER 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BNS U10 piger C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Dybbøl iu Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
PowerPuff Pigerne Bui (broager)
Tjæreborg if B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF

U10 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted if Ensted IF Logo Ensted IF
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
TSF U11 B Tønder SF Logo Tønder SF
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Ensted if Ensted IF Logo Ensted IF
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12 PIGER 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Andst UI Andst Ungdoms- og Idrætsforening Logo Andst Ungdoms- og Idrætsforening
Dybbøl Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U12 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 PIGER 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U13 DRENGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U14/U15 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U14/U15 DRENGE 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
TP-Montage B

U9/10 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - November 17
Last signup
Thursday, November 7, 2019

Organisation
Høje Kolstrup B81
Place
Agora, Aabenraa
Address
Nyløkke 2
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
line.joergensen@live.dk
Høje Kolstrup Stævne 2019 map

Tournament overview