VIF Julestævne 2019

Verninge IF er vært for 3. udgave af VIF Julestævne lørdag 7. December i Brylle hallen.
Medaljer, bamse & godtepose til alle spillere.

Der spilles i årgange fra U6-U11.

Holdstørrelse:
U6&U7 mix (3 mands) maks. 6 spillere.
U8,U9 & U10 (5 mands) maks. 8 spillere.
U11 (4 mands) maks. 7 spillere.

Turneringsform:
Alle hold er garanteret min. 5 kampe.
Alle dommere er frivillige (husk fairplay)

Spilletid:
5 min. pr. kamp. (uret køre videre mellem kampene)

Kampprogram sendes ud 14 dage før stævne.

Evt. spørgsmål:
Stævneleder 
Thomas Rasmussen
30958544
Rasmussenth@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed max. 6 spillere 250 Lørdag kl. 8.15-9,45 15 0
U7 Mixed maks. 6 spillere 250 Lørdag kl. 9.45-11.15 20 6
U8 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 11.15.12.45 11 3
U9 B Male B maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 12.45-14.15 7 1
U9 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 14.15-15.45 9 2
U10 C Male C maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 15.45-17.15 9 1
U11 B Male B maks. 8 spillere 350 Lørdag kl. 17.15-18.45 10 1

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8.15-9,45

Teamname LVL Logo Club
MG & BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG & BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr. Aaby Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Verninge Verninge IF Logo Verninge IF
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U7 12 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.45-11.15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 6 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Rudkøbing 1 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Rudkøbing 2 Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Gelsted Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 C 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11.15.12.45

Teamname LVL Logo Club
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Haarby Boldklug C Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Bogense C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fc broby C FC Broby Logo FC Broby
Bbb C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9 B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.45-14.15

Teamname LVL Logo Club
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Verninge B Verninge IF Logo Verninge IF
Øb B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U9 C 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.15-15.45

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Korup/Ubberud C
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 C 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.45-17.15

Teamname LVL Logo Club
Assens C Assens FC Logo Assens FC
Ebberup C Ebberup IF Logo Ebberup IF
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Verninge C Verninge IF Logo Verninge IF
Erritsø C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fredericia ff C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U11 B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 17.15-18.45

Teamname LVL Logo Club
Ebberup if B Ebberup IF Logo Ebberup IF
B 67 B B.67 Logo B.67
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Haarby B Haarby Boldklub Logo Haarby Boldklub
Gauerslund B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Rudkøbing B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 7
Last signup
Sunday, December 1, 2019

Organisation
Verninge IF
Place
Brylle hallen
Address
Tobovej 30
Postalcode
5690
City
Tommerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
Rasmussenth@hotmail.com
VIF Julestævne 2019 map

Tournament overview