ELDORADO CUP 2019

Verninge IF er vært for 3. udgave af Eldorado Cup 2019 lørdag 26. oktober.
Medaljer & præmier til alle spillere.

Der spilles i B & C rækker i Pige & drenge i årgange U6-U10.

Holdstørrelse:
U6&U7 mix (3 mands) maks. 6 spillere.
U8,U9&U10 (5 mands) maks. 8 spillere.
Pige U8 & U9/U10 (5 mands) 8 spillere.

Turneringsform:
Alle hold er garanteret min. 4 kampe.
Alle dommere er frivillige (husk fairplay)

Spilletid:
6 holds puljer (3 mands) 8 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane)
5 holds puljer (3 mands) 10 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane) 
6 holds puljer:(5 mands) 2 x 10 min. pr. kamp. (pulje spilles på 2 baner)
5 holds puljer:(5 mands) 15 min. pr. kamp. (pulje spilles på 1 bane) 

Kampprogram sendes ud 14 dage før stævne.

Evt. spørgsmål:
Stævneleder 
Thomas Rasmussen 30958544
Rasmussenth@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 mands 200 9.30-11.30 19 0
U7 Mixed 3 mands 200 12.30-14.30 34 0
U8 B/C Male B/C 5 mands 300 8.30-11.00 26 0
U9 B/C Male B/C 5 mands 300 14.30-17.00 22 0
U9/U10 piger Female B/C 5 mands 300 8.30-11.00 5 0
U10 B/C Male B/C 5 mands 300 11.30-14.00 19 0

Signetud teams

U6 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.30-11.30

Teamname LVL Logo Club
Gelsted Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Højby s&g 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Nr. aaby Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Verninge Verninge IF Logo Verninge IF
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Højby s&g 2 Højby S&G Logo Højby S&G
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tommerup Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Skårup 1 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 2 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U7 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
Ob 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fredericia KFUM 2 Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Ob 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ryslinge 2 Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Dalum 1. Dalum IF Logo Dalum IF
Nbsif 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum 2. Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4. Dalum IF Logo Dalum IF
Glamsbjerg Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Rudkøbing 1 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Gauerslund 3 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Fredericia KFUM 1 Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Taulov/Skærbæk Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Thurø BK Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Dalum 5. Dalum IF Logo Dalum IF
Haarby Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ryslinge 1 Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Gauerslund 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Tommerup Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Gauerslund 1 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Strib Strib IF Logo Strib IF
Brylle Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Aarslev Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Rudkøbing 2 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
BK Stjernen Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Ob 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nbsif 3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum 3. Dalum IF Logo Dalum IF
Korup/Ubberud Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Nr. Lyndelse/Søby Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nbsif 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-11.00

Teamname LVL Logo Club

U8 B/C 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-11.00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Bjært/Strandhuse C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Tommerup B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Aarslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Taulov/Skærbæk 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Skårup 2 C Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Haarby C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Brylle C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Vindinge BK C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Ringe C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Gauerslund C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Verninge B Verninge IF Logo Verninge IF
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Strib C Strib IF Logo Strib IF
Taulov/Skærbæk 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Søndersø C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Glamsbjerg C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Thurø BK B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rudkøbing 1. B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Rudkøbing 2. B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Allested B Allested U & I Logo Allested U & I

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-11.00

Teamname LVL Logo Club

U9 B/C 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Højby 1. B Højby S&G Logo Højby S&G
Nr. lyndelse/søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Højby 2. C Højby S&G Logo Højby S&G
HPTI 3 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Stenstrup C Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Eri C Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
Nr. lyndelse/søby 2 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Korup/Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Gauerslund u8 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Flemløse B Flemløse Boldklub Logo Flemløse Boldklub
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Glamsbjerg 1 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Glamsbjerg 2 C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
KRFK C KRFK Logo KRFK
Verninge B Verninge IF Logo Verninge IF
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 14.30-17.00

Teamname LVL Logo Club

U9/U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-11.00

Teamname LVL Logo Club
HPTI Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Haarby Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Nr. Lyndelse/Søby Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U10 B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.30-14.00

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Gelsted B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Gauerslund if 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Tommerup B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Assens B Assens FC Logo Assens FC
Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gauerslund if 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Fredericia ff B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Haarby C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Bgif 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Aarhus fremad 1 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
STIF/Salbrovad C

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.30-14.00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 26

Organisation
Verninge IF
Place
Verninge IF
Address
Fuglekildevej 73C
Postalcode
5690
City
tommerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Rasmussenth@hotmail.com
ELDORADO CUP 2019 map

Tournament overview